Skocz do zawartości
Dorka515

Który kierunek lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Na Uniwersytecie Opolskim otwarto nowy kierunek Finanse i rachunkowość. Zastanawiam się teraz co wybrać ekonomię czy finanse? Dodam, że idę na studia magisterskie. Na którym kierunku będzie łatwiej? Zdaje sobie z tego sprawę, że wszędzie będzie dużo nauki, ale może któryś z nich jest mniej wymagający? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież FiR to element ekonomii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jednak bardziej zgłębiający pewne zagadnienia, a ekonomia jest ogólniejsza, przez co uchodzi za łatwiejszą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli wybierze się na ekonomii specjalność FiR to zagadnienia będą bardzo zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na ekonomii są przedmioty np. makroekonomia II, historia myśli ekonomicznej czy ekonomia międzynarodowa, a na finansach i rachunkowości ich nie ma, jest za to przykładowo inżynieria finansowa czy prawo finansowe. Więc co jest trudniejsze do nauki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma czegoś takiego jak trudniejsze, dla każdego oznacza to co innego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Licealista520)
      Cześć, kończę liceum i mam indeks na różne uczelnie, między innymi na SGH. Zastanawiam się czy warto, oraz mam parę pytań. Czy faktycznie są takie dobre perspektywy (np. po fir)? Jakie są zarobki po studiach? Czy łatwo wyjechać na erasmusa np. do Azji? 

Proszę, piszcie tutaj albo na adres: 

Dzięki za odpowiedzi
    • Przez Licealista520)
      Cześć, kończę liceum i mam indeks na różne uczelnie, między innymi na SGH i na UW, np. na prawo, które także mnie interesuje. Czy da się połączyć te dwa kierunki? Czy jest to możliwe? Czy jest dogodny dojazd z budynku SGH na stare miasto? Czy takie połączenie może realnie zwiększyć zarobki w przyszłości?

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje, albo sam tak studiuje to proszę, piszcie tutaj albo na adres: 

Dzięki za odpowiedzi 
    • Przez dejott23
      Jestem tegorocznym maturzysta i wybieram się do Warszawy na ekonomie do sggw. Szukałem w internecie ale nie mogłem znaleźć progów z 2021, może ktoś z was je zna j chciałby pomoc? Bo chciałbym mniej więcej wiedzieć na ile procent musiałbym napisać maturę 
    • Przez Mateusz_G
      Cześć, w ramach pracy licencjackiej prowadzę badania preferencji dotyczących redystrybucji dochodu i proszę Was o pomoc - wzięcie udziału w badaniu. Forma jest ciekawa, a badanie trwa 2 minuty:
      Link do badania (klik)
      Z góry Wszystkim dziękuję! 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @GutekDzięki za odpowiedź. Z tym się zgadzam, jednak obawiam się, że prowadzący po prostu powie, żebyśmy się sami podobierali w grupy, ludzie podobierają się w grupy ze swoimi znajomymi a ja, że nikogo nie znam to zostanę sam(albo będę chodzić między grupkami i prosić, czy nie mógłbym się dołączyć).
    • @evi231, zajrzyj do regulaminu studiów i przelicz sobie ECTSy niezaliczonych przedmiotów.
    • @Muden, studia oprócz wiedzy książkowej, uczą także kontaktów z rówieśnikami i osobami wyżej w hierarchii. W przyszłej pracy też będziesz zmuszony współpracować z innymi ludźmi, których z wzajemnością nie musisz darzyć sympatią, aczkolwiek wszystkich należy traktować z szacunkiem. Realizacja zadania w grupie nie oznacza, że pozostałe osoby mają stać się ekipą do wypadów na piwo Po przydzieleniu do jakiejś grupy powinieneś po prostu przedyskutować równomierny podział obowiązków do starannego wykonania i to w zasadzie jedyne obowiązkowe tematy rozmowy. Żeby uniknąć sytuacji, w której jedna osoba będzie wylewać z siebie siódme poty, a reszta podpisze się i zgarnie tę samą ocenę. Albo ktoś dokładnie i samodzielnie opracuje temat, a ktoś inny zerżnie z neta i wszyscy oberwą za czyjeś lenistwo. Podobne sytuacje spotkają Cię w przyszłości m.in. na różnych szkoleniach i warsztatach, gdzie tworzone ad-hoc grupy obcych sobie ludzi mają coś wspólnie przygotować.
    • Najlepszą opcją byłby urlop zdrowotny, bo dziekański z definicji składa się przed rozpoczęciem semestru. Może warto wybrać się np. do psychiatry albo chociaż lekarza rodzinnego, opowiedzieć o swoich problemach i mieć jakiś konkretny papierek? Czasu zostało bardzo niewiele.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.