Skocz do zawartości
Roder

terminy, przez ile lat można zdawać maturę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem bo nie mogę się doczytać co do matur.

W 2012 kończyłam LO wypełniłam deklarację , ale nie przystąpiłam do matury. W 2014 złożyłam deklarację ponownie ale nie przygotowałam się do matury i niestety oblałam całość. Złożyłam deklarację bo znajoma mówiła że od 2015 wchodzi nowa matura i jeśli nawet nie zdam to będę mogła poprawiać przez kolejne 5 lat na starej. W tym roku chcę ponownie złożyć deklarację bo powtarzam materiał do matury, a zaś kumpel powiedział że na 2016 nie mogę złożyć już deklaracji a jeśli złożę to że 50zł za każdy egzamin musze zapłacić (czyli 250 za całość -> polski pisemny i ustny (2) + angielski pisemny i ustny (2) + studiuj matmę, a ja jeszcze myślę nad jednym dodatkowym), a zaś koleżanka twierdzi że on się myli i nic nie płacę dopiero po 3cim przystąpieniu a tego z 2012 nie liczy się bo tylko dałam deklarację a nie przystąpiłam.

Może ktoś mi pomóc i wytłumaczyć jak to jest? Przypomnę że jak przystąpiłam w 2014 to nie zdałam ani jednego przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poczytaj o terminach do kiedy jest obowiązek złożenia deklaracji http://edukacja.net/art/index.html/_/matura/matura-2016-do-kiedy-nale%C5%BCy-z%C5%82o%C5%BCy%C4%87-deklaracje-r2045 bo nie do końca lutego tylko do 7 lutego.

 

Po drugie tu masz wszystkie informacje odnośnie opłat: http://edukacja.net/art/articles.html/_/matura/50-z%C5%82-za-poprawk%C4%99-egzaminu-maturalnego-r1984

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, ze kazda trzecia deklaracja maturalna to koszt 50 zl. To czy przystapilas to juz sprawa drugorzędna. Moim zdaniem jesli startujesz trzeci raz do matury poprawkowej to placisz 50 zl za każdy egzamin.

Jest napisane, ze możesz wnioskować o umożenie opłaty ze względu na niskie dochody, wiec jesli wiesz, że możesz miec problem z oplata warto złożyć taki wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! :)
Zdawalam maturę w tym roku, jednak no cóż, pech chcial, że nie dostalam się na studia. Chcę poprawić matme i angielski na podstawie, oraz dopisać rozszerzoną matmę. Kiedy mam się zglosic do szkoly? Czy muszę jechać teraz, do 30 września? Nie jest to dla mnie żadnym problemem, bo do szkoły mam blisko. Gdzie powinnam się zgłosić, do dyrektora, co powinnam mieć ze sobą? Strasznie cieżko jest znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat, więc będę wdzięczna, jeśli ktoś się wypowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Najlepiej wybierz się do szkoły to Ci wszystko powiedzą. Z mojej wiedzy wynika, że czas masz do 7 lutego jeśli chcesz zdawać w tej samej szkole. Jeśli Twoja szkoła by już nie istniała to do końca grudnia, ale jak sama piszesz istnieje.

 

Najlepiej wybierz się do szkoły to nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Agnieszka mogę bezpłatnie podejść do matury?

 

Wg moich obliczeń to już będzie Twój trzeci raz i będziesz musiał zapłacić za maturę. Pamiętaj, że jeśli ktoś ma niskie dochody to może ubiegać się o zwolnienie z opłaty. 

Ale tak czy inaczej warto podejśc do matury. 

 

 

Hej!  :)

Zdawalam maturę w tym roku, jednak no cóż, pech chcial, że nie dostalam się na studia. Chcę poprawić matme i angielski na podstawie, oraz dopisać rozszerzoną matmę. Kiedy mam się zglosic do szkoly? Czy muszę jechać teraz, do 30 września? Nie jest to dla mnie żadnym problemem, bo do szkoły mam blisko. Gdzie powinnam się zgłosić, do dyrektora, co powinnam mieć ze sobą? Strasznie cieżko jest znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat, więc będę wdzięczna, jeśli ktoś się wypowie.  :)

 

 

Masz czas do 7 lutego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do 30 września złozyć wstępną deklarację. Polecam to zrobić, tym bardziej, że jak sama piszesz to żaden problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Pewnie nie jest post podobny do mojego dla Was nowością i przepraszam z góry za wałkowanie tego samego tematu po raz kolejny. 

Zdawałem maturę w maju 2015 i niestety powinęła mi się dwa razy noga - za pierwszym razem i w sierpniowej poprawce (tutaj akurat zabrakło mi 1 punktu, niestety nie było zadań z prędkością za 5 punktów więc na niektórych musiałem strzelać, a tak byłoby gwarantowane 4-5 pktów) i w sumie chciałbym w 2016 poprawiać jeszcze raz, tym razem porządnie z co najmniej 90% szansą na zdanie. Tutaj pojawia się pytanie.

 

Do kiedy muszę zgłosić w szkole, że chciałbym w pierwszym dostępnym terminie w 2016 poprawiać? Do 30 września czy 7 lutego czy grudnia?

Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ta sama szkola w której sie uczyles to do 7 lutego najpóźniej ale przed feriami. Wiec jesli ferie zimowe sa wczesniej to wczesniej musisz sie zdeklarować. Radze podjac juz kontakt wczesniej i później tylko potwierdzić zdawane przedmioty.

 

Okej, wielkie dzięki za ultra szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Panie Łukaszu. Miłego wieczora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.