Skocz do zawartości
monga

Psychologia - studia? studium? kurs? Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

mam takie pytanie, może jest tu ktoś, kto będzie umiał mi pomóc... Mam 32 lata, pracuję na pełen etat, ponad rok temu zmieniłam pracę w zawodzie i od razu rozpoczęłam kolejną - taka była okazja. Nie jest to praca rozwijająca mnie w żaden sposób i na pewno będę ją chciała jeszcze zmienić, ale póki ją mam i pozwala mi na organizację pozostałych aspektów życia, zaczęłam się zastanawiać nad.... no właśnie. Moim marzeniem od zawsze było m. in. studiowanie psychologii. Wybrałam inny kierunek i tego nie żałuję, bo psychologia była drugim wyborem, ale obiecałam sobie, że jeśli kiedyś będę miała możliwość, to do niej wrócę w jakiś sposób. Od razu mówię, że niekoniecznie planuję zostać psychologiem i przyjmować ludzi, wolałabym wrócić do swojego zawodu. Ale to takie moje marzenie, a marzenia się spełnia. Bardzo mnie to interesuje i chciałabym się uczyć w ramach samorozwoju. Więc czy ktoś z Was mógłby mi pomóc i doradzić konkretnie, czy w moim przypadku lepiej pójść na studia, kurs czy jakieś studium? Znacie jakieś szkoły/ kursy, które możecie polecić? Mi, z racji tego, że nie myślę o papierze, a o faktycznej wiedzy, zależy głównie na wysokim poziomie, żebym mogła zdobywać wiedzę, a nie na szkole, która np. weźmie kasę i da dyplom, bez większego zaangażowania wykładowców. Wiem, że tacy zdarzają się na każdej uczelni, prywatnej i państwowej, ale może ktoś z Was ma rozeznanie w tym temacie i może coś podpowiedzieć? Będę wdzięczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kursy czy podyplomówki to chyba raczej z określonych działów psychologii dla tych, którzy już podstawowe studia mają za sobą. Jeśli nic w tym kierunku do tej pory nie robiłaś, to pewnie najlepiej iść po prostu na studia psychologiczne. Studiowanie psychologii tak dla siebie jest chyba dość częste. Sama znam kilka osób, które na to poszły hobbystycznie. Akurat te osoby poszły na SWPS, a ta szkoła w sumie z psychologii jest znana, jest też dość przyjazna studentowi, a program studiów jest dość elastyczny, więc to wygodne dla pracujących. Ale i czesne jest niewąskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.