Skocz do zawartości
Wroz

Co po mechatronice?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ludzie pracują w piątki i wola jeździć na studia tylko w soboty i niedziele

 

Jeśli trafi się na w miarę wyrozumiałych ludzi, to można próbować dogadać się, żeby np. w piątki odbywały się głównie zajęcia nieobowiązkowe (wykłady), a w soboty i niedziele cała reszta. Wtedy problem rozwiązany. Trochę inne komplikacje pojawiają się też w systemie sobotnio-niedzielnym, kiedy powiedzmy ćwiczenia i laboratoria są rozdzielone wykładami i trzeba spędzać czas do samego wieczora. To już wszystko kwestia ustaleń. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy ma specjalizacje "Automatyka i metrologia" a drugi nie posiada wg rozkladu zadnej specjalizacji, jest po prostu kontynuacja tego kierunku. Na tym drugim jest semestr wiecej, ale za to np matematyka, fizyka i pare innych przedmiotow ma duzo wiecej godzin i tak jak mowie, wg syllabusa wychodzi na to, ze imir ma duzo wiecej specjalizacji. A macie moze jakies porownanie poziomu i wymagan :)? Slyszalem ostatnio pogloski, ze na AGH mozna miec przy dobrych wiatrach i 8 poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia inżynierskie wcale nie muszą ograniczać się do siedmiu semestrów, bo typ studiów definiuje liczba punktów ECTS, a nie ilość semestrów. W wydaniu zaocznym najczęściej trwają semestr dłużej, co wynika z konieczności zachowania odpowiedniej liczby godzin. Dwa zjazdy w miesiącu po 20-24h każdy to zdecydowanie za mało, żeby przerobić wszystko to, co dzienni realizują w ciągu 30-40h każdego tygodnia. Dlatego jeżeli zjazdy nie odbywają się częściej, to studia muszą potrwać nieco dłużej. Identycznie jest z magisterskimi na kierunkach technicznych, które zaocznie trwają cztery, zamiast trzech semestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie moze jak wyglada sprawa z tymi punktami na zaocznych? Poniewaz szczerze mowiac mam troche ponizej progu punktowego wymaganego na studia dzienne w tamtym roku na AGH i nie wiem, czy powinienem sie bardziej obawiac xD, bo slyszalem opinie taka, iz na studia niestacjonarne dostaje sie kazdy, poniewaz mozna po roku taka osobe odstrzelic, a kasa sie bedzie zgadzac. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie tak myslisz, ze tak malo chetnych? Bo troche sie obawiam przypisu - 90 osob (jako limit przyjec). W ogole tak mysle, oplaca sie waszym zdaniem robic wszystkie (albo niemal) dostepne kursy i certyfikaty na studiach? Bo tak szczerze myslalem ostatnio zrobic spawacza - co wiele osob mi odradza mowiac, ze po co ide na studia w takim razie... Teraz tez mysle o programowaniu i obsludze obrabiarek CNC oraz o jakims certyfikacie typu sep (chociaz nie wiem czy wplynie to na plus a odnawiac trzeba :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo slyszalem opinie taka, iz na studia niestacjonarne dostaje sie kazdy

 

Większość studentów to młodzi bez obowiązków zawodowych, więc nic dziwnego, że pierwszym wyborem zawsze są bezpłatne studia dzienne. Na zaocznych najczęściej też występują jakieś limity przyjęć, ale z reguły są na tyle duże w stosunku do popytu (chociaż liczebnie sporo mniejsze od dziennych), że faktycznie trudno się nie dostać.

 

 

 

Tylko kto inny jest płatnikiem. Wtedy płaca podatnicy.

 

Rzecz w tym, że studentów łatwiej naciągnąć na dowolną sumę niż Ministerstwo. ;)

 

 

 

Bo tak szczerze myslalem ostatnio zrobic spawacza - co wiele osob mi odradza mowiac, ze po co ide na studia w takim razie...

 

AiR to rzeczywiście nietrafiony wybór w przypadku kursu spawacza, ale kształcenie się w kierunku inżyniera spawalnika (nie mylić ze spawaczem!) może być naprawdę dobrą opcją.

 

 

 

Teraz tez mysle o programowaniu i obsludze obrabiarek CNC oraz o jakims certyfikacie typu sep

 

Uprawnienia SEP warto posiadać, bo są niezbędne przy pracy w utrzymaniu ruchu i pokrewnych, a taką fuchę stosunkowo łatwo dostać. W dodatku to chyba jedyne, których wymaga się od kandydata na starcie. Zdobycie reszty popularnych uprawnień - UDT, cieplne i gazowe, substancje kontrolowane itp. w miarę potrzeby zapewniają pracodawcy, wysyłając na opłacone szkolenia, więc szkoda czasu i pieniędzy na wyrabianie na własną rękę.

 

Jeśli chodzi o tak pojęte CNC, to AiR też nie do końca pokrywa się z tą działką (mechanika precyzyjna), ale istnieją przecież podyplomówki i studia II stopnia w tym temacie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie moze jak sprawa wyglada z ksztalceniem na kierunku automatyka i robotyka oraz mechanika i budowa maszyn wlasnie na tym agh na wydziale inzynierii mechanicznej i robotycznej? W jakim kierunku ksztalca na tym wydziale oba te zawody i jakie one daja mozliwosci? Pytam bo szczerze ogladajac na ps mibm (program nauczania) strasznie mi sie nie podobal bo bazowal na przeroznych przedmiotach dotyczachych glownie inzynierii materialowej, a ten na agh jest troche bardziej nastawiony na maszyny z tego co widze niz na znajomosc materialow (nie mowie, ze tego tez nie ucza) i tak jak tam bylem pewny, ze jednak air to w tym wypadku sie zastanawiam  :wacko:  :unsure:  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mam tak sprawe poniekad w temacie. 

Wybralem sobie jednak jako kierunek - Automatyka i Robotyka, a zeby nie stac w miejscu postanowilem zrobic male ruchy w zwiazku z praca i w tej chwili mam maly dylemat bo mam do wyboru 2 stanowiska, czy moglibyscie mi doradzic co myslicie?

1. elektronik utrzymania ruchu, glownie naprawa i pilnowanie ciaglosci ruchu maszyn CNC i tam paru innych drobnych ukladow zbudowanych na sterownikach i calym systemie sterujacym. Propozycja to 2 tys netto, praca zazwyczaj na 1 zmiane, czasami bywa, ze jest tez 2 zmiana, ale to juz rzadko, a do tego weekendy wolne (mozna zrobic dodatkowo), a z powodu zmian w kadrze - starsi pracownicy zmieniaja zaklad, bedzie duzo szkolen i kursow doszkalajacych. 

2. elektryk - elektronik utrzymania ruchu / automatyk utrzymania ruchu, praca glownie w obrebie spawalni (roboty spawalnicze, maszyny spawalnicze, stanowiska montazowe, stanowiska operatorskie itd), z tego co wiem na start jest okolo 3 tys brutto, dodatkowo platne weekendy (trzeba zrobic okolo 1 weekend w miesiacu), praca w systemie 3 zmianowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.