Skocz do zawartości
Ikar011

Jaki kierunek najlepszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zastanawiam się nad kierunkiem studiów tylko nie wiem który będzie najbardziej przyszłościowy i nie będzie dużego problemu ze znalezieniem pracy, a więc myślałam nad psychologia ,dietetyka,pedagogika,biotechnologia I psychologia w zarządzaniu każdy mnie interesuje Ale nie wiem który da mi największe szanse na znalezienie pracy i fajnie zarobki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam czy według Ciebie takie istotne jest na jakiej uczelni się skończyło studia czy to prawda że pracodawcy niezbyt przychylnie patrzą na osoby po np studiach prywatnych bo zapłacili to mają papier a wiedzy brak I lepiej w takim razie studiować na publicznej ?Tak wg orientujesz się może czy w Lublinie lepiej wybrać Kul czy UMSC jeśli chodzi o studiowanie psychologii?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś coś o Collegium Humanum to jest uczelnia prywatna Ale nigdzie nie ma jakiś szczegółowych informacji bo jest chyba jakaś stosunkowo nowa a szczerze mówiąc mam ja najbliżej I mogłabym dojeżdżać więc finansowo byłabym na plus bo czesne jest tańsze niż mieszkanie w innym mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ikar011 napisał:

Dzięki wielkie za odp psychologia to mój pierwszy wybór mimo że wiele osób mówi ze po tym tylko bezrobotni haha a co do biotechnologii to prawda że chcąc zostać w Polsce nie opłaca się tego kierunku studiować?

Wiele ogarniętych osób po psychologii siedzi np. w HRach, więc psychologia na przyzwoitej uczelni jest całkiem dobrym wyborem. Biotechnologię warto rozważać, jeśli naprawdę jest Twoją pasją, bo kosztuje sporo wysiłku, który później nie jest wynagradzany na rynku pracy. Perspektywy po szeroko pojętych kierunkach przyrodniczych i chemicznych, nie wyłączając biotechnologii, są po prostu kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś szaleństwo z tym Collegium Humanum, reklamuje się toto wszędzie. To jakaś nowo otwarta wyższa szkoła w Warszawie z bardzo enigmatyczną stroną, z której nie można się za wiele dowiedzieć, ani kto to założył, ani kto tam wykłada. Za to są wersje w językach wschodnich, dlatego przypuszczam, że to kolejny słup do wyciągania kasy od studentów z Ukrainy. Sporo prywatnych uczelni w Polsce, które inaczej dawno by już upadły, przestawiło się na reklamowanie się na wschodzie jako znana polska uczelnia i ciągle hajs za produkt studiopodobny. 

 

Co do psychologii to moim zdaniem kiepski wybór dla ludzie, którzy nie wiedzą, co chcą ze sobą zrobić. Bo jednak po psychologii można robić wszystko i nic. Jak chce się robić coś, trzeba się na to ukierunkować. Suchy papier jest mało przydatny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychologów od groma i to w dodatku bezrobotnych, tak samo jak dietetyków. Psychologia w zarządzaniu - co chcesz po tym robić? Ładnie brzmi i nic poza tym. Pedagogika - jeśli widzisz siebie w roli przedszkolanki to śmiało, ale tutaj trzeba się dokształcać, np. z zakresu oligofrenopedagogiki.

Patrząc na twoje wybory to zupełnie różna bajka, może warto się zastanowić gdzie chcesz pracować i jakie są realne szanse na zatrudnienie, a dopiero potem decydować się na studia? Warto wiedzieć, że po mgr z psychologii trzeba płatnie we własnym zakresie (4-letnia szkoła) się dokształcać, np. w zakresie psychoterapii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kierować się nie tylko zarobkami, ale i zainteresowaniami czy predyspozycjami. Prawda jest taka, że sam papier rzadko kiedy pracę - jeśli już to w przypadku kiedy mamy doświadczenie, a potrzebujemy go do awansu bo takie są wymagania kierownictwa. Rynek ceni specjalistów, a nim można zostać po każdym kierunki, jeśli poza programem studiów robi się coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.