Skocz do zawartości
Ola1993

Rekrutacja na UR - biotechnologia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W tym roku będę bronić tytułu inżyniera na Politechnice częstochowskiej. Chciałabym zmienić uczelnię i złożyć papiery na Politechnikę krakowską oraz Uniwersytet rolniczy na kierunek biotechnologia. Obawiam się, że na PK mogę nie zdążyć z terminami, jeszcze nie mam wyznaczonego terminu obrony, a rekrutacja trwa jedynie do 11.02. Na UR rekrutacja trwa dłużej - do 18.02 i tam mam większą szansę by wyrobić się terminowo. Problem w tym, że głównie brana jest tam pod uwagę ocena na dyplomie. Moja średnia oscyluje w granicach 4,34, więc na dyplomie nie spodziewam się 5, a nie wiem czy są dopuszczalne połówki (pewnie zależy to od uczelni). Stąd moje pytania:

1) Czy mam szansę dostać się na UR z 4 na dyplomie?

2) Nie orientujecie się może jak dużo ludzi zwykle składa tam papiery?

3) W przypadku nierozstrzygnięcia przyjęcia na podstawie oceny z dyplomu brana jest pod uwagę ocena w suplemencie i rozmowa kwalifikacyjna. Czego ewentualnie spodziewać się na takiej rozmowie? Będzie to rozmowa podobna do rozmowy o pracę? Trzeba będzie przedstawić swoje umiejętności? 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam,

Ola.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt więcej nie odpowiedział, a mam kilka nowych faktów do tego wątku :) Obroniłam się w poniedziałek na 5 i na dyplomie mam 5. Średnia z toku studiów: 4,41. Zaczęłam logować się na stronie UR (niestety nie mogę dokończyć, bo nie mam potrzebnych informacji - czekam na odpowiednie papierki z dziekanatu) i zauważyłam, że na biotechnologię jest limit 60 miejsc. Martwi mnie to troszeczkę. Myślicie, że z takimi wynikami mam szansę się dostać? Pewnie wiele zależy też od tej rozmowy kwalifikacyjnej... Mam obawy, że w pierwszej kolejności będą przyjmować swoich studentów, dopiero potem studentów z innych uczelni :/ Strasznie się boję, tym bardziej, że nie zdążyłam zalogować się na PK (drugą uczelnię braną przeze mnie pod uwagę) ze względu na właśnie brak dokumentów z dziekanatu. Została mi niestety tylko jedna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest tak, że wszyscy absolwenci I stopnia kontynuują na studiach II stopnia, wręcz przeciwnie często jest to dużo mniejsza ilość kandydatów. Moim zdaniem z tą średnią masz bardzo duże szanse na to aby się dostać i do tego masz 5 na dyplomie. Uwierz mi, że Wydziały nie wypuszczają tak szybko dobrych studentów ze swoich rąk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta rozmowa kwalifikacyjna jakoś pójdzie :) Kompletnie nie wiem czego się tam spodziewać. Dlatego na wszelki wypadek zastanawiam się nad zalogowaniem się na kierunek pokrewny - technologię żywności. Nie orientujecie się może czy w takim przypadku opłatę rekrutacyjną należy płacić jakby podwójnie? Tzn. 85zł za jeden kierunek i 85zł za drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobry pomysł, żeby się awaryjnie zapisać na drugi kierunek, ale tak opłatę płacisz dwa razy.

Na rozmowie kwalifikacyjnej będą z pewnością pytać o motywacje, dlaczego chcesz studiować dalej ten kierunek i dlaczego właśnie na tej uczelni, więc warto sobie coś konkretnego przygotować i sprawdzić z czym ten wydział jest taki wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, UJ też jest ciekawą opcją, ale tam rekrutacja chyba jest dopiero od września i studia II stopnia trwają 2 lata, a nie 1,5 roku, przez co w sumie byłabym o rok w plecy :) Dlatego właśnie szukam uczelni na których uzyskuje się tytuł inżyniera, aby kontynuować bezproblemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.