Skocz do zawartości
Argiks

Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze - problem z wymaganiami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Do tej pory miałem dość spory problem z wyborem studiów. Po wielu dniach intensywnego myślenia ;D i wsparciu rodziny zdecydowałem o wyborze MSG. Interesuje mnie możliwość prowadzenia w przyszłości własnej firmy, a z pewnością jako handlowiec będę sobie lepiej dawał radę. Wydaje mi się, że takowe studia do mnie pasują - podoba mi się wizja handlowca przekonywującego potencjalnego klienta do swojego produktu. Od zawsze staram się rozwijać swój język, interesuje się (użyję tego pięknego słowa) retoryką, zawsze biorę udział w występach w szkole! ;D

Przejdźmy do sedna - uczę się w liceum(jest uznawane za drugie z najlepszych w moim mieście) na kierunku humanistycznym. Na maturze zamierzam zdawać rozszerzenie z języka angielskiego i geografii. Moja klasa ma dość specyficzne rozszerzenia (Polski, Angielski, Geografia) także to taki nie pełny human.

 

I tu pojawia się problem, większość studiów MSG bierze pod uwagę:

1przedmiot - angielski (super zamierzam zdawać rozszerzenie)

2przedmiot - matematyka (tu pojawia się problem)

3przedmiot - geografia (super x2 zdaje rozszerzenie)

 

Niestety z tego drugiego przedmiotu jest niezmieeeernie kiepski :) zawsze udawało mi się osiągnąć tą 3 czy 4 na koniec, ale o rozszerzonej maturze z matematyki nie ma sensu nawet śnić.

 

Teraz polećmy trochę w przyszłość - czy mam jakiekolwiek szanse dostać się na te studia jeśli nie przystąpię do rozszerzonej matury z matematyki ? 

 

Pozdrawiam!

I z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że dopiero teraz odpisuje :)

Sprawdzalem uczelnie we wrocławiu, krakowie, poznan.studia.net i łodzi - 3 pierwsze jako drugi przedmiot wymagają matematykę, w łodzi na drugi przedmiot może być geografia. Wszyscy wychwalają wrocław i kraków, poza tym mam znajomych w tych miastach, dlatego najlepiej by było gdybym dostal sie do jednego nich. Przyznam się, że czarno to widzę, moje matematyczne umiejętności są na dennym poziomie i z pewnością nigdy porządnie nie opanuje tego przedmiotu, po prostu jest dla mnie trudny - nie mam matematycznego umysłu :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich kierunkach związanych z ekonomią, zarządzaniem - będziesz mieć mniejszy lub większy kontakt z matematyką. Jeśli nie jest Twoją przyjaciółką, może warto zastanowić się nad jakimś kierunkiem z obszaru nauk humanistycznych albo nauk społecznych? Tak "na dzień dobry" przychodzi mi do głowy politologia. Są uczelnie, gdzie w programie studiów jest sporo o międzynarodowych relacjach politycznych i gospodarczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - nie biorę kompletnie pod uwagę studia z zarządzania. Dlaczego? Otóż mój brat ukończył już ten kierunek nie było by sensem gdybym się na niego wybierał. Mamy bardzo dobre kontakty w rodzinie i myślę nawet o wspólnej firmie z bratem gdy już ukończę studia. Zobaczymy jak to się ułoży w moim życiu ale mam nadzieję ;)

 

Sebastian - tutaj również mogę podać przykład mojego brata. Podobnie co ja nie jest orłem z matematyki (to chyba dziedziczne w mojej rodzinie :D) jednak pomimo tego udał się na Podyplomówki z zarządzania. Na studia jednak nie miał takich problemów z matematyką, owszem na początku nie dawał rady ale wziął sobie korepetycje i wszystko poszło z górki. Bodajże po 1roku skończyła już mu się mata, nawiasem mówiąc identycznie jest w przypadku MSG.

 

Agnieszka - Twój link nie działa, ale i tak jestem za bardzo zafascynowany MSG :D

 

Ostatnio dość dużo czytam o tym kierunku i coraz to bardziej mi się podoba. Tak obawiam się matematyki, ale jestem przekonany, że dam sobie radę. Jeśli samemu nie będę w stanie gonić za materiałem, to wezmę korepetycje i jakoś sobie poradzę.

Przeglądałem inne fora w poszukiwaniu takich przypadków jak ja. Znalazłem osoby, które miały maturę z matematyki podstawową na 50-60% i dostały się na MSG (oczywiście z pozostałych przedmiotów mieli rozszerzenia i spore wyniki). Wszyscy zapewniają, że poziom matematyki na MSG nie jest taki wysoki i humanista da sobie na nim radę. Poza tym kończy się ona po 1roku.

Podsumowując :) jestem słaby z matematyki ale zrobię wszystko żeby dostać się na te studia i dawać sobie radę.

Dziękuję Wam za pomoc ale już podjąłem decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dasz sobie w 100% radę tym bardziej, że widać Twoją determinację MSG to ciekawy kierunek studiów chociaż ja jestem zwolennikiem studiowania szerszych programowo kierunków czyli np. ekonomii, gdyż msg to tylko jedna z gałęzi, a zawsze w przyszłości można sobie zrobić podyplomówkę z takiego MSG. Nie oznacza to jednak, że jest to zły kierunek studiów i są właśnie takie osoby jak Ty nimi zainteresowane. 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.