Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zdaję maturę i nie wiem w którym z tych miast najlepiej studiować. 

 

Słyszałem że Szczecin to jedno z najgorszych miast w których można studiować, a uniwersytet szczeciński jest beznadziejną uczelnią i nie wiem czy to rzeczywiście prawda.

 

 

Zastanawiam się również nad wyborem kierunku studiów. Mam praktycznie zerową wiedzę z fizyki, ale dobrze radzę sobie z matematyką i nie wiem czy warto się pchać w kierunki techniczne.

Najbardziej chciałbym studiować coś związanego z informatyką jednak na większości takich studiów pojawia się fizyka która bardzo mnie odstrasza.

Na jakich kierunkach poradziłbym sobie z zaledwie elementarną wiedzą z tego przedmiotu? 

Oczywiście jestem zmotywowany by w razie potrzeby samodzielnie starać się nadganiać zaległości.

 

Poza kierunkami technicznymi pozostają te ekonomiczne. Najbardziej przyciągnęły moją uwagę finanse i rachunkowość oraz informatyka i ekonometria

Bardziej przypadł mi do gustu ten drugi jednak widziałem go tylko w szczecinie, a nie znam się na tyle by wynaleźć podobne kierunki na innych uczelniach. 

 

Czy sama informatyka byłaby dobrym wyborem jako kierunek studiów? Po jej ukończeniu jest wiele opcji pracy?

 

Dodam jeszcze że na maturze rozszerzam matematykę, geografię i język angielski. Moje wyniki z matury to matematyka: podstawa ponad 80% rozszerzenie w granicach 50% geografia: rozszerzenie w granicach 50% i język angielski: podstawa około 100% rozszerzenie ponad 60%

 

 

 

Może to trochę zagmatwane jednak za jakąkolwiek opinię będę bardzo wdzięczny :) ( dodam tylko że w grę wchodzą jedynie uczelnie w tych trzech miastach które wymieniłem ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

własnie powstaje nowy kierunek połączenie studia.net/informatyka, matematyki i ekonomii. Jest to kierunek bardzo unikatowy i jest prowadzony tylko w Łodzi, 

http://www.kierunki.net/lupa/4314-unikatowy-kierunek-w-polsce-analiza-danych-3-5-letnie-studia-inzynierskie-na-wydziale-matematyki-i-informatyki-uniwersytetu-lodzkiego

 

Poczytaj sobie trochę. Co do samych miast to największe możliwości rozwoju daje na pewno Poznań, później Wrocław i na końcu Szczecin. Jeśli chodzi o studia techniczne to spokojnie możesz na nie iść, ponieważ najważniejsza jest matematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli myślisz o zachodniej Polsce i kierunkach związanych z ekonomią, to może warto zainteresować się Koszalinem i Zieloną Górą? W Koszalinie masz fajne studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. WNE PK prowadzi ciekawe specjalności na takich kierunkach jak ekonomia, rachunkowość i finanse, gospodarka przestrzenna oraz zarządzanie. Z kolei w Zielonej Górze masz Uniwersytet Zielonogórski, gdzie znajdziesz studia np. na Wydziale Ekonomii i studia z zarządzania. Jednak na na Wydziale Matematyki, studia.net/informatyka i Ekonometrii UZ znajdziesz unikatowy w skali kraju kierunek - inżynieria danych. Najbliżej mu do informatyki, ale matematyka i ekonomia też są bardzo istotne w programie studiów. Podczas zajęć możesz zapoznać się np. z opatentowanymi przez Uniwersytet Ziielonogórski rozwiązaniami do szyfrowania przesyłu danych w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.