Skocz do zawartości
Olekleszek

Studia w Niemczech - wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Jestem licealistą zainteresowanym studiowaniem za Odrą i chciałbym zapytać o kilka podstawowych spraw.

 

1. Aby studiować w Niemczech należy wykazać się b. dobrą znajomością tegóż języka. Zgodnie z informacją na daad.pl posiadanie Groses Deutsches Sprachdiplom uprawnia do aplikowania na wszystkie kierunki i na wszystkie uczelnie w tym kraju. Ostrzeżono mnie jednak, że niektóre uczelnie wymagają od wszystkich obcokrajowców udziału w wewnętrznym kursie integracyjnym i nie interesuje ich zupełnie posiadanie GDS. Czy ktoś z Was zetknął się z taką sytuacją i czy jest to prawda?

2. Polska matura jest uznawana w całych Niemczech. Czy mogę gdzieś w sposób szybki sprawdzić, z czego muszę ją zdawać aby dostać się na dany kierunek? Czy może wiecie coś na ten temat? (Interesują mnie takie kierunki jak: psychologia, neurolingwistyka, pedagogika)

3. Czy są jakieś dostępne stypendia dla studentów pierwszego stopnia i czy łatwo je zdobyć będąc obcokrajowcem?

 

Wszystkim z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum są znawcy tematu, więc myslę, że podpowiedzą Ci więcej jak ja. Na początek mogę Ci polecić artykuły o studiach w Niemczech:

http://www.studia.net/europa-zachodnia/4996-studia-w-niemczech

 

Tutaj znajdziesz odpowiedz na część Twoich pytań

http://www.studia.net/europa-zachodnia/5009-herzlich-willkommen-serdecznie-witamy-w-niemczech

 

 

i ogólnie o studiach zagranicą:

http://www.studia.net/zagranica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 są też kierunki anglojęzyczne gdzie liczy się test z angielskiego

ad 2. zależy od uczelni

ad 3. to też zależy od uczelni warto szukać uczelni o wysokim stopniu umiędzynarodowienia, czyli gdzie jest większy odsetek studentów spoza Niemiec, najbardziej międzynarodowy jest Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą - poczytaj jak wygląda rekrutacja i jak wygląda system stypendiów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uczelnie, których program nauczania i jakość badań naukowych stoi na najwyższym, światowym poziomie określa się mianem „elitarna”. W tej chwili tym zaszczytnym określeniem może posługiwać się 9 uniwersytetów: Uniwersytet Techniczny w Monachium, Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium, RWTH Akwizgran, Wolny Uniwersytet Berlina, jak i uniwersytety w Konstancji, Heilderbergu, Getyndze, Karlsruhe i Fryburgu.

Jeśli chcesz zatem studiować na najlepszej uczelni i jednocześnie nie wyczyścić swojego konta w banku, to wybór jednej z powyższych uczelni jest jedynym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.