Skocz do zawartości
hxcci

Jakie studia, jeśli chcę pracować za granicą?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Otóż sprawa wygląda tak, że pod żadnym pozorem nie chcę zostać w Polsce dłużej niż to konieczne. W tym roku będę iść na filologię, bo to lubię. Znam angielski, niemiecki, rosyjski i uczę się jeszcze dwóch języków.

Chciałbym dobrać drugi kierunek studiów, ale nie wiem jaki. Interesował mnie FiR, ale słyszałem, że po tym nie ma szans za granicą gdyż wiadomo, że każdy kraj ma własne prawo podatkowe, przepisy itd.

Niestety odpadają kierunki takie jak informatyka (próbowałem i zrezygnowałem, a jeśli chodzi o programowanie to robiłem to latami ale się wypaliłem i mam dość, no taka prawda) medycyna czy pielęgniarstwo - nie zdawałem Studia na kierunku biologia i chemii na maturze. No i wszystko, gdzie jest dużo fizyki... Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie! 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hxcci napisał:

Znam angielski, niemiecki, rosyjski i uczę się jeszcze dwóch języków

Podstawowe pytanie - w jakim stopniu? :) Bo umieć coś powiedzieć nawet w 10 językach to żadna sztuka. Jeśli natomiast znasz dwa języki w stopniu przynajmniej zaawansowanym, to wszelkie BPO/SSC najróżniejszych korporacji stoją otworem i chętnie wynagrodzą takie umiejętności.

18 godzin temu, hxcci napisał:

Interesował mnie FiR, ale słyszałem, że po tym nie ma szans za granicą gdyż wiadomo, że każdy kraj ma własne prawo podatkowe, przepisy itd.

Gdyby rzeczywiście tak było, to księgowość w BPO/SSC by nie istniała. Tymczasem europejskie firmy mają swoich księgowych nawet w Indiach :D

18 godzin temu, hxcci napisał:

Otóż sprawa wygląda tak, że pod żadnym pozorem nie chcę zostać w Polsce dłużej niż to konieczne

Polskie studia nie są rozpoznawalne za granicą. Sytuacja analogiczna do tej, w której Ukrainiec przynosi swój dyplom polskiemu pracodawcy. Najprostszą drogą do pracy w zawodzie za granicą jest po prostu doświadczenie w renomowanej międzynarodowej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gutek napisał:

Polskie studia nie są rozpoznawalne za granicą. Sytuacja analogiczna do tej, w której Ukrainiec przynosi swój dyplom polskiemu pracodawcy. Najprostszą drogą do pracy w zawodzie za granicą jest po prostu doświadczenie w renomowanej międzynarodowej firmie.

Lub studia za granicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.