Skocz do zawartości
studentpg

Drugi kierunek - Informatyka PG czy UG ? I czy warto ciągnąć dwa kierunki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem studentem pierwszego roku Automatyki i Robotyki na PG (Wydział EiA, studia dzienne) i nie do końca jestem przekonany, że to jest to co chciałbym robić w przyszłości, ale z drugiej strony szkoda mi rezygnować i mieć rok w plecy. Dlatego też zastanawiałem się nad rozpoczęciem drugiego kierunku od września. Konkretnie myślałem nad informatyką (również stacjonarnie). I teraz pytanie czy warto w ogóle ciągnąć dwa kierunki ?

I pomijając fakt czy warto czy nie, czy trudno czy nie, chciałbym uzyskać od Was kilka opinii na temat studiowania studia.net/informatyka na UG oraz na PG ? Wiem, że PG przemawia bardziej, bo inżynier itd. ale z tego co słyszałem na UG sporo się zmieniło i nie wygląda to już tak teoretycznie jak dawniej. I czy są szanse przepisania ocen np. z matematyki, angielskiego i innych podobnych przedmiotów, które obecnie mam na Automatyce ???

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy uczelniami nie ma szans na przepisanie oceny, miedzy wydziałami ciezko. Chyba, ze to ten sam Wydzial a nie jest.

Informatykę na pewno warto studiować i UG to dobry pomysł bo informatyka jest tam na bardzo dobrym poziomie. Jednak zamiast studiować dwa kierunki wolny czas lepiej poświecić na zdobycie doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa rekrutacji w przypadku drugiego kierunku ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji na ten temat, a wiem, że jako drugi kierunek jest trudniej. W poprzednim roku na UG na informatyce próg wyniósł 86,4, mi wychodzi 112,4pkt. Myślicie, że mam szanse się dostać z takim wynikiem jako, że chciałbym drugi kierunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ambitny plan. Oba kierunki nie należą do najłatwiejszych, a jeszcze tu i tu chcesz stacjonarnie... nie wiem czy jest sens aż tak hard korowo działać, popieram pomysł Łukasza na szukanie pracy i zdobycia doświadczenia. Koniec końców pracodawca na to zwróci uwagę w pierwszej kolejności w Twoim CV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że jako student pierwszego roku dałbym radę znaleźć jakaś pracę związaną z moim kierunkiem ? Bo macie rację, że bez sensu ciągnąć dwa kierunki i po ich ukończeniu nie mieć w zasadzie nic, a tu zdobywałbym już doświadczenie tylko nie wiem jak to jest z zatrudnieniem studenta, który ukończył dopiero 1 rok (bo jakbym zaczynał pracę to od nowego roku akademickiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.