Skocz do zawartości
Soulo

Potencjalny kierunek studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po ukończeniu liceum w 2014 roku wybrałem się na Administrację, lecz to nie był wybór do końca przemyślany. Po pół roku stwierdziłem, że kontynuowanie tego nie ma większego sensu, nie widziałem w tym potencjału i dużej szansy zatrudnienia w przyszłości.

 

Postanowiłem zrobić sobie roczną przerwę, no, ponad-roczną. I teraz pojawia się problem - od dłuższego czasu mam problem z określeniem - co rzeczywiście chciałbym studiować. Bardzo interesują mnie Prawo Europejskie i ambitnie brzmiące: Podyplomówki z zarządzania Zasobami Ludzkimi i to na opiniach dotyczących tych kierunków najbardziej mi zależy. Jakie są perspektywy zatrudnienia? Czy po skończeniu tych kierunków będę realizował się zawodowo? Z tyłu głowy wciąż siedzi mi prawo, myśl, którą mam od liceum, z tego też względu poprawię w tym roku Historię (przynajmniej tak planuję) i, być może, WOS (lub coś innego).

 

Nie ukrywam, że od zawsze moim atutem były języki i umiejętności lingwistyczne. Co nie zmienia faktu, że nigdy nie planowałem studiowania filologii jako główny kierunek. Myślałem o tym jako o "tym drugim", co poszerzyłoby moje kwalifikacje. Jeśli udałoby mi się to połączyć z Prawem Europejskim/ZZL - byłoby wspaniale.

 

Cóż, liczę na pomoc i opinie z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli liczysz na szanse zatrudnienia to zdecydowanie najlepiej z tych kierunków wybrać filologie. Oczywiście i tak wszystko zależy od Ciebie bo i po politologii znajdziesz prace jeśli odpowiednio przepracujesz studia.

Podyplomówki z zarządzania zasobami ludzkimi to fajny kierunek studiów jednak jest on dość mocno oblegany i jest dużo absolwentów.

Lepiej po prostu na I stopniu zrobic Podyplomówki z zarządzania a wtedy na II stopien wybrać cos węższego dziedzinowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to kierować się przede wszystkim tym co najbardziej Cię interesuje i pamiętać, że to czy znajdziesz pracę to zalezy tylko od Ciebie.

Pomysł z Zarządzaniem jest ok bo po I stopniu można zrobić inny II stopiej albo specjalistyczną podyplomówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.