Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na przykład na wydziale sztuk pięknych na UMK jest projektowanie graficzne, grafika warsztatowa (jesli dobrze pamiętam), grafiki komputerowej jako osobnej specjalizacji chyba nie ma, ale z tego co wiem to na projektowaniu graficznym robi się coś w tym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mam zdolności manualnych, to nie powinienem byc grafikiem? Ostatnio po zajęciach pytałem wykłądowce, czy jesli nie potrafie rysować, ani malować, to czy ejst sens w oole pchac sie w tą branże, to odpowiedział, ze rysowania można sie nauczyc i nie warto z tego powodu rezygnowąć ze studiów, chociaz na pewno utalentowanym jest łatwiej, ale skoro nie rysuje nic w domu, to skąd moge wiedziec, ze nie mam talentu, a plastyka w gimnazjum, to nie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, znam kilku grafików jedni rysują świetnie inni słabej, ale czy w pracy są lepsi lub gorsi tego bym już nie powiedział. Na pewno tym co dobrze rysują jest łatwiej na studiach, później już niekoniecznie zależy czym się zajmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi moze wytłumaczyć dlaczego na studiach projektowania graficznego, jest taki przedmiot jak malarstwo, albo rzeźba? Kiedy zobaczyłem w co trzeba sie zaopatrzyć na te zajęcia  to zwątpiłem... nie wspominam dobrze packania sie w farbie z gimnazjum. Moze zamaist projektowania graficznego, lepiej pojsc na te studia? http://www.pwsz-sanok.edu.pl/instytut-hum-art/zaklad-kom-medialnej/nowemedia/

 

http://www.pwsz-sanok.edu.pl/download/gfx/pwszsanok/pl/defaultopisy/78/2/1/nm_1_rok_zmiana_13.10.2014.pdf to rozklad zajęć na pierwszy rok

 

a to plan ramowy studiów http://www.pwsz-sanok.edu.pl/download/gfx/pwszsanok/pl/defaultopisy/231/6/1/gk_plan_ramowy_s_2014-2015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to przedmiot artystyczny i w kanonie przedmiotów zgodnie z KRK muszą być przedmioty artystyczne jako obowiązkowe. Lepiej wybrać grafikę na uczelni niepublicznej ze względu na większą szansę, że nie będzie zajęć z malarstwa lub szukać takiej grafiki, która nie ma w KRK zapisanych zajęć z malarstwa. Z tego wynikają te różnice na uczelniach. Na nowych mediach masz specjalność z grafiką komputerową to powinno pomóc uniknąć malarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedziałem, to malarstwo trwa tylko 1 semester, więc w sumie nie tak źle, ale rysunek jest cały czas

 

Niepubliczne szkoły, to wszystkie te ktore są płatne?

Można to tak ująć, niepubliczne = prywatne, płatne studia stacjonarne i niestacjonarne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malarstwo i rzeźba? Malarstwo czyli głównie pastele i farby są po to abyś potrafił odpowiednio dobierać i łączyć ze sobą kolory np. jak będziesz robił plakaty ulotki czy inne projekty dobrze komponował wszystko kolorystycznie aby ze sobą współgrało, natomiast jeśli chodzi o rzeźbę to głównie chodzi o to aby mieć wizję i wyobrażenie brył i przedmiotów które będziesz tworzył w programach 3D. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.