Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
studia dzienne (inż. czyli 7 sem) zacząłem w roku dzienne 2012/13 po I roku zdobyłem 19 ECTS;

2013/14 rozpocząłem studia od nowa (ponownie złożyłem papiery na ten sam kierunek) aktualnie (po III sem) posiadam 63 ECTS 

 

niestety dopiero teraz dochodzi do mnie smutna prawda że nie nadaję się na ten konkretny kierunek; aktualnie rozważam rezygnację, napisanie matury za rok i złożenie papierów na kompletnie inny kierunek (dzienne licencjat) 

 

1-sze moje pytanie dotyczy opłat; czy w przypadku rezygnacji za drugi kierunek będę płacić? za całe studia czy tylko za 33 ects (63-30) i czy od początku czy dopiero na ostatnim semestrze? 

2) co radzicie mi zrobić? na nowy kierunek i tak pójdę najwcześniej w semestrze 2016/17 (czyli po roku przerwy, bo muszę maturę napisać), studiów zostało mi jeszcze 1,5 roku (ale coś czuję że pewnie z rok będę powtarzać więc pewnie 2,5) ogólnie to w zawodzie (geodezja) jakoś się widzę bo praktyki wakacyjne nawet mi się podobały; ale raczej w charakterze prac które mógłbym robić po technikum; na studiach naprawdę strasznie się męczę i czuję że to po prostu nie dla mnie;

kierunek który sobie wybrałem (dietetyka) jest zgodny z moimi zainteresowaniami; zdaję sobie sprawę że studiowanie nie będzie tak przyjemne jak czytanie artykułów i książek pisanych pod czytelnika i będących streszczeniami i opracowaniami (oczywiście czytuję publikację na wyższym poziomie niż chwila dla ciebie ;-) niekiedy wchodzę w bardzo szczegółowe zagadnienia z zakresu np. dietetyki sportowej; choć zdaję sobie sprawę że to wierzchołek góry lodowej)  

Ogólnie jest to rzecz która najbardziej mnie interesuję z puli tych które można studiować (i mieć przynajmniej nadzieję na znalezienie pracy) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chciałbyś dokończyć obecnych studiów a dietetykę zacząć jako drugi kierunek? Szkoda tych 3 semestrów.

Ogólnie z punktami jest tak ze powinieneś dopłacić jak Ci się skończą czyli pod koniec studiów na dietetyce, jednak powrócono do przepisu o drugim darmowym kierunku studiów wiec te opłaty nie powinny juz obowiązywać ale sprawa nie jest wyjasniona. Masz jeszcze rok wiec do tego czasu sie wyjaśni a moze przez ten rok zrobisz lic z geodezji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie dlatego że sprawa nie jest do konca jasna, to nie wiem czy w to brnąć i zdobywać kolejne punkty za które będe płacił

poza tym pewnie albo będe powtarzał teraz II rok, albo III bo się nie będe wyrabiał z poprawkami z II

no ale czasu szkoda, stąd mój dylemat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój dylemat ale nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie. Myślę, że nikt tego nie wie, bo nie do końca jest to jasne. Zapytałem nawet dzisiaj jednego z Dziekanów i też nie wiedział jak to jest do końca. 

 

Moim zdaniem nie będziesz płacić w myśl nowej zasady, że studia są darmowe i zaliczą Ci to jako drugi kierunek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.