-
Podobna zawartość
-
Przez patiii99
Witam wszystkich! Dostałam się na bezpieczeństwo narodowe na UJ oraz na kierunek prawno - biznesowy na UMCS w Lublinie. Mam kompletny dylemat na co zlozyc papiery, bo wolałabym studiować w Krakowie, mama też mówi że UJ lepsza uczelnia itp tylko czy kierunek bezpieczeństwo narodowe jest oplacalny i przyszłościowy? Nie mam się kogo doradzic, proszę o Waszą opinie i co Wy byście mi poradzili. PS Szukałam informacji o tym na internecie ale nie znalazłam niczego co by mi pomogło w podjęciu decyzji
-
Przez paatipati125
dostalam sie na lingwistyke w biznesie i bezpieczenstwo narodowe w Olsztynie, nie wiem za bardzo czym sie kierowac przy ostatecznym wyborze, Interesuje mnie praca jako spedytor, myslalam nad wybraniem lingwistyki w biznesie i skonczeniu tego z licencjatem a potem magisterka z logistyki czy tez studia podyplomowe przy okazji jakis kurs spedytorski zeby sie zaznajomic z branża, ale nie wiem czy warto, czy nie bede tego zalowac, a z lingwistyki niestety nie ma magistra... a co to bezpieczeństwa to nie wiem za bardzo co potem a sama tematyka mnie bardzo interesuje a szczegolnie to ze bedzie tam tez jezyk obcy na którym mi zależy, jak i wojskowość
-
Przez pisanie.mgr@o2.pl
Witamy,
mamy do zaproponowania PRACE MAGISTERSKIE, LICENCJACKIE Z PRAWA ADMINISTRACJI ORAZ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO - POMOC NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.
Oferujemy pomoc w pisaniu oraz korekcie prac magisterskich, licencjackich oraz zaliczeniowych. Jednocześnie oferujemy pomoc w pisaniu pism procesowych na zaliczenie np. skarg konstytucyjnych, odwołań od decyzji (m.in. odwołań: w postępowaniu regulowanym w KPA, ordynacji podatkowej, przed Prezesem UOKIK-u itp.), skarg do sądu administracyjnego, apelacji karnych i cywilnych itp.
Zajmujemy się pisaniem prac wyłącznie z dziedzin, na których się znamy, w tym w szczególności z zakresu:
1/ prawa:
-prawa karnego materialnego, postępowania karnego, prawa karnego wykonawczego, prawa karno-skarbowego, prawa wykroczeń,
-prawa cywilnego: w tym prawa rzeczowego, spadkowego, zobowiązań, rodzinnego, a także prawa autorskiego, postępowania cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego
-prawa gospodarczego i handlowego: w tym prawa spółek, prawa upadłościowego
-prawa administracyjnego materialnego, postępowania administracyjnego, postępowania przed sądami administracyjnymi,
-prawa konstytucyjnego,
-prawa pracy,
-prawa międzynarodowego publicznego: w tym prawa Unii Europejskiej,
-prawa ochrony środowiska,
-prawa budowlanego, planowania przestrzennego,
-prawa medycznego,
- prawa ochrony konkurencji i konsumentów,
- prawa mediów,
- prawa internetu,
- prawa własności intelektualnej,
- prawa własności przemysłowej,
2/ administracji:
-administracji publicznej,
-prawa samorządowego,
-postępowania administracyjnego,
-poszczególnych ustaw z zakresu szeroko pojętej administracji,
3/ zarządzania nieruchomościami.
4/ bezpieczeństwa narodowego (m.in. systemu bezpieczeństwa narodowego, służb specjalnych w wybranych państwach Europy i Świata, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa i porządku publicznego).
Nasza oferta: PRACE MAGISTERSKIE, LICENCJACKIE PRAWO I ADMINISTRACJA ORAZ BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE POMOC NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE skierowana jest do studentów zarówno studiów magisterskich, licencjackich jak i podyplomowych.
Jesteśmy absolwentami m.in. wydziałów prawa czołowych polskich uniwersytetów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pisaniu różnego rodzaju prac dyplomowych i zaliczeniowych. Każda przez nas pisana praca opiera się na wytycznych i indywidualnych potrzebach Klienta. Nie korzystamy z wzorców, czy też gotowców.
W związku z tym, iż często zgłaszają się do nas Państwo celem poprawy prac już napisanych, a nie zaakceptowanych przez promotorów, raz jeszcze informujemy, iż ewentualne korekty prac mogą być jedynie z dziedzin wskazanych w ogłoszeniu tj. z prawa, administracji i bezpieczeństwa narodowego.
Zapraszamy do współpracy.
Kontakt
Telefon: +48 508 403 723
Email:
pisanie.mgr@o2.pl
pisanietosztuka@gmail.com
-
Przez Sanaa
Na który kierunek i uczelnię najlepiej się wybrać? Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe na UŚ, finanse i rachunkowość na UE w Katowicach, czy może AWF w Katowicach na Fizjoterapię? Zupełnie nie wiem na co się zdecydować...
-
Przez Łukasz
Wybierając kierunek studiów stajemy przed wieloma ważnymi dylematami. Czy wybrać studia techniczne, dzięki którym prawdopodobnie w przyszłości będzie łatwiej o pracę, czy może wybrać studia przyrodnicze i odkrywać w sobie nutkę botanika, czy może jednak studia humanistyczna, a zatem rozwijać się w kierunkach społecznych? Jednym z ważnych pytań, które musimy sobie zadać to czy wybrać studia cywilne, czy wojskowe. Studia wojskowe realizowane są tylko przez kilka uczelni w kraju, do tego są to studia bardzo specyficzne, o czym zaraz się przekonacie.
Do uczelni, które prowadzą studia wojskowe w Polsce możemy zaliczyć Akademię Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Wojskową Akademię Techniczną, Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki, Wyższą Szkołę Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie.
Studia wojskowe różnią się od studiów cywilnym przede wszystkim tym, że studenci wojskowi odbywają poza studiami również służbę wojskową i są skoszarowani. Studenci wojskowi mają obowiązek mieszkania w akademikach, dodatkowe zajęcia i dużo więcej obowiązków. Dla porównania student wojskowy na AMW w Gdyni ma ponad 8 200 godzin zajęć, gdy student cywilny tylko 5 500 godzin zajęć. Studenci wojskowi pełnią normalną służbę wojskową, a więc mają znacznie więcej obowiązków m.in. nie przysługują już im wakacje, a mają 30 dniowy urlop, 10 dni wolnego na święta Bożego Narodzenia i 5 dni na Wielkanoc oraz muszą starać się o przepustkę na weekend. Natomiast przysługuję im również wiele przywilejów do których należą darmowe studia w całości, nie ponoszą kosztów akademików oraz kosztów wyżywienia. Dodatkowo otrzymują stypendium w wysokości 1 000 zł, jednak to Minister Obrony Narodowej dysponuje ich czasem. Bardzo ważną informację jest to, że aby nie zwracać kosztów nauki absolwent uczelni wojskowych musi przepracować 10 lat dla wojska.
Uczelnie wojskowe oferują wiele kierunków studiów jednak to Minister Obrony Narodowej decyduje, które z tych kierunków w danym roku są uruchamiane.
Proces rekrutacyjny przebiega w zupełnie innym trybie niż na studia cywilne. Rekrutacja rozpoczyna się w styczniu, a kończy 31 marca, a więc jest to okres jeszcze przed maturami. Przedmiotami punktowanymi jest matematyka i język angielski, które powinno się zdawać w wersji rozszerzonej aby dostać się na wymarzone studia. Przed ostatnim etapem trzeba zaliczyć badania medyczne przed komisją lekarską. Końcowym etapem rekrutacji to test ze sprawności fizycznej. Dodatkowo przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna.
Po ukończeniu studiów student otrzymuje stopień oficerski i przydział wojskowy. Ma również uprawnienia oficera floty handlowej, ponieważ studia na AMW spełniają wszelkie do tego wymogi.
Studia wojskowe nie należą do łatwych studiów, jednak dla wielu marzących o pracy w służbach mundurowych są perfekcyjną receptą na sukces.
Zapraszamy do dyskusji o studiach wojskowych na forum.
-