Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym roku będę pisał maturę więc już czas zastanowić się nad studiami. Jednak gdy przeglądam oferty uczelni, nie mam pomysłu co chciałbym robić. Miałem już kilka pomysłów ale znajomi, internet i własny rozum mówi mi, że to będzie zły pomysł.Dlatego mam kilka pytań co do studiów na Politechnice Gdańskiej lub innych uczelniach w trójmieście.

Pierwszym moim pomysłem była zostań geodetą, jednak słyszę, że liczą się plecy, ciężkie studia i egzamin ciężki i trudny, zarobki po tych studiach w biurze geodezyjnym nie są wysokie. 

Drugi mój pomysł to była rachunkowość i finanse. Jednak tutaj poczytałem, że aby być księgowym nie trzeba skończyć studiów, a sam papier dużo nie daje. Podobna sytuacja jest z transportem.(według internetu).

Skoro kierunki które w jakiś sposób miałyby być dla mnie w miarę dogodne, a praca po nich znośna, nie są zbyt dobrym pomysłem to zacząłem zastanawiać się nad czymś co daje lepsze pieniądze lub pewniejsze zatrudnienie. Myślałem nad informatyką lub jakimś innym kierunkiem związanym z informatyką. Jednak tutaj pojawia się pewien problem. Obecnie jestem w mat-fiz-infie w LO jednak tak naprawdę do czynienia mam tylko z matematyką, z którą mam czasem problem ale jak się przyłożę to jakoś to idzie. Fizykę ledwo zdaję jak sporo osób z mojej klasy, bo po prostu uważałem, że nie będzie mi potrzebna, bo nie lubię, nauczyciel nie tłumaczy itd. Podobnie jest z informatyką, którą lekko mówiąc olałem, bo . Pytanie moje brzmi: czy studia informatyczne od razu wskakują na wysoki poziom? Czy jest sens iść na studia informatyczne jeżeli moja wiedza z tego zakresu jest bardzo niska?

Proszę o jakieś propozycje, porady, oraz opis tego kierunku studiów.

 

 

Jeśli złamałem regulamin to od razu przepraszam. Liczę na wybaczenie  gdyż jestem tutaj nowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę forum bo o wszystkich kierunkach było wiele razy. 

Co do studia.net/informatyka to tylko w tym tygodniu były wpisy osób które zrezygnowały z studia.net/informatyka ponieważ poszły na studia kierując się pieniędzmi a teraz nie chcą tego.robic. 

 

Idąc na studia kieruj się własnymi zainteresowaniami a nie popularnością. Nie musisz iść na studia żeby zarabiać pieniądze. Studia są po to żeby zdobyć wiedzę i umiejętności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym się kierować samymi zainteresowaniami to poszedłbym na jakąś socjologię, politologię, bezpieczeństwo narodowe jednak gdzie nie zapytam o te kierunki to słyszę, że będę bezrobotny a w tej dziedzinie mogę sam się dokształcać. Natomiast jeżeli jako tako ogarniam matmę to rozmyślam nad studiami technicznymi, bo są kuszące zarobki, a nie ukrywam, że jest to dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka przeczytałem i tam ludzie bardziej piszą, że są mocni z tych przedmiotów, a informatyka nie jest dla nich bo po prostu nie czują się w tym dobrze. Ja bardziej chciałem się dowiedzieć czy studia informatyczne to od początku już programowanie i inne czarnomagiczne zjawiska czy zaczyna się od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poszperałem w internecie i zobaczyłem kierunek studiów na Politechnice Gdańskiej- Inżynieria Danych. Według opisu może być to ciekawa sprawa. Połączenie ekonomii i studia.net/informatyka mnie zainteresowało. Jest tu może ktoś kto studiuje ten kierunek albo ma więcej informacji? gdzie można znaleźć pracę po takim kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy kierunek w Gdansku, co ciekawe chyba w Zielonej Górze był realizowany jako pierwszy. Trochę wynalazek a od wynalazków radzę trzymać się z daleka ;) trudno powiedzieć co po studiach. Lepiej zrobić studia I stopnia z studia.net/informatyka i zawęzić swoją wiedzę na II stopniu lub podyplomowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się łeb do matematyki, dużo się robi samemu, kończy dodatkowe kursy i ma się dryg, to inżynier z dobrej politechniki pracodawcy wystarczy, nie ważne, jaki kierunek, zwłaszcza że teraz jest masa różnych dziwnych kierunków które niewielkiej ilości absolwentów dają bardzo specjalistyczne stanowiska, a reszcie pracę w inżynierce ogólnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 17:49, uczeń1234 napisał:

Skoro kierunki które w jakiś sposób miałyby być dla mnie w miarę dogodne, a praca po nich znośna,

Żeby pracować np. jako programista wcale nie musisz kończyć studiów kierunkowych - kolega po prostu zaczął zaraz po liceum i do tej pory ma tylko licencjat zrobiony zaocznie bo mu studia w pracy nie potrzebne. Zresztą na studiach często uczą starych rzeczy które wychodzą z użycia a w informatyce rok to wieczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.