Skocz do zawartości
Lelakowsky

AiR lub kierunki podobne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 
Im bliżej matury, tym większy mam mętlik w głowie gdzie dalej się wybrać. Jestem z Podkarpacia, dlatego szkoły z dalekiej północy odpadają. Najbardziej interesował mnie AiR na AGH, bo jestem po technikum na profilu mechatronicznym i skoro już 4 lata z tym obcowałem, to pasuje pociągnąć to dalej. 

Wynikami szacuje około lekko zawyżając:
studiuj matmę podst 95-100%
studiuj matmę rozsz 50-65%
Angielski podst ~90%
Angielski rozsz ~70%
opcjonalnie fizyka rozsz ~50% ale gorzej tu stoje niż z matematyką

Z takimi wynikami dostaje około ~800pkt przy dobrych wiatrach przeliczając na progi do AGH, gdzie minimalne na upatrzone kierunki zaczynają się od 850 :/
Zastanawiam się poważnie czy nie dać sobie siana z AGH i nie wybrać się np. na polibude w rzeszowie na AiR. Ktoś studiował/ma kogoś kto studiuje i czy jest tam aż tak źle? Pytając znajomych studiujących na AGH zawsze słyszę że po ukonczeniu takiej szkoly ten papierek i tak nic nie warty bo liczą się głównie AGH, Politechnika Warszawska i Wrocławska. 

Co do wyboru innego kierunku <niekoniecznie na AGH> co byście mi polecili? Odrzucają ogólniki typu "mechatronika" bo po szkole poznałem jak to jest uczyć się wszystkiego, a wychodzi na to że umiemy ledwo okrojone podstawy i zero konkretów. Może informatyka w Rzeszowie <na AGH zaś te progi są straszne>? Z mojego technikum wyniosłem najwięcej z programowania PLC, licho u mnie z mechaniką, materiałami produkcyjnymi ;/

Wszelkie propozycje mile widziane, czasu mało a nie chciałbym dostać się na "byle co" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycji nikt Ci składać nie będzie bo to nie sklep ;)

Masz jeszcze miesiąc na podciagniecie matematyki rozszerzonej. Skoro na AGH nie ma sensu to po co tracić pieniądze na rekrutację. 

Rzeszów czy Lublin to nie są złe miejsca na studia. Przy wyborze kieruj się własnymi zainteresowaniami i tym co chcesz w życiu robić. Poczytaj na forum bo o tych kierunkach już wiele razy dyskusja była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu studenci z politechniki wrocławskiej? Zaś teraz słyszę dobre opinie o uczelni, tylko nie podoba mi się że programi załapuję się bez problemu (próg min. 298, u mnie wychodzi w granicach 320-330), co stawia mnie w pozycji że może jednak stać mnie na coś lepszego :/ Za co ceni się tak PWR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.