Skocz do zawartości
Karo12

Studia zaoczne 250 km od domu...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to ma sens? Chciałabym studiować FiR zaocznie na uczelni oddalonej 250 km od domu, 3h pociągiem. Przez pierwszy rok chciałabym dojeżdżać (jeszcze nie pracować, najpierw się wdrożyć), później pójść do pracy. Wybieram uczelnię w tamtym mieście z myślą o przeprowadzce do niego w przyszłości. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AlsB napisał:

Przez pierwszy rok chciałabym dojeżdżać (jeszcze nie pracować, najpierw się wdrożyć), później pójść do pracy.

Zaoczne bez pracy to raczej nietypowe połączenie. W każdym razie lepiej skończyć porządny kierunek w takim układzie niż byle co dziennie. Nie wiem, jak to jest dokładnie w przypadku FiR, ale student 2. roku przytłaczającej większości kierunków nie jest osobą, która nadaje się do wdrażania do zawodu.

3 godziny temu, AlsB napisał:

Wybieram uczelnię w tamtym mieście z myślą o przeprowadzce do niego w przyszłości

To nie działa tak, że kończąc lokalną uczelnię ma się przewagę nad kandydatami z innych regionów. Dyplom uczelni, na której dany kierunek stoi na wysokim poziomie, jest w cenie w całym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy semestr chcę się wdrożyć, po pierwszej sesji (z tym rokiem chyba serio przesadziłam) chcę iść do pracy. Co do tamtejszego miasta- po prostu mega tam lubię być, klimat, społeczność, bardzo dobrze się tam czuję i nic więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia zaoczne robią z reguły ludzie pracujący w zawodzie (albo okolicach), którzy potrzebują papierka do awansu lub z powodu wymagań pracodawcy. Inni też się zdarzają, ale są głównie w mniejszości. Odnośnie pracy podczas studiów warto pamiętać, że odległa od kierunku nie ma znaczenia w przyszłości. Dobrze zarobić trochę kasy, ale poza tym nic z tego nie wynika. Co więcej, dobrym zwyczajem jest, by nie zapychać sztucznie CV pracą poniżej zdobywanych kwalifikacji. W przeciwnym razie pojawiają się absurdy typu CV absolwenta na pełne 3 strony, niczym jakiegoś kierownika, a tam zero związku z pożądanym stanowiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.