Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam okropny problem, mianowicie już idąc na studia nie byłam pewna co wybrać. zdawałam rozszerzoną chemię, biologię, matmę i angielski. matematykę bardzo lubiłam, tak samo biologię, to też uznałam, że dobrym kierunkiem będzie dla mnie inżynieria biomedyczna. niestety po roku doszłam do wniosku że jednak nie widzę się potem w zawodzie związanym z tym kierunkiem studiów. w liceum robiłam pracę badawczą związaną z mrówkami i sprawdzaniem czy podążają one za feromonem - tego typu praca interesowałaby mnie w przyszłości, ale nie wiem z jakim kierunkiem studiów to połączyć. zastanawiałam się nad neurobiologią, bo wydaje mi się że można tam połączyć psychologię, biologię i nawet matematykę - w celu poszukiwania pewnych modeli.

w tym roku złożyłam papiery na medycynę, dostałam się i teoretycznie zaczynam ją od październik (chociaż mam również wstęp na 2rok inżynierii), ale nie jestem pewna czy będę w stanie przyswoić tak dużo wiedzy. dodatkowo trochę przeraża mnie brak czasu jakiego się doświadcza podczas studiów i nawet potem, już w zawodzie. z drugiej strony rekrutacja na studia teraz oczywiście jest już zamknięta, ale jestem w stanie 'ścierpieć' te dwa lata do tyłu, żeby studiować coś z czego będę w pełni zadowolona.

czy ktoś mógłby mi jakoś doradzić? strasznie ciężko podjąć mi jakąkolwiek decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Moim zdaniem medycyna to jeden z najlepszych kierunków studiów. Wiele osób marzy o studiach na tym kierunku. Rok straty to nie tak dużo. Sam zaczynalem studia 2 lata po maturze.

Pytanie tylko czy w medycynie sie czujesz, bo to kierunek dla osób o powołaniu. Wiadomo, ze musisz w miare to czuć ale tez bez przesady. Jesli lubisz pomagać ludziom, robic badania a przeciez tak jest to czemu nie. To dość trudne studia wiec dwóch kierunków raczej nie dasz rady pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu złożyłaś papiery na medycynę? Czy to jest coś co chciałabyś w zyciu robić? Myślałaś o jakiejś specjalizacji?

 

Proponuję też poczytać trochę o neurobiologii, która obejmuje różne dziedziny nauki, których przedmiotem badania jest układ nerwowy człowieka i zwierząt. Największe wyzwanie, stojące przed neurobiologią, stanowi mózg ludzki, który jest najbardziej skomplikowanym obiektem w znanym Wszechświecie. Głównym celem badań neurobiologicznych jest zrozumienie biologicznych podstaw działania mózgu i pozostałych elementów układu nerwowego, w tym także biologicznego podłoża zjawisk psychicznych i zachowania człowieka.

http://www.studia.net/neurobiologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądżę, że dokonałaś bardzo słusznego wyboru idąc na medycynę. Jest to kierunek inspirujący i dający wiele scieżek rozwoju. Wspominasz eksperyment jaki realizowałaś jakiś czas temu a który bardzo Cię zafascynował, sądzę że medycyna przyniesie Ci dużo więcej podobnych i silniejszych nawet doznań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.