Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży dylemat z tym jakie studia wybrać, ale zacznijmy od początku. Przez całe liceum byłem nastawiony na to, że podejmę studia nie związanie z przedmiotami ścisłymi (z matematyki jestem bardzo słaby) dlatego jako rozszerzenia wybrałem: angielski, historia, WOS. Szukając jakiegoś kierunku studiów stwierdziłem, że najlepiej będzie wybrać prawo ale nie bylem do końca przekonany, szukałem więc innych kierunków "humanistycznych" i przez jakiś czas skłaniałem się ku bezpieczeństwu narodowemu/wewnętrznemu ale nie jestem do końca przekonany czy kierunek ten da mi takie możliwości jak na początku przypuszczałem. Poszukiwałem też kierunków innych niż te na których były by przedmioty ścisłe i nie znalazłem raczej nic ciekawego. Dlatego mam teraz problem czy mimo tego, że nie umiem matematyki wybrać jakiś kierunek związany z tym? Raczej po studiach humanistycznych nie znajdzie się tak dobrej pracy i samych kierunków jest mniej jak na inżynierskich i teraz kompletnie nie wiem co wybrać, ostatnio wpadłem na taki kierunek jak Podyplomówki z zarządzania i Inżynieria produkcji na WSZOP w Katowicach, ale obawiam się o to czy sobie poradzę, na początku wydał mi się dobry gdyż jest tam to Podyplomówki z zarządzania co raczej nie kojarzy się z matematyką, ale co z resztą wiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po studiach humanistycznych da sie znalezc prace, ale trzeba sie bardziej postarac. Chlopak z mojej rodziny wlasnie po bezpieczenstwie znalazl robote od razu, ale robi w jakichs systemach, troche z sieciami itp. Nie wiem, na ile to studia, a na ile zainteresowanie ;) Prawo daje fajna prace, ale przy dzisiejszej masowej produkcji absolwentow i dosc zamknietym srodowisku o zdobycie tej pracy latwo nie jest. Raczej polecalabym isc na cos, co Cie interesuje bardziej i walczyc o rozwoj juz od poczatku, kursy, staze, zebys okreslil, w jaka strone chcesz sie rozwijac, a nie meczenie sie na jakiejs matematyko-fizyce przez lata i depresje przed kazdym zaliczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Po studiach humanistycznych jest trochę trudniej o pracę, ale trzeba się do tego bardziej przyłożyć żeby ją znaleźć. Najważniejsze to na humanistycznych przepracować studia, złapać dorywczą pracę w wakacje czy nawet w trakcie roku. Zdobywać doświadczenie, robić praktyki i staże. 

 

Odnośnie kierunków bezpieczeństwo narodowe to po prostu połączenie politologii z historią, więc tylko tak musisz patrzeć na ten kierunek. 

 

Poszukaj jeszcze innych studiów humanistycznych:

www.studia.net/humanistyczne

 

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji we WSZOPie. to dosyć dobra uczelnia a kierunek daje możliwości rozwoju i zdobycia pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem właśnie pewien czy dam sobie radę na tym zarządzaniu i inżynierii. Też obawiam się o to, że prawo jest zbyt hermetyczne. Słyszałem też, że to bezpieczeństwo daje głównie możliwość pracy w policji, a przecież aby do niej się dostać to i tak trzeba do Szczytna. A może pójść w jakieś Podyplomówki z zarządzania klasyczne albo takie coś: Inżynierię studia z zarządzania w WSB w Chorzowie, a może kierunek logistyka? Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Szczytnem to w tej chwili jest inaczej. Jeśli chcesz pracować w policji to najpierw musisz się dostać do policji i tutaj żadne studia Ci nie pomogą a później możesz aplikować do wysłania do szkoly policyjnej w Szczytnie. Inaczej w Szczytnie obecnie nie przyjmują. Na uczelni niepublicznej na zarządzaniu powiniens sobie poradzić. kierunek logistyka wątpie bo tam jest głównie sama matematyka i statystyka i logika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje Cię Podyplomówki z zarządzania i inzynieria czy bezpieczeństwo na WSZOP czy jakiej kolwiek innej uczelni to najpierw sprawdź sobie siatkę godzin, czyli jakie przedmioty będziesz miał przez cały okres studiów. Skoro jesteś słaby z  matematyki to ważne, bo na tych kierunkach będziesz miał i matematykę, statystyke i ekonometrię i musisz się z tym liczyć. Ale ponieważ te przedmioty zazwyczaj trwają jeden semestr to możesz sobie z nimi poradzić jak tylko solidnie się przyłożysz. 

 

A czyta łeś o tych kierunkach humanistycznych? MOże Cię coś jeszcze zainteresowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz prawa i bezpieczeństwa, zainteresowały Cie jakieś inne kierunki? Po studiach jak je określasz humanistycznych, nie jest wcale źle z pracą, trochę media w ostatnich czasach zrobiły złą robotę, ogłaszając, że tylko po kierunkach ścisłych jest praca, nie jest to jednak prawda. A może zainteresowałaby Cię filologia np. angielska? To zawsze kierunek z przyszłością i nie koniecznie trzeba po nim zostać nauczycielem:)

Podyplomówki z zarządzania i inżyniera produkcji to też fajny wybór, polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filologia raczej nie dla mnie :D Star, a można wiedzieć gdzie studiujesz to bezpieczeństwo? Jeśli chodzi jeszcze o to bezpieczeństwo to gdzie lepiej studiować na UJ czy UŚ? Ja chyba bym się bardziej skłaniał ku temu drugiemu bo tam jest bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe więc chyba lepiej. Albo znalazłem na UJ jeszcze takie coś jak stosunki międzynarodowe i specjalność na tym bezpieczeństwo międzynarodowe co o czymś takim myślicie? A co z zarządzaniem jakością jest to w wyższej szkole bankowej w Chorzowie czy wyższa szkoła biznesu w dąbrowie górniczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie duzo pytan.

Zdecydowanie lepiej wybrac UJ. Wspominasz o wielu specjalnościach ale tak jak pisałem dana specjalność nawet nie musi powstać i jest na nią osobna rekrutacja dopiero po 1 roku studiów. Wybierasz miedzy podobnymi kierunkami które różnią sie od siebie niuansami wiec tak naprawde wybierz ten który Ci bardziej pasuje.

Odnośnie ostatniego pytania WSB w Chorzowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jeśli kiepski jesteś z matmy, to szukanie studiów technicznych będzie trochę na siłę. Mamy  na Forum mnóstwo zapytań od studentów, którzy wybrali kierunek kierując się czystą kalkulacją. Teraz studiują coś, czego nie lubią i przychodzi im to z trudem. Czują, ze wpadli w ślepą uliczkę ale na tym etapie dość trudno z niej wyjść. Szukałbym na Twoim miejscu studiów w obszarach, gdzie wiedza ścisła nie jest aż tak bardzo potrzebna - np. w turystyce i hotelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że studia na kognitywistyce mogą być ciekawe :) poczytaj programy studiów - na poszczególnych uczelniach dość mocno się różnią. Na jednych bliżej im do studiów humanistycznych, na innych do nauk społecznych,. jeśli będziesz dobry w tym co robisz - pewnie praca po takich studiach może być bardzo ciekawa. Myślę jednak, że jak to na studiach humanistycznych nie powinieneś liczyć, że dyplom da Ci fach do ręki. Raczej stworzy możliwości, a czy będziesz potrafić je kreatywnie wykorzystać - to inna sprawa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.