Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kierunek ekonomia stara się odpowiedzieć na trzy zasadnicze pytania: co produkować i w jakich ilościach? W jaki sposób produkować - przy pomocy jakich technik i technologii? Kto i w jakim stopniu będzie korzystał z wytworzonego produktu społecznego?

Więcej na: http://www.kierunki.net/ekonomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek ekonomia to niezwykle wszechstronny kierunek studiów. W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej można wybrać kilka na prawdę ciekawych specjalności:

Rachunkowość i podatki

Bankowość i ubezpieczenia

Doradztwo finansowe

Ekonomia menedżerska

Co ciekawe w tym roku absolwenci Ekonomii mogli w tym roku liczyć na dodatkowe punkty podczas rekrutacji do ... policji.

Więcej o Wyższej Szkole Biznesu na stronie www.studia.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto studiować ekonomii, pracy nie znajdziesz w zawodzie. Szkoda marnować lata na to :)

Tak piszą tutaj: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Opinie-o-ekonomii-Czy-warto-ko%C5%84czy%C4%87-studia-ekonomiczne-t

 

A ja się nie zgadzam, zawsze warto studiować ekonomię, można potem zrobić z tego fajną podyplomówkę. Ta wiedza zawsze przyda się w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgadzam, zawsze warto studiować ekonomię, można potem zrobić z tego fajną podyplomówkę. Ta wiedza zawsze przyda się w przyszłości.

 

Też się nie zgadzam. Mocną stroną jest duża elastyczność ekonomistów jeśli chodzi o branże w jakiej mogą pracować (praktycznie wszystkie), a do tego zawsze można założyć własny biznes, a dogłębna wiedza o mechanizmach, które wprawiają rynek w ruch może tylko pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na fajną grę o tematyce biznesowej: vcr-gra.pl. Podobno można wygrać staże w fajnych firmach. Słyszał ktoś co nieco?

Mipi 14 to ja pisałem w innym wątku (nie pamiętam gdzie). Gra VCR to gra inwestycyjna. Można ją znaleźć tutaj: http://www.vcr-gra.pl/ jest to gra ekonomiczna, symulacyjna. Właśnie trwa druga tura.  Gracze, wcielając się w inwestorów, mogą inwestować swój kapitał w różne rodzaje spółek w wczesnej fazie rozwoju, a następnie zarabiać na ich działalności. Do wygrania są świetne nagrody: staże w znanych firmach i nagrody rzeczowe. Ja już gram :P

spółki są bardzo ciekawe (tak moim zdaniem). Przy niektórych ma się wrażenie, że pomysłodawcy upadli na głowę ale bywają takie o których myślisz: Rany! dlaczego nikt w realnym życiu na to nie wpadł? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same studia nic nie dadzą, bo są zbyt ogólne. Teraz bardziej liczy się jakaś konkretna specjalizacja, np. już lepszym rozwiązaniem są finanse i rachunkowość na ekonomicznej. Sam jestem świeżo po ekonomii i wiem co mówię, dlatego jeżeli chcesz być wartościowy na rynku pracy musisz już na własną rękę poprzeć to jakimiś bardziej bardziej praktycznymi fakultetami lub szkoleniami. Mi było bardzo ciężko znaleźć jakaś pracę w zawodzie zaraz sucho po studiach, dopiero po uczestnictwie w tego typu szkoleniach z podatków udało mi się załapać w dziale księgowo-podatkowym jednej firmy, co nie oznacza, że mogę już sobie odpuścić..niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie:) u nas to jest tak że sporo osób wybiera kierunek na jaki jest zainteresowanie ale jak kończą studia to sytuacja się zmienia i potrzeba innych specjalistów. Uważam że by w znalezieniu pracy po studiach w zawodzie trzeba mieć dużo szczęścia:)

Ekonomiści łapcie linka może https://pledu.pl/tresc/najnowsze/kursy/ się wam przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.