Skocz do zawartości
Weroncia

Pytanie do przyszłych pielęgniarek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób studiujących położnictwo lub pielęgniarstwo, otóż chciałabym się dowiedzieć jak takie kierunki wyglądają, no i czy są może niepubliczne uczelnie, które oferują położnictwo lub pielęgniarstwo :) I jak z znalezieniem pracy, dodam że chciałabym ukończyć tutaj naukę i wyjechać  :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno nie podpowiem Ci wiele o samym toku studiów, ale mogę doradzić jeśli chodzi o uczelnie. 

 

Pielęgniarstwo oferują uczelnie niepubliczne, więcej poczytasz o tym tutaj i od razu masz spis wszystkich uczelni, które ten kierunek prowadzą

 

http://www.studia.net/pielegniarstwo

 

Położnictwo też prowadzą uczelnie niepubliczne ale wybór jest mały:

 

http://www.studia.net/poloznictwo

 

Konkretnie  w jakim mieście szukasz studiów? i dlaczego akurat niepubliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież możesz również isc na uczelnie publiczną na studia niestacjonarne, 

we Wrocławiu na pewno prowadzi to tamtejszy uniwersytet medyczny oraz  Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu.

 

 

A dlaczego masz sobie nie poradzić w innym mieście, jeśli dobrze widzę to mieszkasz w tej chwili w poznan.studia.net, a to przecież miasto o podobnej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proeblem w tym, że nic nie zdaje dodatkowego na maturze, bo mam jeszcze egzamin zawodowy bo kończę technikum na kierunku Technik Organizacji Podyplomówki z reklamy ale wiem to dobrze że nie będę pracowała w zawodzie. Tak czy siak chciałabym mieć wpis że mam wykształcenie średnie i zawodowe. 

A jak wyglądają studia niestacjonarne na uczelni publicznej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentulanie możesz się wybrać do szkoły policealnej na kierunek opiekunka dziecięca, opiekun medyczny, sterylizacja medyczna, astystentka stomatologa itp. Są to najczęściej kierunki płatne, ale ceny sa niższe niż ceny studiów. Zajęcia odbywaja się zazwyczaj w soboty i niedziele co tydzień lub dwa. Nauka trwa rok lub 2 lata. Tak jak wczesniej napisałam ceny raczej sa niższe niż ceny studiów, więc jeśli we Wrocławiu znalazłabyś zadowalającą Cię pracę to mogłabys sobie odłożyc trochę pieniędzy na studia bez robienia przerwy w nauce. Kiedy wybierasz się do obcego miasta, nie wiesz jaką pracę znajdziesz i do tego musisz się utrzymać i płaic za studia, to bezpiecznej jest się zdecydować na początek na szkołę policealną- nie ma ryzyka, że czesne pochłona połowę Twojej wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentulanie możesz się wybrać do szkoły policealnej na kierunek opiekunka dziecięca, opiekun medyczny, sterylizacja medyczna, astystentka stomatologa itp. Są to najczęściej kierunki płatne, ale ceny sa niższe niż ceny studiów. Zajęcia odbywaja się zazwyczaj w soboty i niedziele co tydzień lub dwa. Nauka trwa rok lub 2 lata. Tak jak wczesniej napisałam ceny raczej sa niższe niż ceny studiów, więc jeśli we Wrocławiu znalazłabyś zadowalającą Cię pracę to mogłabys sobie odłożyc trochę pieniędzy na studia bez robienia przerwy w nauce. Kiedy wybierasz się do obcego miasta, nie wiesz jaką pracę znajdziesz i do tego musisz się utrzymać i płaic za studia, to bezpiecznej jest się zdecydować na początek na szkołę policealną- nie ma ryzyka, że czesne pochłona połowę Twojej wypłaty.

Jest to jakieś rozwiązanie, tylko ma jedną wadę  cała nauka wydłuża się o 2 lata... . Pytanie takie, czy możesz sobie na to pozwolić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego boję się najbardziej, nie wiem jaką pracę tam złapię, co będę robiła i jaką będę miała wypłatę.. a płacić trzeba przez 10 msc.. i jeszcze nie wiem czy tyle ile płacę na pierwszym roku to będę płaciła przez 3 lata.. Koleżanka poszła na studia niestacjonarne i przez pierwszy rok płaciła 320 zł a od drugiego płaci już 450 zł ..  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to idąc na studia podpisujesz umowę dotyczącą m.in. płatności i w tej chwili nie może być tak, że w jednym roku płacisz po 300 a w drugim po 500. Opłaty mają być bardzo podobne i bardzo wyraźnie musisz o nich zostać poinformowana:)

 

(prawie jak w banku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie koszt 2 czy 3 roku może być wyższy ale musisz zostać o tym poinformowana przed rozpoczęciem studiów, co więcej te różnice nie mogą być spore i muszą z czegoś wynikać, ponieważ niejako idąc na 1 rok studiów jest wielce prawdopodobne, że będziesz na 2 i 3 roku, a więc jest jasne, że będziesz musiała za to płacić. Chodzi o to aby uniknać sytuacji gdzie uczelnia za 1 rok pobiera super niskie czesne np. 200 zł a na 2 i 3 pobiera 1200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.