Skocz do zawartości
vluna

proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Za rok czeka mnie matura a ja mam całkiem spory problem ponieważ nie wiem kompletnie gdzie i na jaki kierunek się udać. Przyznam że jeśli chodzi o oceny nie należę do uczniów lepszych, można powiedzieć że bardziej do tej części poniżej przeciętnej. Bardzo zaprzepaściłam ten rok przez problemy osobiste a teraz kiedy w miarę wszystko dochodzi do normy myśl o mojej przyszłości spędza mi sen z powiek. Nawet nie wiem czy będę w stanie liczyć na maturę :blush: . Nie dawno udałam się do doradcy zawodowego i polecono mi tam szkołę policealną w mieście mimo że mówiłam że na pewno chcę wyjechać. Z testów wyszło najwięcej procent z sfery artystycznej gdzie nie mogę być pewna czy się dostanę a nawet czy dostanę pracę. Proszę mi wybaczyć ale nie mam do kogo zwrócić się o takie informacje i nie mam żadnego pojęcia na temat studiów :blush: . Coś co mnie bardzo interesuję to wszelkie zakresy związane z wiedzą filmową ale czuję że moje szansę na filmówkę są nikłe i nie wiem co potem z pracą a nawet jeśli to może za granicą tylko że tu już nie wiem kompletnie od czego zacząć i co zrobić. Najbardziej mi zależy na pracy zagranicą i jeśli miałabym już sprecyzowany kierunek to chciałabym dostosować teren w którym będę mieć szerokie perspektywy.Jeśli chodzi o większe ambicję to do głowy przychodzi mi tylko to, na aktorstwo nie mam co liczyć a jeśli chodzi o muzykę (bo właśnie tu miałam 87% sfery artystycznej) to nawet nie orientuję się w jakich kierunkach miałabym szansę i czy takie istnieją. Jeśli nie za granicą to interesują mnie podróże, mam dobry kontakt z dziećmi myślałam że może opiekun koloni czy coś w tym zakresie, może technik weterynarii lub technik biomasażysta, technik protetyk - kierunek który polecała pani z doradctwa zawodowego. Bardzo proszę o jakiekolwiek rady, z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Rok to jeszcze bardzo dużo czasu. Najważniejsze żebyś teraz wybrała to z czego jesteś mocna i z czego chcesz zdawać maturę. W tym czasie będą się odbywały targi edukacyjne, więc wybierz się na nie i zobacz różne oferty uczelni. Na dobrym targach edukacyjnych takich jak w Toruniu czy Gdańsku jest niezależny doradca zawodowy do którego polecam CI się wybrać. 

Odnośnie Twojego doradcy zawodowego to nie mogę nic powiedzieć, bo nie wiem jaki jest w rzeczywistości być może Ci polecił studium dla którego pracuje?

 

Jeśli chodzi o wybór studiów to na początek polecam CI poczytać o różnych kierunkach artystycznych na www.studia.net/artystyczne

Dopiero jak przeczytasz tą lekturę i coś CIę zainteresuje to możemy rozmawiać o konkretach. Znajdziesz tam opisy różnych kierunków związanych z aktorstwem, muzyką i szeroką sferą artystyczną. Myślę, że spokojnie możesz się w tym aspekcie rozwijać. Być może wybierzesz prywatne studia w szkole filmowej takiej jak ta: 

http://www.studia.net/uczelnie-studia/5534-wyzsza-szkola-sztuki-i-projektowania-w-lodzi

 

A być może przez ten rok zaintersuje CIę coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Łukasz, rok to jeszcze naprawdę sporo czasu!

Do końca września musisz podać co będziesz zdałała na maturze, ale ostatecznie potwierdzisz to jeszcze na początku lutego 2016r. 

Skoro wiesz, że masz jakieś braki, może warto pomysleć o nauce (np korepetycje) już teraz przez wakacje, szczególnie z przedmiotów maturalnych. 

 

Co chciałabyś zdawać na maturze? Obowiązkowo jest polski, matematyka, język obcy i jeden dodatkowy przedmiot do wyboru, ale można wybrac ich oczywiście więcej :)

 

Piszesz, że masz artystyczną duszę ale też lubisz pracę z dziećmi, więc dobrze by było żebyś również poczytała na temat kierunków pedagogicznych http://www.studia.net/pedagogiczne

To nie tylko pedagogika małego dziecka czy opiekuńczo-wychowawcza, ale także taki kierunki jak Animacja kultury

 

Wspomniałaś o podróżach, więc może coś z zakresu Hotelarstwa i turystyki http://www.studia.net/hotelarstwo-turystyka-sport

 

Wiem, że to spora ilość informacji do przeczytania, ale powinnaś poświęcić trochę czasu i zapoznać się z opisami poszczegółnych kierunków. Zrób sobie listę wszystkich, które w jakiś sposób Cię zainteresują i daj nam znać :) Postaramy się wtedy jakoś pomóc!

 

A i jeszcze jedno pytanie skąd te kierunki  technik weterynarii lub technik biomasażysta, technik protetyk?

Czy to coś co Ciebie interesuje, czy to propozycja od Doradcy Zawodowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia pedagogiczne bardzo intensywnie się rozwijają. Nawet na samym kierunku pedagogika można znaleźć ciekawe specjalności, związane np. z animacją kultury, pracą socjalną i społeczną. To nie tylko studia dla nauczycieli. Warto poszukać czegoś ciekawego  www.studia.net/pedagogika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.