Skocz do zawartości
login

Szkoly oficerskie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z gory przepraszam ze nie uzywam Polskich znakow, ale pisze  z laptopa gdzie nie mam ustawionego Polskiego.

Do rzeczy.

Obecnie studiuje elektrotechnike na PK ale zstanawiam sie nad zmiana uczelni.

Chcialbym studiowac w szkole oficerskiej dlatego mam kilka pytan do was.

1. Odnosnie WAT. Czy wiecie jak wysokie sam tam progi punktowe. Da sie tam dostac bez matury rozszerzonej?

2. Na egzaminie do szkoly oficerskiej we Wroclawiu na egzaminie jest plywanie. Ja nie umiem plywac. Stad pytanie- czy da sie tam dostac nie umiejac plywac, tzn. np. nie dostac punktow za plywanie ale nadrobic np. wynikami z  biegu lub podciagania na drazku?

Czy jednak trzeba tam choc troche przeplynac zeby to  zaliczyc?

3.Odnosnie szkoly policyjnej w Szczytnie - istnieje tam mozliwosc studiowania jako sluzby? tak jak w szkolach oficerskich.

Pytam poniewaz na wejsciu na strone widdzialem tylko mozliwosc rejestracji na studia publiczne, co wydalo mi sie bardzo dziwne.

Pozdrawiam i z gory thx za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Progi sa bardzo wysokie trzeba dobrze zdać rozszerzenie

2. Najcześciej każdy element musi być zaliczony, konkurencja jest ogromna

3. W Szczytnie obecnie jest nabór tylko na studia cywilne, nie wiem co masz na myśli mówiąc publiczne??

Żeby do Szczytna dostać sie na studia oficerskie trzeba być czynnym policjantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnej szkoły wojskowej nie dostaniesz się z podstawową maturą. Podchorążowie od samego początku dostają uposażenie i nie ponoszą dosłownie żadnych kosztów, więc chętnych na całkowicie darmowe studia z comiesięczną wypłatą i gwarancją dożywotniego zatrudnienia jest cała masa. Zresztą rzuć okiem na progi. Skoro studiujesz elektrotechnikę i zaliczyłeś (?) matematykę na tym kierunku, to podejście do rozszerzonej matury nie powinno być dla Ciebie problemem, a w ten sposób zwiększyłbyś swoje - i tak mocno ograniczone bez znajomości - szanse. 

 

Jedyna i niepewna droga do załapania się z podstawową to oczekiwanie z nadzieją, że po pierwszym semestrze albo roku będą prowadzić nabór uzupełniający, gdzie liczy się przede wszystkim średnia z tego okresu nauki. Nikt nie zagwarantuje, że coś takiego nastąpi, aczkolwiek co jakiś czas na tym etapie zwalniają się pojedyncze miejsca, bo tylko na 1. roku studiów wojskowych można odejść bez zwrotu kosztów urwanej przygody z mundurem. Nie wszyscy wytrzymują totalne zapuszkowanie i pełną zależność od dowódcy plutonu.  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Zaliczyłem matematykę no i w sumie myślę że dałbym radę napisać rozszerzoną maturę z matematyki.

Tylko to będzie pewnie dużo biegania z papierami, załatwiania i w ogóle.

W końcu maturę to pisałem już 2 lata temu.

Żałują tylko ze wtedy jeszcze nie myślałem o tym żeby napisać rozszerzenie.

No ale zastanowię się.

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.