Skocz do zawartości
Łukasz

Zmiany w maturze od 2015!

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2015 roku uczniowie klas szóstych oraz maturzyści będą egzaminowani w nowej formule. Maturzyści nie będą już przygotowywali prezentacji, która zostanie zastąpiona zestawem pytań, na które uczeń będzie musiał odpowiedzieć w trakcie egzaminu.

Więcej na:

http://www.edukacja.net/matura/77-matura-2013/1683--matura-od-2015-inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że prezentacja z polskiego poszła trochę w złym kierunku. Zamiast kreatywności maturzyści wykazują się sprytem i świetną pamięcią: piszą (w najlepszym razie) według schematu lub kupują prezentację i uczą sie jej bezrefleksyjnie na pamięć. Ciekawe, jak teraz to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę! Po raz pierwszy słyszę o tych zmianach :) . Egzamin maturalny dawno za mną, to i uwagi temu nie poświęcam :P . Z jednej strony wygląda to bardzo obiecująco. Teoretycznie maturzyści mogą być lepiej przygotowani do studiów, a później pracy. Ale... No właśnie - z drugiej strony to może zupełnie inaczej wyglądać w praktyce. Wielu młodych niemalże do samych deklaracji nie wie, jaki przedmiot dodatkowy wybrać. Znam to z autopsji B). Zresztą tak samo miałam z wyborem kierunku studiów. Chwała tym, którzy już od gimnazjum wiedzą, czego chcą się dalej uczyć - nieznane są im te stresujące wybory na ostatnią chwilę. ;) A jeśli chodzi o ustną z j. polskiego, to nie żałuję, że za mojej matury musiałam przygotować prezentację. Byłam uczciwa, sama opracowałam wybrany temat i nie wykułam się tego na pamięć. Byłam za to strasznie zestresowana i nie chciałabym w takim stanie odpowiadać na wylosowane pytanie po kwadransie przygotowania. Mam więc mieszane odczucia co do tych zmian.

Ed.:

Najlepszym, co uczynią, będzie odejście od "klucza". To była naprawdę pomyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam za to strasznie zestresowana i nie chciałabym w takim stanie odpowiadać na wylosowane pytanie po kwadransie przygotowania. Mam więc mieszane odczucia co do tych zmian.

Stres jest potrzebny, a jak nie lubisz być "stawiana pod ścianą" prezentując coś publicznie, to im więcej ćwiczysz, tym mniej się za kolejnym razem stresujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.