Skocz do zawartości
Mat99

Bardzo ciężki wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Stoję właśnie przed wyborem studiów, sprawa spędza mi sen z powiek, przeglądam programy studiów, opinie, korzystałem też z doradcy zawodowego, który oprócz testów, z których nic konkretnego nie wynikło nie pomógł mi. 

Studia powinno wybrać się względem zainteresowań, więc najbardziej myślałem o dietetyce, ale już któryś z trenerów mówi, że z tego mogę zrobić kurs(wiem że to różnica w wiedzy) poza tym myślałem nad awfem ale czy po nim będą jakieś perspektywy? Niby jak jest się dobrym w czymś to tak, ale ja kompletnie nie wiem jeszcze jak potoczy się moja kariera. 

Oprócz tego na te kierunki potrzeba biologii/chemii z których wiedza moja jest prawie zerowa... Musiałbym przysiąść do maja nad jednym z nich, ale to jedne z najcięższych przedmiotów maturalnych. I potem na studiach wiodą prym te przedmioty. 

Myślałem też nad firem, układanie diet, przeliczanie, rachunki zawsze dobrze mi szły, wiem że to też masa teorii i prawa. Ale nie miałem styczności z ekonomią do tej pory i nie wiem czy nie zanudzę się. I z matmy orłem nie byłem nigdy. 

A  robię sobie teraz rok przerwy w nauce i wiem że chce się dalej uczyć, bo narazie z pracą też krucho, dużo firm chce studenta, a wiecznie nie będę pracował w sklepie odzieżowym.Zawsze miałem świetne oceny ale teraz kompletnie nie wiem jak to rozegrać. Wiem że same studia pracy nie dają. Proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiądź poucz się biologi/chemi każdy % to jet punkt więcej na rekrutacji więc lepiej spróbować napisać niż nie, wybierz to co cię interesuje, co będzie sprawiało ci przyjemność. Studia nie są tylko dla mądrych ale też wytrwałych wiesz ile np. Inżynierów miało problemy z matematyka na studiach bądź fizyką? A w przypadku kiedy nie będziesz mógł znaleźć pracy zawsze możesz uzupełnić wiedzę podypkomówką 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie, żeby też wybrać,, perspektywicznie'', a przeglądając oferty pracy to zauważyłem, że dużo firm przyjmuje właśnie na staż po kierunkach jak fir, Podyplomówki z zarządzania, kierunek logistyka, a ofert dla dietetyków praktycznie nie ma...w systemie Ela też to wygląda tragicznie w tym kierunku. I lepiej by wyglądał dyplom z UW wtedy z czegoś innego np. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po FiR jest sporo ofert w każdym dużym mieście, każda firma ma przecież dział finansowy. Natomiast dietetyka bez pleców to dość ryzykowny wybór. W miastach rynek opanowały sieci typu naturhouse, więc bez wyrobionej marki trudno się przebić. Ponadto układaniem jadłospisów dla cateringów itp. zajmują się intendenci - czasem po zaledwie weekendowym kursie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego mam straszny ból głowy. Z 1 strony zainteresowanie kierunkiem, a z 2 to co się dzieje na rynku pracy o czym wspomniał gutek,że to jakby w ogóle nie opłacalny kierunek(wiem że dla wiedzy się idzie na studia)i ta olbrzymio złożona matura z Studia na kierunku biologia i masa materiału. Ten fir też mi chodzi  po głowie, ale tu z kolei chyba nie byłbym na tyle zainteresowany jakimiś dodatkowymi kołami naukowymi ekonomicznymi.  Rozważam te 2 kierunki ale tak naprawdę sam nie mam na siebie na razie pomysłu i szukam kolejnych ciekawych pod względem nauki i sytuacji po uczelni studiów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po studiach, oczywiście, nie trzeba pracować na stanowisku zgodnym z wykształceniem lub w jego okolicach, ale FiR jest dobrą bazą do wszelkiej pracy biurowej typu Excel/ERP, czego nie da się powiedzieć o dietetyce. Jeśli masz zdawać rozszerzoną biologię i chemię, to tylko na lekarski albo dentystyczny. Od biedy farmacja, ale pozostałe to dla faceta strata czasu, bo pracy w zawodzie niewiele, a możliwości przekwalifikowania bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że dużo jest staży po zarządzaniu, Podyplomówki z zarządzania to bardzo wszechstronny kierunek i otwiera wiele drzwi kariery, w wielu firmach i we własnej działalności też.  Można pracować w Human Resources, w marketingu czy na jakichś stanowiskach zarządczych w zespołach na przykład w firmach IT.  Wystarczy spojrzeć tutaj na kierunek studiów, aby przekonać się, że Podyplomówki z zarządzania niejedno może mieć imię: Zarządzanie w Wawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.