Skocz do zawartości
Studia548

PILNE!!!Witam, jak dostaliście się na Uniwersytet Wrocławski lub na Politechnikę Wrocławska na kierunek informatyka to ile mieliście punktów? Czy mam szanse jak zdaje tylko 1 przedmiot rozszerzony ? 

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak dostaliście się na Uniwersytet Wrocławski lub na Politechnikę Wrocławska na kierunek informatyka to ile mieliście punktów? Czy mam szanse jak zdaje tylko 1 przedmiot rozszerzony ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, na UWr wyniki z poprzedniego roku zupełnie nie mają znaczenia, bo w każdym roku jest inaczej i to znacznie. 5 osób na miejsce. To czy wystarczy jeden rozszerzony to zależy od innych kandydatów, bo lista jest rankingowa. Polecam też informatykę stosowaną i systemy pomiarowe, tam łatwiej się dostać. Natomiast na PWr z tego co wiem, informatyka to najbardziej oblegany kierunek na tej uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje bardzo za odpowiedz! Będę próbować mam nadzieję, że z pozytywnym skutkiem:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez as25cule
      Dodam swoją krótką historię - cale życie mnie interesowały komputery, technologia, cyfrowy świat i podobne sprawy. Od 14 roku zajmowałem sie grafika i od 16 próbowałem cos w programowaniu. Poszedłem na matfiz - (z marnym skutkiem bo matura poszła mi fatalnie w aspekcie matematycznym, ale swietnie w humanistycznym, bo pol rozsz którego nigdy nie pisałem, poszedl mi na 80%, a hist w 3 mies nauki na jakies 50%. Mocno żałuję że nie rozsz historii na profilu bo czuję że mógłbym ugrać dużooo więcej z odpowiednim przygotowaniem).   Zrozumiałem że politechnika i podobne klimaty nie są dla mnie, bo bym się nie dostał, a nawet nie czułbym satysfakcji z tej drogi. Z biegiem czasu coraz bardziej interesowała mnie psychologia, socjologia, filozofia, sztuka, człowiek,   ale ciagle siedziałem w komputerach i byly dla mnie one piorytetem pod wzgledem sciezki zawodowej.

Od jakichś 2 lat zainteresował mnie zawód UX Designera, wydaje mi sie idealny pod moj charatker i moje zainteresowania. Staram się narazie kształcić samemu w tę stronę. Ostatnio na SWPS wystartował kierunek o wdzięcznej nazwie - ux research and design - wydaje mi sie on bardzo ciekawy i mocno się nad nim zastnawiam. Ale czy warto? Czy swps ktory jest stricte psychologiczny będzie się nadawał na na połączenie psychologii z informatyką? Czy w ogole ma sens taki interdyscyplinarny charakter studiów? Jakie miałbym perspektywy gdyby odwidział mi się zawód UX Designera - chociażby poprzez rosnący popyt? Co mógłbym robić jeszcze po tej specjalizacji. 

Dodaję link do oferty:
      https://www.swps.pl/oferta/warszawa/studia-pierwszego-stopnia/psychologia-i-informatyka/ux-research-design
    • Przez dawid1234
      Czy informatyka albo fizyka są wymagane? Czy bez tych przedmiotów jest sens składania papierów i tracić pieniądze na rekrutacyjne? 
      Z rozszerzonych przedmiotów zdawałem matmę (bardzo slaby wynik) i angielski(>50)
    • Przez Fiszu
      Pytanie jak w tytule.

Zdawałem matury rozszerzone z matematyki, informatyki, fizyki i j.ang. Wyniki dopiero 11 sierpnia.
      Znam C++, front-end, web design, podstawy Pythona.

Najchętniej poszedłbym na informatykę na PG. Słyszałem, że kierunek automatyka, cybernetyka i robotyka na tej samej uczelni również jest bardzo dobry, około-informatyczny.
      Nie mam pojęcia, czy informatyka na UG jest warta rozważenia.

Najbardziej interesuje mnie Trójmiasto, ale i tak będę musiał wynajmować / mieszkać w akademiku (mieszkam ~70km od Gdańska). Mam też dalszą rodzinę w Rzeszowie, u której mógłbym mieszkać w czasie studiów, gdybym zdecydował się na to miasto.

Proszę o wszelkie rady w temacie.

• Przez suzixe
      Dobry wieczór. W czerwcu pisałam maturę, wybieram się na stosunki międzynarodowe na UWr. Jest to moja wielka pasja od dziecka, dlatego cieszę się, że dobrze poszła mi matura i będę mogła spełniać swoje marzenia. Nasuwa mi się tylko pytanie co dalej. Długo czytałam o różnych ścieżkach kariery, na przykład o aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. Mam co do niej jednak kilka pytań, oraz wątpliwości, byłabym bardzo wdzięczna za wszelką pomoc!
      1. Czy rzeczywiście tak trudno się na nią dostać? Trzeba koniecznie znać jakiś rzadki język obcy, aby mieć większe szanse? Jak tak to jaki?
      2. Jak wygląda praca po aplikacji. Czytałam że wysyłają nas na placówkę: Jak wygląda taka praca na placówce będąc świeżo upieczonym dyplomatą? Czy i jaka jest możliwość awansu, na jakie stanowisko? Czy koniecznie trzeba wyjechać daleko z kraju? (tu mi chodzi o względy takie jak rodzina i przyjaciele w Polsce), oraz czy można wracać do ojczyzny co ile się chce?
      3. Czy aby piąć się w górę w karierze dyplomatycznej trzeba koniecznie mieć zaplecze polityczne i układy z partią rządzącą, czy wystarczy "być dobrym w tym co się robi"? Jak to wygląda w tej kwestii?
      z góry dziękuję za pomoc, to dla mnie naprawdę ważne. Jeżeli macie jakieś inne ciekawe drogi kariery dyplomatycznej możecie dac znać! Jestem otwarta na nowe propozycje.
      Zuzanna
    • Przez Perokan
      Witam, 
      Jestem w trakcie analizowania kierunków studiów, gdyż chcę od października rozpocząć studia we Wrocławiu. Zastanawiam się nad dwoma kierunkami. Pierwszy to Gospodarka Przestrzenna, jako zamienna forma dla architektury, ponieważ niestety matura raczej nie da mi wystarczającej ilości punktów na Architekturę. Drugi to budownictwo. Obydwa kierunki planuję na PWr. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś studiujący, któryś z kierunków byłby mi w stanie opisać jak wyglądają kierynki "od środka" i jak mniej więcej sprawa wygląda z zatrudnieniem, po ukończeniu, bo z tego co się doczytałem to niestety GP przegrywa na tym polu i z architekturą, i z budownictwem. Jak wygląda procent zdawalności na budownictwie i czy faktycznie są to takie ciężkie studia do przejścia, bo z tego co widziałem jest jednym z najliczniejszych kieruków.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• To co mi da prawo karne podyplomowe, tylko wiedze bez zawodu?
    • A ja studiuje Ekonomie o specjalizacji Prawo w biznesie, ale na Mgr szykuję się na finanse i rachunkowość o spec. Analityka finansowa i zarządzanie ryzykiem. A w przyszłości chciałbym pracować na stanowiskach finansowych i marzy mi się magisterka na part time albo studia podyplomowe w Szwajcarii gdzie też chcialbym pracować z rok lub poltora
    • A i jeszcze jedno : prawdopodobnie będę utrzymywał się samodzielnie,myślisz że można dorabiać w Toruniu  na studiach stacjonarnych?
    • Cześć, studiuje ekonomię, natomiast idę teraz na 3 rok  i mam zamiar iść na mgr na finanse, będe startował na finanse i rachunkowość oraz na finance - Charted Financial Analyst (CFA). Studia mgr bede robil dziennie, aby się dostać potrzebuję zdać test, mam zakres materiału i polecaną literaturę na finanse po angielsku, natomiast nie mam na te po polsku. Czy mógłby mi ktoś zaproponować jakieś książki dotyczące poniższych tematów ?  1. Popyt i podaż w ujęciu mikro- i makroekonomicznym, model gospodarki rynkowej, wskaźniki makroekonomiczne i ich interpretacja2. Bank - pośrednik finansowy, bank jako instytucja zaufania publicznego, instrumenty bankowe, bankowość detaliczna, korporacyjna i inwestycyjna3. Ubezpieczenie jako metoda zarządzania ryzykiem, rynek instrumentów ubezpieczeniowych, pośrednictwo ubezpieczeniowe, planowanie emerytalne4. Funkcjonowanie państwa w systemie finansowym, finanse instytucji rządowych i samorządowych, podatki 5. Wartość przedsiębiorstwa, własne i obce źródła finansowania, planowanie inwestycji.6. Rynek kapitałowy i pieniężny - cechy, instrumenty i ich wycena, perspektywa kapitałodawców i kapitałobiorców.7. Świadomy konsument na rynku usług finansowych, zarządzanie gotówką i oszczędnościami, płynność finansowa gospodarstw domowych8. Wartość pieniądza w czasie, proste i dyskontowe metody opłacalności inwestycji.9. Ocena przedsiębiorstwa pod względem finansów, sprawozdanie finansowe10. Rachunkowe metody ewidencji zdarzeń gospodarczych, sprawozdawczość finansowa w jednostkach gospodarczych11. Podstawowe pojęcia z zakresu zarządzania, otoczenie współczesnej organizacji12. Otoczenie prawne polskiej gospodarki, zasady funkcjonowania podmiotów gospodarczych, prawo finansowe13. Estymacja parametrów modeli ekonomicznych, narzędzia statystyczne14. Polska jako element finansów UE, źródła prawa UE, formy internacjonalizacji organizacji15. Finanse międzynarodowe – podmioty, instrumenty, rynek walutowy   Połowe tych rzeczy miałem / bede miał na ekonomii, planuje się przygotowywać przerabiająć kilka przedmiotów z finansów natomiast czy ktoś pomógłby dobrać literaturę? bo na kilka podpunktów mogę znaleźć spokojnie książki szperając w sylabusach i biorąc książki z analizy finansowej przedsiebiorstwa,rachunkowosci finansowej, wyceny instrumentow finansowych itd ale może ktoś się też do tego przygotowywał lub zacznie a ma książki posegregowane  z góry dziekuje i pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.