Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przede mną do podjęcia trudna decyzja żyiowa, a mianowicie wybór kierunku studiów...wyniki z matur juz tuż, tuż, a ja ciągle nie jestem 100% pewna jaki kierunek wybrać.  Od przeglądania różnych kierunków, stron, for internetowych mam już mętlik w głowie.

Na maturze zdawałam rozszerzoną biologie. Studiować chcę w Krakowie. Myślałam m. in. o kierunkach:

- ekologiczne źródła energii (AGH)

- odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami ( UR)

- dietetyka (UR)

- fizjoterapia (AWF)

Byłabym wdzięczna za każdą opinię i radę, odnośnie tych kierunków? Który kierunek jest najbardziej przyszłościowy? Jak z pracą? Mile widziane będą także inne propozycje.

Jeśli chodzi o kierunki "ekologiczne źródła energii" i "odnawialne źródła...odpadami", który z nich wydaje sie lepszą opcją? (AGH vs UR)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem najlepszym z tych kieurunkow sa odnawialne źródła energii. Mysle, ze na drugim miejscu fizjoterapia. Dietetyke odradzam, a ekologiczne źródła energii to to samo co odnawialne źródła energii tylko zawężone do ekologicznych wiec lepiej zrobic cos szerszego naukowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten kierunek studiuje moja siostra ( ogólnie jest zadowolona), jednak ja wolałabym wybrać cos innego ...jeden technolog wystarczy w rodzinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Lea Soalla
      Dostałam się na finanse i rachunkowość na Uniwersytet Łódzki i na finanse, audyt i inwestycję na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Nie wiem, na który się zdecydować. Mieszkam godzinę drogi od Łodzi, a dwie i pół godziny od Poznania. Czy to jest różnica na jakim uniwersytecie skończę studia? I po którym uniwersytecie będę miała większe szanse zawodowe itd? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
    • Przez fuspepro
      Witam, w tym roku rozpoczynam studia. Zostałem zakwalifikowany do 4 z 4 uczelni. 
      Kierunki na które się dostałem to: 
      -Mechatronika, wydział inżynierii mechatronicznej i robotyki - AGH - od 2 lat zajmuje pierwsze miejsce w inżynierii mechatronicznej w Polsce. 
      -Mechatronika, wydział mechaniczny - Politechnika Wrocławska
      -Mechatronika, wydział mechatroniczny - Politechnika Warszawska 
      -Automatyka i robotyka - wydział technologiczny - Politechnika Śląska. 

Moje pytanie brzmi, który z tych kierunków uważacie za najlepsze? 
      Bardzo mnie interesuje AGH, wysokie miejsce w rankingach przykuwa uwagę. 
      Co do Politechniki Wrocławskiej to interesuje mnie bardziej AiR na wydziale EKA. Szefowa rekrutacji powiedziała mi, że nie wiadomo czy będzie prowadzona II tura. Powiedziała mi również, że po pierwszym semestrze możliwe jest przeniesienie studenta na ten kierunek, ale to zależy od wyników nauczania. 
      Politechnika Śląska też jest dobrą uczelnią. Słyszałem, że tamtejsza AiR jest na bardzo wysokim poziomie. 
      Co Wy uważacie? Mieliście jakiś znajomych na tych uczelniach?
    • Przez MindBreaker
      Witam, pisze na szybko więc do tematu. Chcę zostać programistą lub analitykiem finansowym (quantem). Kandyduje na różne informatyki,ale... Rozważam na jednym miejscu w rekrutacji albo Teleinformatyke AGH lub Inżynierie i Analize Danych AGH.Teleinformatyka wąska  dziedzina sieci 5G itd.Analiza danych???
      Wyniki z matur:
      Angielski rozszerzony:80%
      Matematyka rozszerzona:80-90%
      Fizyka rozszerzona:50-70%

Przechodzac
      1.Jakie progi i limity byly w tamtym roku z tych kierunków na AGH
      2. Jak ocenia się te studia?Sa jakieś koła naukowe z analizy?
      3. Jak z infrastrukturą? Jest nowocześnie? 
      4.Ile osób odpada po 1roku?
      5.Czy jest czas na życie prywatne.Tzn weekendowy wypad na miasto.Oczywiscie po zrobieniu swojego i kołach.
      5. Jak z kadrą?Mili, czy lubią uwalac? A może to i to?
      6.Wreszcie co jest bardziej przyszłościowe.
      Z góry dziękuję za odpowiedź i zapraszam do dyskusji.
    • Przez Pavkot
      Mieszkanie 3 pokoje z osobna ubikacja. blisko ronda czyzynskiego.4pietra.obrzeza osiedla ostatni blok z widokiem na zieleń i awf.spokojna okolica. Bardzo blisko do tramwaju-2min.Do awf 5 min pieszo ,do politechniki 5 min. w okolicy: biedronka,lidl,Carrefur,leroy merlin,aldi -wszędzie można pieszo . Super dojazd do centrum Krakowa (kilka przystanków)lub nowej huty i w druga stronę w kierunku M1. W każdym pokoju: Szafa ,komoda,podwójne lozko(wersalka),stolik luv biurko. 1xpokoj bardzo duży może być dla 2osob (900zl osoba lub 1200 2ie osoby ) 2pokoje mniejsze ,bardzo przytulne 750 zł lub 1000zl za dwie osoby ,pare. Kuchnia : Wyposażona W podstawowe sprzęty AGD w tym talerze ,garnki, Stuczce,etc. Lazienka :wanna z możliwością prysznica ,umywalka z szafka i pralka,szafka. Przedpokój: Szafka na buty oraz wieszak Balkon:szafka Osiedle 2pulku lotniczego 47 31-870 Proszę dzwonić lub SMS 570-772-738 .Do ceny najmu należy doliczyc media (gaz,prąd,woda -według zużycia dzielony na ilość osób)
      Pozdrawiam serdecznie
    • Przez Aneta97
      Mam problem ze zdecydowaniem się na który kierunek złożyć. Moje zainteresowania są dosyć wszechstronne i każdą wymienioną dziedzinę lubię równie mocno, przez co nie mogę się zdecydować który kierunek jest dla mnie najlepszy. Wiem, że nikt za mnie nie będzie wiedział co najbardziej bym chciała robić, jednak poza samymi zainteresowaniami chciałabym mniej więcej zorientować się po czym mam większą szansę na zdobycie zatrudnienia, co się najbardziej opłaca i czy studiowanie czegokolwiek związanego z naukami o ziemi ma sens. Słyszałam, że po geologii nie ma w ogóle pracy w Polsce, zwłaszcza dla kobiet. Podobne opinie krążą na temat wszystkich kierunków pokrewnych geologii.  Interesują mnie kierunki związane z żywnością (tj. technologia żywności, dietetyka, bezpieczeństwo żywności itd.), geologia, ochrona środowiska czy nawet inżynieria środowiska. Wiem, że żadne studia nie zapewniają pracy i wszystko zależy od mojego zaangażowania i chęci, ale jednak wolałabym wiedzieć w którą dziedzinę najbezpieczniej będzie zainwestować.  Interesuje mnie praca w Polsce jak i za granicą. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć, bardzo potrzebuje Waszej pomocy, od dłuższego czasu jestem w kropce, gdyż nie wiem jakie studia wybrać. Waham się pomiędzy zarządzaniem najlepiej specjalizacja marketing, a logistyka (7 semestralną, inżynier). Prosiłbym o jakieś opinie, po czym łatwiej będzie z pracą. Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi! Pozdrawiam
    • Informacji o kierunku ekonomia na forum jest tak dużo że nikt tutaj nowych pisać nie będzie. Proszę poszukać.  Studia są szerokie dziedzinowo i są właśnie dla osób które jeszcze szukają swojej specjalizacji w naukach ekonomicznych.    Poziom studiów zależy od uczelni i trybu
    • Witam! Zastanawiam się nad studiowaniem ekonomii. Jestem raczej umysłem ścisłym, chociaż w liceum z matematyki byłem dosyć przeciętny. Matura rozszerzona poszła mi całkiem nieźle (68%), chociaż biorąc pod uwagę to, ile pracowałem, spodziewałem się wyższego wyniku. Dodam, że ubiegłoroczna matura rozszerzona z matmy była łatwiejsza w porównaniu do tych z ubiegłych lat. Moje zainteresowania związane z ekonomią nie są sprecyzowane, dopiero poznaję temat. Do studiów podchodzę na poważnie, więc jestem gotowy na systematyczną pracę. Moje pytanie brzmi, czy ekonomia jest kierunkiem preferowanym wyłącznie osobom o sprecyzowanych zainteresowaniach? Czy nie będąc dobrze zdecydowanym na ten kierunek, powinienem go sobie odpuścić? Czy ktoś byłby w stanie napisać najważniejsze informacje o tym kierunku? Jakie przedmioty sprawiają studentom najwięcej problemów? Czy wiele osób odpada ze studiów? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.