Skocz do zawartości
frognatic

Kryteria wyboru studiów uczelni wrocławskich

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chciałbym zaproponować dyskusję na taki w sumie wydaje mi się interesujący, zwłaszcza dla osób, które mają zamiar zacząć rozpocząć naukę policealną/potechnikalną czyli wyższą :P temat kryteriów wyboru właśnie danej uczelni. Jak wiemy wybór jest spory, opinii tyle ile studentów, więc może tutaj poprzedstawiamy sobie nawzajem jakieś opinie, które coś pomogą ukształtować. To w takim razie zacznę i ja.

 

Ja wybrałem Politechnikę Wrocławską, jednym z najważniejszych kryteriów, był fakt, że będzie to raczej któraś z wrocławskich uczelni, ze względu na to, że mogę mieć wygodny dojazd i nie będę musiał wydawać pieniędzy n mieszkanie. Druga sprawa, to była głównie "renoma" tej uczelni. Czyli wszyscy mówią, jak dobra nie jest to uczelnia. Jeśli chodzi o podania to złożyłem jeszcze na Uniwersytet Ekonomiczny gdzie nie dostałem się w pierwszym terminie , a na Politechnikę w czasie pierwszej rekrutacji (dziwne prawda?) i choć w drugim naborze dostałem się także na UE, to byłem już po fakcie zaniesienia niezbędnych dokumentów, więc miałem wybór, aby bawić się w bieganie, z jednej uczelni na drugą i przenoszenia, a jako, że jestem leniwy... To zostałem na Politechnice. Kwestia czy było warto? Tak naprawdę sam tego nie wiem, myślę, że zweryfikuję to dopiero gdy będę szukał pracy.. Jedno jest pewne, poziom wymagań jest faktycznie duży i niestety nie zawsze jest to adekwatne do tego co dany wykładowca potrafi przekazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie podjęty temat, dla tych którzy poszukują uczelni w celu rozpoczęcia nauki na studiach lub jej kontynuacji ;)

Jestem obecnie studentką Uniwerysytetu Medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu i chciałabym z tego miejsca bardzo, ale to bardzo przestrzec wszystkich szukających swojej wymarzonej uczelni przed właśnie wyżej wymienionym wydziałem.

Nie można sobie wyobrazić większego braku organizacji i chęci zajęcia każdego dnia tygodnia mozliwie jak najbardziej studentom, aby broń Boże się oni nie nudzili.

Także drogi przyszły Studencie jeżeli wybierasz tą uczelnie to zapomnij o tym, żebyś wyniósł z niej coś innego oprócz pewnej nerwicy. Możesz spodziewać się zajęć od 8 rano do 20 z milionem okienek w między czasie, bo niestety nikogo nie obchodzi, że oprócz Uczelni możesz posiadać swoje życie osobiste. Jeżeli chciałbyś pracować, żeby móc sobie dorobić to o tym też śmiało zapomnij, bo żaden pracodawca nie przyjmie Cię z dyspozycyjnością w soboty i niedziele (bo najprawdopodobniej to tylko w te dni nie będziesz siedzieć kilkanaście godzin na uczelni), a nikogo nie obchodzi, że możesz mieć problemy finansowe. Nie śmiałabym zapomnieć, że wydział ten nie posiada nawet stołówki, także jeżeli na cały dzień nie zapewnisz sobie prowiantu to możesz spodziewać się, że w automacie, który stoi na wejściu nie znajdziesz nic innego jak batony, 7day's, paluszki, czy pepsi, bo według Władz wydziału to chyba właśnie takie pożywienie stanowi źródło prawidłowej diety człowieka.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście jakieś opinie, informacje na temat Międzynarodowej Wyższej Szkoł Logistyki i Transportu? Czy ktoś studiował na tej uczelni lub jest studentem tej szkoły? Chodziłoby mi o osobiste opinie. Uczelnia jest specjalistyczna, posiada ponoć dobrze wyposażone laboratoria logistyczne (co nie do końca jest prawdą), dużą grupę stanowią wykładowcy z Politechniki Wrocławskiej. Mogę powiedzieć, że jestem obecnie studentką tej szkoły i rozczarowałam się już po miesiącu studiowania. Chciałabym dowiedzieć się opini innych ludzi na temat tej szkoły. Czy ktoś jest zadowolony z niej, dostał fajną pracę w wyuczonym zawodzie dzięki uczelni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.