Skocz do zawartości
mr.victor

Wybór studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tegorocznym absolwentem technikum energii odnawialnej. Jednak niezbyt mnie to kręci i wolałbym studia z tematu studia.net/informatyka / bezpieczeństwa wewnętrznego.

 

Moje wyniki z matury:

Polski - 44% (będę poprawiać w przyszłym roku, powinno być ok. 60-70%)

Matematyka - 46%

Angielski - 68%

WOS (rozszerzenie) - 27% (o ile dobrze pamiętam, średnia krajowa... ale i tak będę to poprawiać)

 

Wiem, że rekrutacja właśnie raczej minęła, ale najwyżej będzie na przyszły rok ;)

 

Chodzi mi o pomoc czy lepiej iść na bezpieczeństwo wewnętrzne (oczywiście studia cywilne) czy na informatykę?

I jeszcze na którą uczelnie. Jeśli prywatne to zaocznie, a jeśli stacjonarnie to mogą być dzienne lub zaoczne.

 

PJATK odrzucam od razu, ze względu na wysokość czesnego... tysiąc złotych co miesiąc... to zdecydowanie przewyższa moje możliwości.

I z bezpieczeństwem wewnętrznym nwm jak jest... chodzi mi o opinię czy trzeba byś wysportowanym, czy to raczej nie gra specjalnej roli.

 

Ewentualnie jakie inne kierunki polecacie w temacie zdawanego przeze mnie rozszerzenia i ewentualnie wyników (te akurat się zmienią).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz napisał:

A wiesz co to za studia bezpieczeństwo wewnętrzne? Bo po Twoim poście wynika że nie masz bladego pojęcia. 

Zatem słucham wyjaśnień.

 

14 minut temu, Łukasz napisał:

Chcesz iść na informatykę z wynikiem 46 z matematyki? 

Tak właśnie planowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Tudne będzie się utrzymać nawet na prywatnej uczelni bez wiedzy rozszerzonej z matematyki.

Przyznam Ci racje, bo to podstawa. Tylko właśnie... To co jakby pominąłem zakładając temat. Na kierunku technik energii odnawialnej miałem rozszerzoną matematykę oraz fizykę. Czyli tak jak na kierunku informatycznym (tam zazwyczaj jest mat-fiz lub mat-inf, ale chyba występuje tez mat-fiz-inf)

 

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Wyjaśnienia są na forum bardzo obszerne. Kierunek szeroko omawiany. 

Właśnie zgłębiam się w tematy o tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Łukasz napisał:

Ale matura z rozszerzenia jest Ci potrzebna. Potrzebna Ci rozszerzona wiedzą inaczej się nie wytrzymasz.

Rozumiem co masz na myśli.

 

A czemu zareagowałeś tak niemiło na temat bezpieczeństwa wewnętrznego?

Zawsze kręciły mnie służby mundurowe, i te prawnicze teksty. Powinniśmy chodzić na studia patrząc też na to co nas ciekawi, czyż nie? A nie tylko z czego jest ładny hajs.

 

W kwestii wysportowania byłem ciekaw, ponieważ rozumiem... Do pracy po tych studiach wymagana dobra sprawność fizyczna, co oczywiście rozumiem.. lecz bardziej chodzi mi jak to wygląda na zajęciach zaocznych... 

 

Bo przez okres studiów jednak mając troche samozaparcia, nawet mimo słabej kondycji jesteśmy w stanie uzyskać spory progres... To w końcu ponad 3 lata... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aczkolwiek przy rekrutacji do policji, w punktacji dostajesz chyba ok. 10 dodatkowych punktów, za studia z bezpieczeństwa wewnętrznego. 

Aczkolwiek w sumie, to nwm, czy to liczy się z każdej uczelni, czy po prostu tylko ze Szczytna (nwm czy tam biorą nadal, bez przyjęcia do policji.. czy musisz już być przyjęty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz napisał:

Szczytno działa różnie. Raz przyjmują maturzystów, innym razem już jak jesteś w policji i zostajesz skierowany. Teraz chyba musisz być w policji.

Kapryśne to Szczytno :D

 

Nie no, tak serio mówiąc... To teraz już całkiem nwm co dalej :D

Bo w sumie to były moje 2 jedyne pomysły na siebie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mr.victor napisał:

Do pracy po tych studiach wymagana dobra sprawność fizyczna,

Osoba pracująca w policji (i każdej innej służbie) na stanowisku odpowiadającym tytułowi magistra (tj. oficerskim) nie musi być ponadprzeciętnie sprawna fizycznie, bo wykonuje pracę umysłową:P Więc tylko na tyle, żeby przejść testy na wstępie i dalej już z górki - oficerowie z brzuchem (bynajmniej nie ciążowym) o czymś świadczą:lol: 

 

Do rzeczy - jeśli skończysz cywilne bezpieczeństwo, to w najlepszym razie dostaniesz się na funkcjonariusza najniższego stopniem bez realnych perspektyw awansu. Czyli takiego, któremu w świetle prawa wystarcza średnie wykształcenie. Dlatego najlepiej zainteresować się studiami mundurowymi albo porządnym kierunkiem technicznym, bo takie kompetencje też są pożądane w służbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gutek napisał:

Więc tylko na tyle, żeby przejść testy na wstępie i dalej już z górki - oficerowie z brzuchem (bynajmniej nie ciążowym) o czymś świadczą:lol: 

To od czuwania pod domem podejrzanego ;) xd pamiętaj

 

16 minut temu, Gutek napisał:

Do rzeczy - jeśli skończysz cywilne bezpieczeństwo, to w najlepszym razie dostaniesz się na funkcjonariusza najniższego stopniem bez realnych perspektyw awansu. Czyli takiego, któremu w świetle prawa wystarcza średnie wykształcenie. Dlatego najlepiej zainteresować się studiami mundurowymi albo porządnym kierunkiem technicznym, bo takie kompetencje też są pożądane w służbach.

Reasumując, nie ma sensu iść na cywilne bezpieczeństwo wewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.