Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalam się na prawo do uwb w Białymstoku i UMCS w Lublinie i nie wiem co mam robić? Którą uczelnia jest lepsza pod względem poziomu i lepiej jest widziana wśród pracodawców? Może ktoś z Was studiował na którymś uniwersytecie i mógłby podzielić się opinią. Mam czas do jutra, więc proszę, dajcie jakieś rady :lol: 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

Uczelnie z Białegostoku uchodzą za najgorsze w kraju. Niestety.

Pudło, bo akurat wydział prawa w Białymstoku jest znany w całej w Polsce z tego, że jest dobry. Zwykle zajmuje też bardzo wysokie pozycje w rankingach zdawalności na aplikacje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam w Białymstoku nigdy, natomiast w Lublinie raz. U mnie dochodzi do głosu też fakt, że do Białegostoku mam ponad dwa razy blizej, biorąc pod uwagę czas dojazdu. Dlatego zastanawiam się czy warto poświęcać dużo czasu na ewentualne podróże, jeżeli poziom i możliwości na obu uniwersytetach zbytnio się nie różnią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, karolina796 napisał:

Nie byłam w Białymstoku nigdy, natomiast w Lublinie raz. U mnie dochodzi do głosu też fakt, że do Białegostoku mam ponad dwa razy blizej, biorąc pod uwagę czas dojazdu. Dlatego zastanawiam się czy warto poświęcać dużo czasu na ewentualne podróże, jeżeli poziom i możliwości na obu uniwersytetach zbytnio się nie różnią 

Jak sama zauważyłaś obie uczelnie mają mniej więcej ten sam poziom prawa i osiągają w zasadzie takie same wyniki w egzaminach na aplikacje. To tak naprawdę tylko kwestia tego, czy chce Ci się dojeżdżać. Lublin jest bardzo studencki i ma ten klimat, ale Białystok to też ładne miasto. W Lublinie jest więcej studentów, co może być tak plusem, jak i minusem, bo jak przyjdzie do szukania praktyk, to większa konkurencja. Oba miasta są dość tanie i oba mają kiepski rynek pracy, a absolwenci z obu z nich po obronie ciągną gromadnie do Warszawy w poszukiwaniu pracy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.