Skocz do zawartości
Lukas Duszak

Efekty studiów Informatyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Jestem na III semestrze studiów informatyki. Piszę temat w celu uzyskania informacji o tym czy te studia trzeba robić aby tylko uzyskać tytuł i dokument nie patrząc w ogóle na oceny byle by tylko nie było ocen 2? czy prawie niczego na studiach nie uczą konkretnego tylko wszystko ogólnie i tylko trzeba to po prostu zaliczyć? Czy po studiach zabrać się za samemu za jakiś konkretny język programowania czy jeszcze coś więcej robić aby uzyskać z tego stały dochód? proszę o jeszcze więcej informacji jeśli ktoś by posiadał, jeśli uzyskam więcej informacji na ten temat na pewno się przydadzą.. Bardzo proszę o udzielanie informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakiej jesteś uczelni skoro nic nie uczą? Może warto ją omijać z daleka? 

Informatyka to kierunek dla pasjonatów. Wiele aspektów trzeba opanować samemu. Natomiast fundamenty są bardzo ważne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na uczelni PWSIiP w Łomży. 
Lubię programować i chce się tego nauczyć, aby po studiach się z tego dobrze utrzymać i mieć przy tym dobre zajęcie.
jakie te aspekty będą do opanowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem informatykiem więc Ci nie powiem. Postaraj się na II stopień wybrać bardziej atrakcyjna dla Ciebie uczelnie. Masz blisko chociażby do Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tytuł jest ważny szczególnie jak chcesz do dobrej firmy się dostać, często przy selekcji kandydatów robią tak, że jeśli nie masz inż albo mgr to od razu na bok. Jednak dobry programista to ten, który duuużo programuje na własną rękę chociażby. Szukaj zleceń dla siebie, ja od drugiego roku już miała sporo ale wymagało to dużego wysiłku. Jeśli będziesz miał tytuł i doświadczenie (nawet w ramach pisania dla siebie aplikacji) to zabłyśniesz i będziesz miał fajny start.

Co do ogólnego nauczania, na 1-2 roku często się wydaje, że wszystko czego uczą jest bez sensu. Zaczekaj na specjalizację, będą konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fakealien
      Hej. Czy jest tu ktoś, kto studiuje fotografię na UAP? Zamierzam składać papiery na ten kierunek. Czy macie jakieś podpowiedzi, głównie co do egzaminu? Czy jest on trudny?
      Dziękuję za odpowiedzi!
    • Przez MRG
      Cześć. Za niedługo mam egzamin zawodowy na wykonywanie kosztorysów, a że zbliża się również matura i pójście na studia, pomyślałem że dobrze by było aby ten papier na coś się przydał. Miał ktoś z was do czynienia z pracą jako kosztorysant budowlany w trakcie studiów dziennych? Bo trochę zaciekawił mnie ten temat, teoretycznie nie trzeba mieć jakiś specjalnych kwalifikacji (które na pewno ułatwiają) aby taką pracę znaleźć, co do doświadczenia to zależy od firmy na jaką się trafi, a zarobki porównując do czasu i "ciężkości" pracy są wydaje mi się w miarę dobre. No chyba że się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z błędu. Krótko mówiąc, czy szukać pracy jako kosztorysant czy może próbować się zahaczać na jakieś dorywcze pracę studenckie?

Uprzedzając wszystkie posty w rodzaju "masz jeszcze czas!" Odpowiem tylko tyle że wiem że mam czas, ale wolę nie odkładać niektórych rzeczy aby nie było za późno, przez co mógłbym coś stracić.
    • Przez baobab
      Jestem na studiach stacjonarnych 1. stopnia na informatyce, na studiach, na które może zostać przyjęty każdy. Uczyłem się w bardzo dobrej szkole w regionie, moje wyniki nie były złe, tylko z najbardziej punktowanego przedmiotu otrzymałem najmniej punktów. Los chciał, abym nie dostał się do wymarzonego miasta, tylko został w swoim mieście. 
      Ale do meritum. Jak przebiega kolokwium w Waszych szkołach? Nauczyciel tydzień wcześniej wysyła sprawdzian uczniom, tylko ze zmienionymi danymi. Mam opory do sprawdzania tego typu listów, bo jest to dla mnie poniżenie. W większości przedmiotów każdy może korzystać z zeszytu. Wykładowca siedzi przy biurku i ostrzega przed ściąganiem od kogoś. Jednakże chyba celowo tak robi, ponieważ wie, że większość studentów w tej szkole nie jest mądrych. 
      Jaka jest sytuacja na wykładach? W sali wykładowej mojej uczelni mieszczącej około 80 osób jest zajęta około połowa miejsc . Większość osób siedzi na tyle i nie raczy wyjąć zeszytu, jedynie patrzą na telefony, głównie konwersując na Facebooku. Na taki widok nie trzeba czekać, wystarczy odwrócić głowę. Aktywnych jest jedynie kilka osób.
      Z racji tego, że na wykładach nie uważają to muszę słuchać jeszcze raz wykładowych treści na ćwiczeniach.
      Dodam, że okienka spędzam, głównie ucząc się w zacisznym miejscu, o które nie było łatwo. Lubię się uczyć, wypożyczyłem kilka książek do przedmiotów. Zastanawiam się, czy wiedza podawana mi w tej szkole, samodzielne zdobywanie wiedzy w miarę możliwości oraz mobilizacja będą wystarczające, aby nie pozostać w tym mieście na 2. stopień.
      Swoją drogą, czy na 1. roku powinny pojawić się fukcje arc, sinh i inne tego typu? 
      Jak jest/było na Waszych studiach?
    • Przez KaKa
      Cześć. Czy jest możliwość dostania się na mgr. weterynarie po inż. zootechnice? czy jednak nie da się tak, i przyjmują tylko na podstawie matury?
    • Przez Dominika Białek
      Poszukuję informacji o rekrutacji na studia prawnicze w Niemczech. W tym roku zdaję maturę, w związku z czym chciałabym się dobrze przygotować - zebrać i przetłumaczyć potrzebne dokumenty oraz w miarę możliwości określić swoje szanse studiowania na wymarzonej uczelni - Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie.
      Przede wszystkim mam pytanie odnośnie NC - numerum clausus. W jaki sposób policzyć swoją średnią ze świadectwa maturalnego oraz matur? Czy nie mając ani jednego Wartesemester nie mam szans na dostanie się na prawo? Zupełnie nie mogę się w tej kwestii odnaleźć. Byłabym wdzięczna za pomoc w zrozumieniu tej procedury.
      Na stronie Uniwersytetu znalazłam informacje odnośnie dokumentów, które powinnam złożyć oraz certyfikatu językowego. Z tego co wiem, powinnam je dostarczyć w terminie 1.06. - 15.07.2019r. (aplikuje na semestr ziomowy). Czy przed tym terminem powinnam dokonać rejestracji w uniassist lub innej platformie?
      Bardzo pomogłoby mi również wyjaśnienie funkcjonowania systemu uniassist - kiedy z niego skorzystać, ile kosztuje i po co właściwie jest ta platforma.
      Bardzo chciałabym skorzystać z doświadczenia osób, które orientują się w tych kwestiach - na razie troszkę dla mnie zawiłych Pięknie dziękuję za każdą odpowiedź!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Po pierwsze zastanów się, co chcesz w życiu robić, na czym miałaby polegać ta praca marzeń, co chciałbyś w niej robić. A dopiero później dobierz kierunek. Zrób sobie testy predyspozycji, poczytaj, jak wygląda na co dzień wykonywanie poszczególnych zawodów. Możesz też przejrzeć programy studiów i opisy przedmiotów. Poza tym, co to dla Ciebie znaczy interesujący? Bo akurat praca zdalna nie musi być wcale bardziej interesująca niż ta w biurze, a nauczanie bywa akurat bardzo powtarzalne. 
    • Studia to tylko mała część kariery. Liczy się Wszystko to co robisz. Dlatego całe studia musisz próbować łapać pracę żeby po studiach mieć już doświadczenie. Warto rozważyć studia niestacjonarne. To jaki wybierzesz kierunek musi ściśle korelowac z tym co Cię interesuje ale niekoniecznie musi być zawsze związane z konkretna praca. Pracę będziesz wykonywać przez następne 45 lat więc branż może być kilka.
    • Cześć!  Nie mam pojęcia czy dobrze zrozumiałam zasady rekrutacji na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.  Czy do rekrutacji liczą się wyniki z dwóch podstawowych egzaminów, jednego podstawowego i rozszerzonego lub dwóch rozszerzonych? 
    • Może zacznę od tego ,że temat powielany 5000 razy i na forum ale też w innych częściach internetu, lecz nie znalazłem odpowiedzi zadowalającej mnie. Chodzę do 1 klasy Liceum, zapytacie dlaczego tak wcześnie sobie krzątam umysł tym co będę robił za 3 lata skoro mam jeszcze ponad 2 lata do matury ? A no dlatego ,że waham się. Chodzę na profil Mat-Inf ( rozszerzona matematyka i informatyka ) ale mam klasę łączoną z Hist-Pol ( rozszerzona historia oraz Polski ). Na czym polega mój dylemat ? Mianowicie nie chce studiować niczego na siłę. tzn czegoś co mnie kompletnie nie będzie interesowało. Kolejnym trudnym wymogiem jest to ,że nie chce aby moja praca polegała na pracy 8h dziennie robiąc praktycznie to samo po prostu chcę aby przyszła praca sprawiała mi przyjemność. I pomimo ,że mam tak wiele czasu to mój problem polega na tym ,że mam wiele zainteresowań jak i nie jestem stricte ani humanistą ani ścisłowcem. Tzn radzę sobie ze wszystkimi przedmiotami w szkole oraz je lubię . A do końca 1 klasy mam możliwość zmiany rozszerzeń ( jakbym zdecydował się na studia humanistyczne ) Jestem świadomy ,że jestem w stanie przygotowywać się na dowolny kierunek studiów. Jednakże łatwiej przygotowywać się na maturę rozszerzoną z Historii wraz z nauczycielem w szkole niż samodzielnie w domu. Z góry wiem ,że odpada coś jak medycyna, prawo czy biotechnologia ( są to kierunki zbyt wymagające pod względem nauki ) Na razie pewny jestem jednego. Wiem ,że chce więcej niż ludzie z otoczenia od życia. Ostatnie czego chciałbym to mieć pracę która jest rutyną, przez 8h w zamkniętym pomieszczeniu robiąc rzeczy których nie lubię pracując z ludźmi których nie lubię oraz z szefem który ma mnie za nic nie wartego pionka bez możliwości awansu. Na razie rozważam coś na przełomie Budownictwa ( możliwość pracy na budowie w terenie np czy jako inspektor budowlany ? po prostu coś ciekawszego niż siedzenie za biurkiem ) / Historia ( może i ciężko będzie aby mieć na chleb ,lecz Historia jest moim hobby ,że tak powiem - tu bym pewnie rozważał nauczycielstwo / doktorat i zostanie na uczelni ) oraz ewentualnie coś na przełomie Informatyki ( jako programista możliwość pracy zdalnej ! ), Elektroniki, Energetyka (?) bądź Automatyka i Robotyka <-- te uwzględniam tylko przez pryzmat zdobycia sensownego zawodu przez który mógłbym otworzyć firmę która zajmowała by się tematycznie tym co studiowałem  Dodatkowo ewentualnie rozważam również Zarządzanie i inżynieria produkcji <-- Jednak to jest ewentualność ze względu na to ,że po tym kierunku mam 2 osoby bliskie ( Wujek oraz brat ) - Wujek ma własną firmę ( produkcja części zamiennych do maszyn ? ) i pomimo ,że pieniądze ma fajne oraz jest swoim szefem to nie, nie chce takiego życia dla mnie. Z kolei brat pracuje w korporacji amerykańskiej korporacji ( w Polsce ) ,gdzie daje z siebie 110%, bierze nadgodziny, robi dodatkowe projekty i po prostu próbuje dać z siebie jak najwięcej ( jest szefem działu ,którego zadaniem jest zwiększanie wydajności produkcji ) - a jego stawka od dłuższego czasu zatrzymała się na poziomie szeregowego pracownika budowlanego. Także no. Na koniec chciałbym zaznaczyć ,że nie, nie zależy mi na pieniądzach. W sensie jeśli mógłbym mieć wybór : praca marzeń ale zarabiam coś na przełomie średniej krajowej / a praca której nie znoszę ale zarabiam jak lekarz to wybrałbym pierwszą opcję.   z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Nie chciałbym po prostu obudzić się w wieku 25 lat z ręką w nocniku ,że zmarnowałem X lat życia studiując coś czego nie lubię oraz coś ,gdzie praca będzie dla mnie męczarnią.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.