Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w drugiej klasie technikum na profilu Technologii cyfrowych (rozszerzenie to informatyka i matematyka). Chciałam zapytać jakie szanse są dla osoby po informatyce i matematyce na kierunku Inżynierii Biomedycznej? 

Lub czy ktoś mógłby polecić mi jakieś ciekawe kierunki studiów? Już chcę wiedzieć na co powinnam się przygotowywać, mimo że zostało mi jeszcze sporo czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę pisać rozszerzenie z matematyki i angielskiego. Niestety nie mam możliwości zdawania Studia na kierunku biologia. Moja szkoła ma wysoki poziom z chemii i Studia na kierunku biologia, dlatego osoby na kierunkach nie chemicznych nie mają za bardzo szans na zdawanie. Ten kierunek studiów bo szczerze mówiąc zawaliłam nie idąc na biol chem. To jeden z nielicznych kierunków gdzie bez bardzo dobrej znajomości chemii i Studia na kierunku biologia mam z nimi styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale bedzie Ci bardzo trudno utrzymać sie bez biologii i podstaw z chemii na tych studiach. Mysle ze wazniejsza bedzie biologia i pewnie matematyka.

Podstawy mam z chemii, tak więc tym aż tak się nie martwię. A biologia łatwo mi wchodzi do głowy, więc będę jeszcze kuć ile mogę na własną rękę. Tylko nie wiem na ile są to opłacalne studia. Jaka jest szansa znalezienia pracy? Czytałam na różnych forach i odpowiedzi są nieraz skrajnie różne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem informację, że osoby na Twoim profilu nie mają szans na zdawanie chemii czy Studia na kierunku biologia. Ty wybierasz z czego zdajesz maturę, a szkole nic do tegp. Mało tego - Twoją pracę maturalną będą sprawdzali zewnętrzni egzaminatorzy.  Nauczycielom z Twojego liceum nic do tego. Więc jeśli wiesz już, się pomyliłaś i biologia / Studia na kierunku chemia to Twoja pasja - to nic straconego. Pierwsze co możesz zrobić to spróbować przenieść się na profil biol-chem. Jeśli nie ma takiej możliwości, to zawsze możesz przysiąść fałdów samemu albo z egzaminatorem, kuć biologię i chemię do matury i podejść do niej. Myślę, że warto porozmawiać szczerze z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych w Twojej szkole. Może podpowiedzą, co powinnaś zrobić w Twojej sytuacji. Pamiętaj, że to z czego zdajesz maturę - zadecyduje o (prawie) całym Twoim życiu. Może warto spiąć poślady, zacisnąć zęby żeby móc studiować to, co naprawdę Ci w duszy gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.