Skocz do zawartości
discohijack

Na którą uczelnię pójść, aby studiować filologię angielską?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Studiowałem przez ponad 5 lat, krzątając się z kierunku na kierunek, najdłużej spędziłem studiując filologię angielską. Choruję na schizofrenię, i to jest obecnie jedyna 'branża' w której czuję się dobrze i nie sprawia mi problemów kiedy jej się uczę. Studiowałem na Uniwersytecie Szczecińskim, głównie ze względu na kiepskie wyniki maturalne oraz chorobę. Oto moje pytanie: na jaką uczelnię warto pójść, aby korzystać ze studiowania tego kierunku? Zależy mi na tym, aby studia były dobrze przygotowane, i żeby była możliwość wyboru 'amerykańskiej' specjalizacji. Obecnie bardzo dużo czytam o amerykańskiej kulturze, powieści amerykańskich pisarzy, sam też piszę własne utwory w języku angielskim. Mam nadzieję, że uda Wam się polecić jakąś fajną uczelnię :) Chociaż obawiam się, że na żadną się nie dostanę - US ma wyjątkowo niskie progi i chyba to jedyna uczelnia, na jaką mnie stać. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział Anglistyki UAM-u cieszy się dość dobrą renomą. Mają fajne specjalności, na takiej ogólnej jest chyba możliwość wybrania między literaturą i odmianą języka amerykańską a brytyjską.

Jeśli szukasz czegoś o niższych progach, może UŚ w Sosnowcu? Nie jestem pewna, jak tam jest z tą wersją amerykańską na licencjacie, ale na pewno mają na drugim stopniu kierunek "American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy". Tutaj wstrętnie sama się podepnę: czy ktoś ma jakieś info o tamtejszym Wydziale Filologicznym i anglistyce? Wygrałam tam indeks w konkursie i się zastanawiam, czy w ogóle brać to pod uwagę w wyborze.

A tak z ciekawości, czemu chcesz opuścić Szczeciński?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość anglistyk ma takie bardziej zawodowe specjalizacja, tj. nauczycielską i tłumaczeniową głównie. Na anglistyce na UW jest specjalność literatura i kultura amerykańska, na UAM ta specjalizacja jest dopiero na magisterskich, ale oni tam mają dużo ciekawych specjalizacji, więc warto sprawdzić. Obie uczelnie są bardzo dobre, ale wymagają tak z 90% z rozszerzonego angielskiego na wejściu. Dużo niższe progi niż na anglistykę są na amerykanistykę, ale to już są studia kulturoznawczo-politologiczne i samej nauki języka tam niewiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.