Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam mały dylemat :)

Zastanawiam sie nad studiami w Gdynii Gdańsku, Warszawie bądź Wrocławiu. Na maturze zdaję rozszerzoną chemię i podstawowe przedmioty wiem, że nie mam co liczyc na publiczne uczelnie szczegolnie, że interesuje mnie później praca w policji, a kierunki które zwróciły moją uwagę to bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalizacją kryminologia i kryminalistyka ew. Kryminologia z kryminalistyką. Dziś będąc na uczelni w Opolu dowiedzialam się, że studiując prawo można także pracować w policji itp. więc moje pytanie jest takie jakie uczelnie polecacie ? I czy jest szansa dostac sie na uczelnie publiczną (w planach mam prywatną) nie mając wielu rozszerzeń i zdaną maturę na minimum. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W policji możesz pracowac po każdym kierunku studiów. Studia w ogóle nie są potrzebne i praktycznie nic nie dają. Po studiach i tak musisz przejść normalny proces rekrutacji do policji. Studia nie mają za dużego wpływu na to co będziesz w policji robić a już zupełnie nie przyspieszają kariery. 

Jedyna uczelnia godna polecenia jest Wyzsza Szkoła Policji w Szczytnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, co do pracy w policji to wiem ,że nie trzeba uczęszczać na studia ale niektóre dają możliwość zdobycia dodatkowych punktów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również o czymś takim nie słyszałem. Można powiedzieć, że jestem w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się zastanawiam ktore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest zawsze problem jak się dokładnie nie wie co w życiu robić, mam studia I stopnia z rachunkowości ale myślę nad podniesieniem kwalifikacji przez studia podyplomowe, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiało, po to są studia podyplomowe. Tylko najpierw sprawdź czego Potrzebujesz się nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Nina7
      Studiuję prawo niestacjonarnie. Dostałam się na doradztwo polityczne i publiczne stacjonarne czy to połączenie ma sens? Jak połączyć to w przyszłości? Jaki zawód? 
      Czy lepiej zrezygnować i iść do pracy, zbierać doświadczenie? Proszę o odpowiedzi z argumentami.
    • Przez Nina7
      Studiowanie prawa i kierunku doradztwo polityczne i publiczne to dobre połączenie? 
      Jakie są tego plusy i minusy? I co po tym można robić jak to w fajny sposób połączyć jaki zawód? 
    • Przez Xersiq
      Witam. Jestem tegoroczną maturzystką, to mój pierwszy wpis na tym forum. Zastanwiam się nad wybiorem studiów. Od zawsze interesowałam się psychologią. Ze względu na dobre wyniki z matury złożyłam na UJ w Krakowie i na KUL w Lublinie ( miasto położone blisko mojego rodzinnego miasta). Od kilku dni, po rozmowie z rodzicami, zaczęłam rozmyślać na prawem na UJ. Boję się, że ze względu na liczbę chętnych na psychologię mogę miec pozniej problem z znalezieniem pracy, prawo wydaje się bardziej sensowne i rozwojowe ( biorę pod uwage także rodzinę). Mimo to jest dość nudne. Dlatego chciałam poprosić o radę czy warto iść na prawo czy jednak wybrać psychologię? A jeśli  psychologię czy warto iść na tak dobra uczelnie( czy uczelnia ma znaczenie?) czy lepiej wybrać mniejsze miasto? 
    • Przez d2797
      Witam,

jestem obecnie studentem I stopnia na kierunku socjologia. Dopiero na II stopniu mam możliwość wyboru specjalizacji i są to: "socjologia biznesu i zarządzania" oraz "kryminologia i dezorganizacją społeczna". Zarówno jedna, jak i druga opcja bardzo mnie interesują, ale podczas zajęć z metodologii badań spodobała mi się również inna opcja, którą chętnie bym rozwijał - badania, projekty, możliwość pracy w agencjach badawczych, etc. Dlatego chciałbym uzyskać jakieś porady, może literaturę wartą poznania dostępną w tym zakresie. Czy warto iść w tym kierunku? Czy do tego może dobrze było by rozpocząć jakiś dodatkowy kierunek studiów bądź kursy, które mogą być przydatne przy takiej opcji?
      Lub może ktoś jest w stanie wypowiedzieć na temat wyżej wymienionych specjalizacji (biznes, kryminologia) - literatura, opinie, praca? 

Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez PanTadeusz
      Cześć, 

przeglądając wiele innych tematów na forum zauważyłem że istnieje pewna zależność ze studiami niestacjonarnymi. Czy to prawda że wynik rekrutacyjny nie ma znaczenia w trakcie rekrutacji na studia jeśli decydujemy się na studia niestacjonarne? 
      Jestem zainteresowany prawem na UW lecz pisałem maturę pare lat temu, niestety ja z przeszłości miał wtedy inne plany na przyszłość ale jak zawsze życie pisze swoje własne scenariusze a pomysł narodził się w ostatnich miesiącach co nie pozwoliło mi na napisanie matur potrzebnych w rekrutacji na studia stacjonarne. Nie chce też odkładać tego na kolejny rok bo lata lecą a jednak te studia to 5 lat pracy a finansowo mogę pozwolić sobie na płatne studia. 

Thank you from the mountain  

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć, przychodzę z do Was z pytaniem co do wyboru studiów i moich szans. Planuje iść na kierunek pilotaż. Jak na razie rozpatrywałem 3 uczelnie - LAW Deblin, Politechnika poznańska oraz Politechnika Rzeszowska. Czy ktoś był na tych uczelniach bądź studiuje i mógłby się wypowiedzieć? Głównie mi chodzi o progi czy trudno jest się dostać szczególnie do Dęblina (z tego co widziałem to jest tylko 27 miejsc). Rzeszów najmniej mnie zachęca przez to, że jest wymagana licencja PPL we własnym zakresie (koszt 30 000zł, na pozostałych dwóch wysztko zaczyna się od 0). Czy brać jecsze pod uwagę inne uczelnie z tym kierunkiem niż te 3 o ile takie są? Uczniem jestem przeciętnym/dobrym. Na maturze zdaje rozszerzoną matematykę, informatykę (jestem w technikum informatycznym i na wszelki wypadek nie dostania sie na te uczelnie planuje informatyke na WAT) i możliwe, że rozszerzony angielski. Myślę, że jakbym się przyłożył to z matematyki i informatyki mniej wiecej 60-70%. Najbardziej mi zależy na Dęblinie. Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki
    • Że względu na renomę SGH i Łazarski. 
    • Cześć,     Chciałabym iść na studia podyplomowe z windykacji. Mam do wyboru kilka uczelni: - Główna Szkoła Handlowa w Warszawie, - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (Centrum Kształcenia Zawodowego), - Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (Centrum Kształcenia Zawodowego),   Która z nich jest warta uwagi i dlaczego? Każda wskazówka jest cenna Za każdą odpowiedź z góry dziękuję 
    • Ja bardzo lubię czytać książki i robię to praktycznie w każdej wolnej chwili  Ostatnio przeczytałem ciekawą książkę pt. Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy: . To wspomnienia i opowieści świeckich pracowników Watykanu. Bardzo przyjemnie się to czyta, polecam
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.