Skocz do zawartości
JakubB20

Bezpieczeństwo Narodowe a Politologia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Chciałbym zaczerpnąć informacji od osób studiujących Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe lub Politologię na specjalizacji stosunków międzynarodowych, który kierunek będzie lepszy dla osoby interesującej się militariami, historią współczesną, strategią i konfliktami zbrojnymi? Ponieważ zostałem przyjęty na oba kierunki i stoję przed dylematem, który będzie bliższy moim upodobaniom. Bardzo proszę bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W przypadku bezpieczeństwa trochę przeraża mnie rozległość tematyczna kierunku. Analizując plany zajęć z poprzednich lat, tematyka przedmiotów  jest bardzo różna. Od historii konfliktów zbrojnych - co mocno mnie ciekawi, po system więziennictwa w Polsce, który z całym szacunkiem - jest dla mnie stratą czasu. Pod tym względem politologia wydaje się być trochę bardziej "sprecyzowana". No cóż, mam jeszcze tydzień na podjęcie decyzji, nie mniej, dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo narodowe wkurza mnie o tyle, że wiele uczelni na swoich stronach internetowych wciska kit, jakoby te studia miały jakość ułatwiać wejście do służb. Co jest totalną bzdurą, bo w tym zakresie nie dają nic. Wiele osób się na to nadziało. Dlatego gdybyś chciał do mundurówki, to wiedz, że jako magister bezpieczeństwa będziesz na takiej samej pozycji jak maturzysta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aguagu napisał:

Bezpieczeństwo narodowe wkurza mnie o tyle, że wiele uczelni na swoich stronach internetowych wciska kit, jakoby te studia miały jakość ułatwiać wejście do służb. Co jest totalną bzdurą, bo w tym zakresie nie dają nic. Wiele osób się na to nadziało

To się nazywa selekcja naturalna. Jeśli kogoś przerasta znalezienie regulaminu naboru do pożądanej formacji i na ślepo ufa marketingowi, to znaczy tylko tyle, że zwyczajnie minął się z powołaniem. Potem w ten sposób powstają też frustracje pt. "mam magistra i jestem na dnie hierarchii razem z ludźmi po szkole podstawowej/średniej". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.