Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

aguagu

Użytkownik
 • Zawartość

  209
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O aguagu

 • Tytuł
  Użytkownik
 • Urodziny 16.07.1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnie wizyty

311 wyświetleń profilu
 1. Co lepsze UJK w Kielcach czy AJD w Częstochowie?

  Obie uczelnie to dno i sto metrów mułu. AJD to jeszcze większy syf niż UJK. Z drugiej strony w Kielcach większa bieda i bezrobocie niż w Częstochowie, ale z drugiej strony życie tanie. Akademiki w Kielcach też są syfiaste, ale tanie. W Częstochowie nie wiem.
 2. Jakie studia wybrać?

  Dobre zarobki są za umiejętności, a nie papierek. Skąd mamy wiedzieć, czy będziesz dobry i będziesz dobrze zarabiał.
 3. Ja bym brała dzienne, bo są za darmo. Szkoda wydawać kasę, kiedy można mieć prawie to samo za frajer. Studia dzienne czy popołudniowe zajmą Ci tyle samo czasu. Na UW jest troszkę większy nacisk na przedmioty ścisłe, na SGH na ekonomiczne i języki obce. Ale tak naprawdę finanse i rachunkowość na obu uczelniach to będą prawie te same studia. No chyba, że na SGH myślałeś o innym kierunku, to wtedy warto
 4. Finanse i Rachunkowość na SGGW czy UE WROC

  Raczej UE, bo to uczelnia ekonomiczna, więc lepie przygotowana do prowadzenia tego typu studiów. SGGW w sumie jest topową uczelnią, ale pod względem kierunków rolniczych i przyrodniczych. Te doklejane z innych dziedzin szały tam nie robią.
 5. Studia dietetyka

  Z dwojga złego lepiej Siedlce, to chociaż uniwersytet, a nie PWSZ.
 6. Żebyś się nie zdziwiła tą pewną pracą.
 7. Wybór kierunku

  Typowe prace po filologii polskiej: nauczyciel (trudno dostać i słabo płacą), redaktor lub korektor (słabo płacą), inny pracownik wydawnictwa, logopeda, dziennikarz, wszelaka branża kreatywna (czyli PR, marketing, reklama), copywriter, pracownik instytucji kultury. Na słowiańskiej dochodzą tłumaczenia plus możliwość pracy w firmie typu korpo przy obsłudze klienta w tym języku albo przetwarzaniu danych w tymże języku. Ewentualnie nauczanie, ale ludzie uczący się słowiańskich na kursach to u nas nisza. Niemieckiego więcej osób się uczy i na tłumaczenia jest większe zapotrzebowanie (choć sam język to tylko połowa sukcesu, z niemieckiego jest dużo tłumaczeń specjalistycznych, jak choćby technicznych czy finansowych, więc trzeba jakiś podstawy wiedzy z tego też mieć). Plus oczywiście wszelkie duże firmy typu centra usług wspólnych.
 8. Co dalej po Psychologii?

  Już od wielu lat studia psychologiczne nie muszą być jednolite, uczelnia ma wybór.
 9. Etnologia - UJ czy UWr?

  Obie uczelnie dobre, UJ lepszy, bo się łapie do międzynarodowych rankingów. Ale ja za Krakowem nie przepadam, ciężko tam o sensowną robotę albo praktyki, a do tego można od ich powietrza dostać raka płuc.
 10. jak zostac nauczycielką biologii

  Albo zwykła biologia, a potem podyplomowo przygotowanie pedagogiczne. Poza tym licencjat daje możliwość uczenia w podstawówkach i zawodówkach, na liceum trzeba magistra. (Inna sprawa, że nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących jest duża nadpodaż na rynku, więc szansę na prace w zawodzie dość marne).
 11. Nie ma przyszłościowych i nieprzeszłościowych kierunków, są tylko przyszłościowi i nieprzyszłościowi studenci, którzy albo wiedzą, co chcą robić w życiu, ale nie wiedzą. To Ty masz wiedzieć, kim chcesz zostać i dopasować do tego kierunek. Ja bym pewnie wolała prawno-biznesowy, bo to dobra podstawa, żeby sobie potem iść spokojnie pracować w jakimś korpo. Ale jak masz na siebie pomysł po bezpieczeństwie, to też spoko.
 12. Jaki kierunek wybrać?

  To chyba Ty powinnaś wiedzieć, jako kto chcesz pracować w przyszłości, a nie anonimowi internauci.
 13. Na temat prawa jest dużo mitów, które lubią utrzymywać sami prawnicy. A to studia jak każde inne. Pytanie jest raczej, kim chcesz być w przyszłości. Czy widzisz się na aplikacji, a potem jako adwokat lub prokurator, czy wolałabyś być raczej pracownikiem społecznym na przykład w jakimś MOPS?
 14. Jaki kierunek wybrać?

  Z zarządzania wystarczą podyplomowe, takie języka jak koreański się raczej podyplomowo nie nauczysz. Poza tym koreanistykę w Polsce kończy co roku kilkadziesiąt osób, zarządzanie tysiące. Poza tym po co Ci to zarządzanie? Chcesz założyć firmę? Po tym kierunku też trzeba mieć na siebie pomysł, bo to nie tak, że się pracodawcy ustawiają po absolwentów w kolejce.
 15. Bioinżynier, bioinformatyk czy technolog żywienia?

  Obawiam się, że z tymi wszystkimi bioinżynieriami i bioinformatykami to się potem trzeba wybrać do pracy do Niemiec, bo raczej nie mamy zbyt wielu firm, które by się tym zajmowały. Za to stoimy przemysłem spożywczym i produkujemy dużo żywności,więc ja bym raczej stawiała na technologię żywienia.