Skocz do zawartości
Asia.Kow

Doradźcie kierunek studiów Kraków studia techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

W tym roku pisałam maturę, rozszerzone przedmioty to matematyka  i fizyka, myślę że z matmy będę mieć +80%, z fizyki trochę gorzej .

Zastanawiam się jaki kierunek wybrać, w sumie biorę pod uwagę wszystko na AGH  i PK, myślałam o nanotechnologii albo inżynierii biomedycznej lub elektrotechnice, jest też ciekawy kierunek mikroelektronika w technice i medycynie.

Może teraz napiszę coś o sobie. Zawsze uwielbiałam matematykę, już od podstawówki, obozy i te sprawy dlatego na początku chciałam wybrać właśnie ten kierunek, jednak po nim raczej nie mam szans na znalezienie pracy, dlatego postanowiłam wybrać coś innego, również z racji tego, że raczej na każdych studiach technicznych  jest trochę matmy :)

 Zawsze marzyłam o tym żeby być naukowcem, strasznie mnie to interesuje, odkrywanie, badanie... Chciałabym się rozwijać na studiach, wiele z nich czerpać, chcialabym żeby studiowanie było moją pasją i żebym chciała się rozwijać ..

Jestem też słaba z języków

chciałabym projektować na komputerze albo cos podobnego sama nie wiem, kiedyś haftowałam i robiłam bransoletki, ogólnie hand made, lubię siedzieć np 5 godz i sobie cos tam dłubać, ogólnie raczej jestem samotnikiem.

 

I teraz moje pytanie co mi doradzacie co wybrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Napisałaś, że bardzo słabo u Ciebie z językami. Pamiętaj, że na studiach techniczny dobry angielski to podstawa. Będziesz miala bardzo dużo materiałów w języku angielskim do przerobienia.

 

Co CI doradzimy? Każdy z tych kierunków jest bardzo ciekawy i interesujący, co więcej każdy z nich daje szerokie możliwości rozwoju po studiach i spełnia Twoje oczekiwania. Więc tak naprawdę wszystko zależy od Twoich preferencji i zainteresowań. Ja bym poszedł w inżynierię biomedyczną, bo to bardzo przyszłościowy kierunek studiów, tylko tam też trzeba mieć podstawy z Studia na kierunku biologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)
Bardzo dziękuję za rady, jednak mam kolejny dylemat. Zmieniłam moje plany i postawiłam na kierunek automatyka i robotyka, od zawsze mi się to podobało, jednak uważałam, że sobie nie poradzę na tym kierunku. 

Dostałam się na Politechnikę Krakowską, na AGH brakło punktów. 

Moje wyniki z matury są następujące:

studiuj matmę pods 100%

studiuj matmę rozszerzona 90 %

Fiz rozsz 47 %

Ang pods 54%

polski 84%

To mi dało 814/1000 na AGHu, oraz 180/200 na PK

 

Zastanawiam się czy Politechnika daje podobne możliwości co AGH. Złożyłam jeszcze na kolejną rektutacje na AGH ale raczej się nie dostanę. I teraz pytanie czy zostać na politechnice czy może złożyć np na mechatronikę na AGH ? na czym lepiej wyjdę ?

Proszę o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że zawsze warto złożyć dodatkowo papiery na kierunki które nas inspirują, a po rozstrzygnięciu rekrutacji ostatecznie zadecydować.

Osobiście uważam, że PK jest bardzo dobrą uczelnią i chyba bym na niej pozostała, ale bardziej patrz na kierunek który Cię interesuje niż uczelnie, bo obie są na równie wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Politechnika Krakowska to bardzo dobra uczelnia i powinnaś tam zostać na kierunku, na którym chcialaś studiować czyli automatykę i robotykę. Po co masz to zmieniać. Z drugiej strony Mechatronika to kierunek zbliżony do automatyki i robotyki.

 

Zawsze możesz złożyć papiery i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Dasz sobie dzięki temu trochę czasu, a jak się dostaniesz na mechatronikę to to przemyślisz. Moim zdaniem kierunki zbliżone więc jeśli marzysz o AGH to może warto iść w mechatronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie bardzo dobre uczelnie i na obu będziesz zadowolona z wyboru. Kierunki tez podobne, więc naprawdę nie dziwię się, że masz dylemat, sama też bym miała :) Może sprawdź sobie co dzieje się na jednym i drugim wydziale... jakie oganizacje studenckie tam działają, jakie są koła naukowe, generalnie sprawdź wszystko co może mieć wpływ na Twój dodatkowy rozwój i w czym wartoby było żebyś dodatkowo uczestniczyła. 

Porównaj jakie dają możliwości praktyk, staży itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.