Skocz do zawartości
husajn

Jaki kierunek polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie, nie dotyczące do końca tematu ale teraz to zauważyłem i się bardzo zdziwiłem. Czy czasem według tego: http://www.put.poznan.pl/rekrutacja/wzory_rankingowena Politechnice Poznańskiej do rekrutacji dla osób zdających starą maturę liczą się oceny na świadectwie, a nie liczba puntów na maturze?! Jeśli tak to znacznie zmniejsza moje szanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Agnieszką całkowicie, każdy wybór powinien być choćby po lini zainteresowań... jeżeli to pominiemy to zazwyczaj po roku okazuje się że jednak ten kierunek nie jest dla mnie, jest nudny, nie chcę tego robić itp.

Jeżeli wybór łączy się z pasją to już 100% szczęścia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie iść na studia tylko kierując się samym myśleniem, że po danym kierunku będzie dobra praca = kasa. Jak dla mnie, żeby prawdziwie studiować a nie udawać, trzeba być pasjonatem danej dziedziny. Ale to wersja idealna. Mniej idealne to być choć trochę zainteresowanym dziedziną studiów, a nie iśc na siłę bo kasa albo rodzice albo coś tam nam innego tak nam podpowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, wybierając studia trzeba kierować się przede wszystkim pasjami i zainteresowaniami. Jeśli jednak trudno nam je przyporządkować powinniśmy wybierać kierunek najbliższy naszym dobrym ocenom w liceum i starać się stworzyć jakąś ciekawą ścieżkę kariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie iść na studia tylko kierując się samym myśleniem, że po danym kierunku będzie dobra praca = kasa. Jak dla mnie, żeby prawdziwie studiować a nie udawać, trzeba być pasjonatem danej dziedziny. Ale to wersja idealna. Mniej idealne to być choć trochę zainteresowanym dziedziną studiów, a nie iśc na siłę bo kasa albo rodzice albo coś tam nam innego tak nam podpowiada.

Popieram! Po prostu święta racja, nic dodać nic ująć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Zgadzam się z Wami! Koniunktura jest zmienna i nie wiadomo jak będzie wyglądał rynek pracy z te kilka lat. Lepiej studiować coś, co na prawdę człowieka interesuje, niż się męczyć i studiować coś na siłę, bo rynek pracy jest bardzo zmienny i nie wiadomo jaka będzie sytuacja za te kilka lat. Akurat mam szczęście pracować w zawodzie. W czasie studiów na Górnośląskiej WSP w Mysłowicach odbywałam praktyki w jednej ze szkół, złapałam dobry kontakt z dziećmi i zostało to zauważone. Po studiach złożyłam tam papiery i zostałam bez problemu przyjęta, bo akurat zwolniło się miejsce. Fakt faktem miałam troche szczęścia, ale be pasji i zaangażowania samo szczęście by nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuję prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i mam w programi studiów praktyki wpisane jako "przedmiot". Znaczy to tyle, ze w ciągu 5 lat mam obowiązek odbyć praktyki. I z tego co wiem to na Administracji i Ekonomii też są obowiązkowe praktyki. Z humanistycznych studiów mogę Ci z czystym sumieniem polecić jednolite prawo magisterskie. Ja studiuję zaocznie, i choć to studia które uchodzą społecznie za "ciężkie" - bez problemu łączę pracę ze studiami, zaliczając wszystko pozytywnie, bez godzin spędzonych codziennie w ksiązkach. A wiedza którą zdobywam na studiach przydaje mi się w życiu.

 

Są też tu studia na których możeszsobie wybierać specjalizacje ( czy specjalności... nie pamiętam jak to się nazywa ) - np Kierunek ekonomia - która chyba każdy wie na czym polega. No i na takiej ekonomii możesz sobie wybrać np specjalność "Prawo w biznesie" i w tym kierunku jesteś kształcony. A np. kolega z Twojej grupy może sobie na Ekonomii wybrać inną specjalizacje zupełnie nie związaną z prawem. Może warto się też przyjżeć takiej opcji? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.