Skocz do zawartości
Joanna

Dzień Amerykański w WSIZ w Rzeszowie - czyli debata o wizach, studiach i nauce w USA.

Rekomendowane odpowiedzi

8 października Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje Dzień Amerykański podczas którego m.in. dowiesz się od Konsula Generalnego USA w Warszawie Pana Roberta Batchelder jak otrzymać wizę do Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, Konsulatem Generalnym USA w Warszawie oraz Polsko-Amerykańską Komisją Fullbrighta w ramach organizowanego przez Urząd Miasta Rzeszowa Tygodnia Amerykańskiej Kultury i Biznesu.

Dzień Amerykański podzielony jest na trzy sesje. Pierwsza dotyczyć będzie problematyki wizowej Polski i USA. Udział w tej sesji wezmą m.in. Robert Batchelder, Konsul Generalny USA w Warszawie, Aaron Luster, szef Sekcji Konsularnej Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz Grzegorz Kozłowski, dyrektor Departamentu Ameryki Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Druga sesja w sposób szczególny skierowana jest do uczniów i studentów, dotyczyć bowiem będzie możliwości nauki, studiowania oraz prowadzenia badań naukowych w Stanach Zjednoczonych. O Programie Fullbrighta opowiedzą Karolina Nowicka, koordynator programów oraz doradca edukacyjny oraz John E. Fahey, oboje z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta.

Ostatnia sesja skierowana będzie w pierwszej kolejności do naukowców i dotyczyć będzie kwestii przygotowania artykułów naukowych do publikacji w amerykańskich czasopismach indeksowanych.

Zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie udziału do Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ w Rzeszowie drogą elektroniczną na adres mlewicka@wsiz.rzeszow.pl albo telefonicznie pod nr 17 866 11 82 do 6 października. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez The Empire
      Czy orientuje się ktoś może jak na Uniwersytecie Rzeszowskim zarejestrować się na lektorat i wf ( o ile trzeba to robić przed początkiem studiów?). Jestem całkiem zielony i nie mam pojęcia czy to w ogóle konieczne i jak to się robi. Szukałem na stronie uczelni, ale nic o tym nie ma. Wiem, że inne uczelnie mają system elektroniczy usos, że są jakieś żetony itp...,  ale w przypadku rzeszowa czegoś takiego nie znalazłem. Jest tylko wirtualna uczelnia, ale do posiadania konta trzeba mieć legitymację studencką, a jako, że dopiero zacznę  pierwszy rok takowej jeszcze nie mam. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział jak jest z lektoratami i wf, oraz czy jest coś jeszcze, co trzeba internetowo rejestrować  np. przedmioty jakie się wybiera?  Dodam, że  mój kierunek  to prawo, stacjonarne  5 letnie, o ile taka informacja ma jakiekolwiek znaczenie.
    • Przez WiSk
      Witam :)
      Dostałem się na URz na mechatronikę i mam pytanie związane z punktami ECTS. Słyszałem, że podczas studiów I stopnia (inżynierskich) przysługuje 30 punktów na każdy z siedmiu semestrów + dodatkowe 30 punktów, gdyby ktoś przykładowo przeniósł się po pierwszym semestrze. Ale czytałem też, że można punkty te wykorzystać na zajęcia nieobjęte programem studiów, co ja chciałbym uczynić. Moje pytanie jest następujące, czy te dodatkowe punkty ECTS jeszcze obowiązują? Czy nie będę musiał płacić dodatkowo za przedmioty, które sobie wybiorę?
      Niektórym może wydać się to banalne, ale ja, jak i wiele innych osób (czytałem na forum), nie za bardzo rozumieją o co w tych ECTS chodzi, a sprawę utrudnia fakt, że każda uczelnia ma inne ustalenia w tej kwestii, ale może ktoś będzie potrafił mi pomóc :)

Pozdrawiam!
    • Przez lolds
      Witam. Nie dostałem się na FiR i zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Rzeszowskiej. Z list rezerwowych nie mam szans się dostać (ok. 200 miejsce). Tylko na tą uczelnie zarejestrowałem się. Co teraz? Żałuję że nie wybrałem matematyki na drugi kierunek. Czy jest jeszcze jakiś sposób by dostać się na matematykę w tej normalniej rekrutacji, nie uzupełniającej? 
      Pozdrawiam. 
    • Przez lolds
      Witam! 
      Czy ktoś się orientuje jaki jest próg punktowy na finanse i rachunkowość? Jaki był w tamtym roku? 
      I czy z wynikami z matury z podstaw: polskiego 50%, matematyki 80%, angielskiego 46% i rozszerzona matematyka 40% na jakie kierunki mam szansę się dostać? 
    • Przez Gepetto
      Witam
      Nie dostałem się na Uniwersytet Rzeszowski na bezpieczeństwo wewnętrzne, jestem teraz na WSPiA na bezpieczeństwie wewnętrznym, chcę się przenieść tam gdzie się nie dostałem.
      Jak to zrobić? Jakieś rady, uwagi do tego czy warto? Coś o czym powinienem wiedzieć?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Słyszałem, że korzystając z tzw. "firm" można łatwo się naciąć, bo oni mają podwykonawców i robią masówkę. A potem tylko stracone czas i pieniądze. Moim zdaniem najlepiej skorzystać ze sprawdzonej osoby. Ktoś mi kiedyś polecił Pana Rafała i teraz ja sam go polecam, bo zna się na rzeczy, a poza tym potrafi wytłumaczyć wszystko o co pytałem. Materiały od niego były bardzo dobrze opracowane. Kontakt do niego to: rafpon@interia.pl
    • nie stosuje się podpisów mgr, dopiero od tytułu doktora.
    • Nie tytuły się nie sumują. Podpisujeszcze mgr inż. Jan Kowalski nie piszesz kierunków studiów zwróć nawet uwagę na pieczątkach nie piszą mgr administracji, mgr farmacji tylko smak mgr, w korespondencji email jeśli już używasz tytułu to wygląda to że pierw stanowisko tytuł i imię oraz nazwisko. Od używania tytułów już raczej się odchodzi bo studia nie są czymś nadzwyczajnym, nawet w mniejszych miastach masz jakieś wyższe szkoły lansu i balansu w których jedynym wymogiem jest obecność i czesne 
    • Czyli będę mógł się podpisywać tylko w ten sposób: mgr ekonomii inż. zarządzania Jan Kowalski? Trochę dziwnie to wygląda niespotkałem się z takim podpisem. Myślałem że studia drugiego stopnia są kontynuacją nauki po studiach pierwszego stopnia i po pięciu latach te tytuły się zsumują
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.