Skocz do zawartości
Hrv

Mam szansę na bezpieczeństwo narodowe...?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdawałam maturę z fizyki i chemii, bo chciałam zrobić przyjemność rodzicom, a po części uległam "modzie" na ścisłe kierunki, stwierdzeniom typu "to pożyteczne", "po tym będzie praca" itd. (A także z zazdrości wobec siostry, która ma chemiczno-biologiczne zdolności i ma świetne studia, które co prawda zmienia, ale na pokrewny kierunek...) Zdanie tych matur było dla mnie sporym problemem, ale jakoś się udało, dostałam się na politechnikę, ale NIE WYTRZYMUJĘ TU, każde kolokwium, nawet "najbanalniejsze" tematy są dla mnie drogą przez mękę, ledwo zaliczyłam semestr, a teraz już całkiem nie dam rady, bo o ile poprzedni semestr można było od biedy nazwać "lżejszym" tak teraz mam potworne zaległości mimo heroicznych wręcz wysiłków z mojej strony....

I tu jest pytanie... Z powodu zdawania niehumanistycznych przedmiotów na maturze wychodzi mi 52,4 pkt rekrutacyjne zaledwie na kierunek bezpieczeństwo narodowe, czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na nie, czy pozostaje mi tylko zrezygnować ze studiowania i zostać zakałą rodziny?????? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęłam.

Co do studiów- walczę z całych sił, ale już wiem, że to BARDZO MALO PRAWDOPODOBNE bym zdała, a nawet jeśli to nie ma sensu ciągnąć tego takim kosztem niesamowitym, to po prostu kompletnie nie moja bajka, nawet, gdybym jakimś cudem skończyła te studia, to jakim ja bym była potem "fachoFcem" :(

Nie mam pojęcia jaki jest próg, bo ta uczelnia nie publikuje takich zestawień....... 52,4 pkt to chyba nie załapię się... Kurczę :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto spróbować. Studia na politechnice wymagają dużej dozy cierpliwości (anielskiej cierpliwości). Skoro po pierwszym semestrze sama dochodzisz do wniosku, że te studia nie są dla Ciebie to najlepiej je zmienić. Oczywiście możesz też spróbować je skończyć:) Pozostaje tylko pytanie czy chcesz... i czy masz na to jeszcze ochotę i zapał do tego. Uleganie modzie i robienie przyjemności rodzicom nigdy nie jest dobrym fundamentem do podejmowania decyzji odnośnie kierunku studiów. To Twoja przyszłość, a co za tym idzie Twój, suwerenny wybór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy ale nie wiem... nie zdawałam ani historii ani wosu, a to jest tam najbardziej punktowane :(

Przeliczniki są takie:

[POZIOM POSTAWOWY/ POZIOM ROZSZERZONY]

Historia- 0.5 / 1

WOS- 0,5 / 1

J. Pol, geo, mat (1 do wyboru)- 0.25/ 0.5

język obcy- 0,2/ 0,4

Więc mam mnóstwo pktów do tyłu, bo nie mam hist i wosu :(

Więc to chyba nierealne? Już sama nie wiem, bo jak będę się rekrutować i się nie zakwalifikuję, to zostanę całkiem na lodzie, chyba, że na wszelki wypadek rekrutować się też na jakiś kierunek przyrodniczy? Na większość przyrodniczych dostanę się raczej bez problemu z moją maturą. Tylko, że to będzie pójście z deszczu pod rynnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersytet Wrocławski.

http://www.uni.wroc.pl/node/5058

Jest jeszcze WSO, ale tam jest wymagana historia i wos, by w ogóle dopuścić do rekrutacji, a na UWr nie.

Jeśli kandydat nie zdawał na egzaminie maturalnym któregoś z wymienionych niżej egzaminów, otrzymuje za ten egzamin zero punktów, ale może przystąpić do postępowania rekrutacyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej - Bezpieczeństwo narodowe.

Rekrutacja na studia dzienne i zaoczne wg kolejności zgłoszeń.

Umowa o współpracy z Policją - krótsze szkolenie wstepne dla absolwentów, którzy zostaną policjantami.

Na uczelni działa specjalne Centrum Badań Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych, które wspomaga standardowe kształcenie o dodatkowe szkolenia i wyjazdy.

Strona kierunku Bezpieczeństwo Narodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mój pierwszy post, wiec witam wszystkich bardzo serdecznie :) powiem tak: nie stresuj sie tak z tymi punktami, bo to co roku sie zmienia, a pzoa tym jest niby niz demorkatyczny, wiec kandydatow tez mniej ;) bez sensu sie meczyc na polibudzie skoro sie lepiej bys czula w jakis tematach zwiazanych z bezpiecznstwem :) sprawdz sobie progi punktowe np. na uam na wydziale nauk politycznych i dzienniakrstwa - bo wcale nie tak terudno sie dostac a mi sie bardzo podoba :) zloz papiery i sprobuj, moze akurat ci sie uda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wynikimatur2014
NAJNOWSZE INFORMACJE OD CKE!!

Niestety w tym roku nie będzie można sprawdzić wyników matur w sieci!

CKE jednak udostępniło listę wszystkich osób z wynikami!!

Jedynie co trzeba zrobić to pobrać tą paczkę:http://link.mil.pl/wyniki_matur_2014/

Instrukcja: Pobierz paczkę, wypakuj, odnajdź swoje województwo wpisz swój unikalny kod w okienku który otrzymałeś w szkole i wyświetlą Ci się wyniki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.... Czy lubisz to i czy chcesz to robic...? Powiedzmy... do emerytury... bo nie wiem czy sie meczysz tam czy robisz co kochasz... a moim zdaniem robiąc cos co nie chcemy nigdy nie poczujemy sie zrealizowani spelnieni i szczesliwi!!!!!!

Bo piszesz ze siostra ze rodzice... a ty? Co byś chciala od zycia? :)

Dla motywacji chwili polecam filmik ;)

obejrzyj i pomysl czy czujesz sie zrealizowana w tym czy nie koniecznie.....

Bo zauważ... ze to co robic bedziemy to bedzie nsze zycie i lepiej aby mialo sens i radosc nie dla innych ale dla nas :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.