Skocz do zawartości
pdwtps

Problem z wyborem kierunku studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę o następujących kierunkach: stosunki międzynarodowe, resocjalizacja, gospodarka przestrzenna, administracja, Podyplomówki z marketingu i Podyplomówki z zarządzania. W większości przypadków celuję w UW. Który z tych kierunków jest najlepszy, przyszłościowy? Matematyka na tych kierunkach jest do przejścia? Może mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej, doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gospodarką przestrzenną też nie jest tak słodko, bo same studia nie dają w zasadzie żadnych uprawnień projektowych czy budowlanych. 

W ogóle nie ma czegoś takiego jak przyszłościowe kierunki studiów, są tylko przyszłościowi studenci. Są osoby, które świetnie radzą sobie na rynku pracy po filozofii, a są takie, które nie radzą sobie po informatyce. Kierunki przez Ciebie wymienione są dość ogólne, na każdym trzeba mieć na siebie pomysł. Mam akurat trochę znajomych po stosunkach i oni pracują w bardzo różnych miejscach: od Podyplomówki z reklamy i marketingu przez NGO do ministerstw. Takie studia dają raczej fajną ogólną wiedzę o świecie, ale zawód to już trzeba sobie wymyślić. i to jeszcze w trakcie studiów i wtedy zacząć zdobywać doświadczenie. Osoby, które szły na te kierunki z braku laku i nic w trakcie studiów nie robiły, żeby potem zapisać się w pośredniaku, stworzyły im złą renomę wylęgarni bezrobotnych. Ale to tak naprawdę od człowieka zależy i jego zaradności. Ja mogę Ci powiedzieć, że statystycznie najwięcej bezrobotnych absolwentów jest administracji i pedagogice (zwłaszcza resocjalizacyjnej), ale to nie znaczy, że Ty też będziesz mieć problemy na rynku pracy. 

Najważniejszym pytaniem jest tu tak naprawdę, co Ty chcesz w życiu robić i który kierunek mógłby Ci w tym pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.