Skocz do zawartości
ASIA_2910

Studia dla kogoś ambitnego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Jestem tu ponieważ chcę wyjść z zawieszenia, w którym się znalazłam. Jestem na 2 roku inżynierii materiałowej na jednej z raczej dobrych politechnik. Studia idą mi łatwo, w tym semestrze udało mi się zdobyć stypendium naukowe, moim problem jest to że nie czuję by były one dla mnie. Ciężko widzę swoją przyszłość po nich, bardzo lubię fizykę, chemia jest na dalszym planie, nie widzę siebie w pracy z laminatami, tworzywami sztucznymi, obróbką cieplną. Jedyne co rzeczywiście interesuje mnie w tych studiach to biomateriały i powiązane z tym tematy itp jednak w moim programie mam tylko jeden przedmiot z tym powiązany. Bardzo lubiłam mechanikę, szło mi bardzo dobrze, teraz lubię wytrzymałość materiałów, z którą jak na razie także nie mam problemów (odpukać ;p), lubiłam też informatykę, generalnie interesują mnie komputery ale nie sądzę bym miała talent do programowania, lubię pracę na komputerze, bardzo lubiłam projektowanie w CAD. Mam opcję by przenieść się na 4 semestr na inżynierie biomedyczna na tej samej uczelni z odrabianiem tylko 3 przedmiotów, jednak kierunek mimo ze bralam go pod uwage przy wyborze studiow i rekrutacji wydaje mi się mało perspektywiczny w Polsce i zbyt ogólny, Kompletnie nie wiem co robić, ciężko mi już podjąć jakąś decyzje, chwilami  trace chec do wstawania z lozka, po dlugich rozmowach rodzice pozwolili mi zrezygnowac i podjac studia jeszcze raz, jednak boje sie ze skonczy sie podobnie z dodatkowo straconymi latami, prosiłabym o doradzenie bo czuje ze brak mi doswiadczen w zyciu by zdecydowac co chce w nim robic. Wiem tylko ze jestem ambitna (chyba az za bardzo), dobrze radze sobie z nauka i lubie wymagajace "przyłożenia sie" rzeczy o ile sa one dla mnie interesujace, od małego marzyłam o byciu lekarzem albo naukowcem

 

Po głębszym zastanowieniu muszę przyznać że nauka o hartowaniu, odpuszczaniu strukturach stali itp podstawy materiałoznawsta była całkiem okej, jednakże nadal nie widzę siebie w pracy po tym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A czym kierowalas się wybierając te studia? Studia mają wynikać z Twoich zainteresowań. Moim zdaniem na tym etapie już bym tak szybko nie rzucał studiów. Zawsze po tym 1 stopniu możesz rozpocząć coś innego. Te studia dają Ci też dobre podstawy naukowe. Zawsze możesz po nich się przebranzowic na studiach podyplomowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.