Skocz do zawartości
stalkermarker

Koszty życia studenta w Krakowie a w Rzeszowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest ktoś może obeznany w temacie wynajmu mieszkań ( ceny akademików i innych domów studenckich też) w Krakowie i w Rzeszowie? Chodzi mi o to że spotkałem się z opinią że życie w Krakowie kosztuje więcej niż w Rzeszowie. Jestem tegorocznym maturzystą i interesują mnie studia na politechnice, ale nie wiem w którym mieście. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale koszty czego? Jedzenia? No chyba nie, przynajmniej o ile masz zamiar robić je sam, a nie stołować się na mieście. koszty ubrań? Też niespecjalnie. Abonamentu za telefon? Koszty środka do mycia toalety? Też nie. To tylko kwestia droższych nieruchomości. Plus ewentualnie dojazdów do miasta rodzinnego, bo dalej. Straszenie ludzi ogólnym kosztami nie ma sensu, trzeba powiedzieć, co jest droższe. A akurat mieszkanie w akademiku dość skutecznie rozwiązuje problem drogich mieszkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły spozywcze, restauracje, bary, wszelkiego rodzaju kluby, dyskoteki. A na tym też żyje student. Byłem 2 tygodnie temu w poznan.studia.net, truskawki i czereśnie po 15 zł, u mnie po 8-10. 

Oczywiście + koszty najmu. Jeśli ktoś planuje zostać w Krakowie to na pewno warto tam studiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, aguagu napisał:

Oba miasta różnią się przede wszystkim ceną najmu mieszkań, ceny w akademikach w całym kraju są zbliżone. Ale to też z czegoś wynika, krakowski rynek pracy jeszcze jakoś funkcjonuje, w Rzeszowie nie bardzo, więc i mieszkania są tanie. 

Mógłbyś rozwinąć o tym rynku? Jak to wygląda w przypadku IT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łukasz napisał:

Byłem 2 tygodnie temu w Poznaniu, truskawki i czereśnie po 15 zł, u mnie po 8-10. 

To, że Panis sprzedająca na rynku truskawki weźmie więcej, bo się pofatygowała na ten rynek, nie znaczy, że ogólnie spożywka jest droższa. Sprawdź sobie porównania cen produktów w supermarketach w poszczególnych miastach i przekonasz się, że w tych większych wcale nie jest drożej. Np.

 

Jeśli chłopak chce pracować w IT, to z tych dwóch koniecznie powinien wybrać Kraków.Najlepszy rynek w Polsce pod IT mają Warszawa, Wrocław i Kraków właśnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.