Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przede mną matura. Na samym wstępie chcę zaznaczyć, że oprócz przedmiotów podstawowych (matematyka, jęz.polski i jęz.angielski) piszę maturę rozszerzoną z jęz.angielskiego oraz geografii. Myślę o studiowaniu któregoś z poniższych kierunków:

 

- kierunek logistyka

- bezpieczeństwo wewnętrzne

- kryminologia

 

Dodam, że swoją przyszłość chcę związać z wojskiem bądź policją lecz z nastawieniem na policję.

 

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej więc mam do was kilka pytań.

 

 

1. Na początku chciałbym Was zapytać jaką szkołę byście polecali jeśli chodzi o dany kierunek.

 

- logistyka:

  • Wojskowa Akademia Techniczna (WAT) w Warszawie
  • Akademia Obrony Narodowej (AON) w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Warszawie
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie

- bezpieczeństwo wewnętrzne:

  • Akademia Obrony Narodowej (AON) w Warszawie
  • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

- kryminologia:

  • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

 

2. Jeśli chodzi o Policję, to jaka by była różnica gdybym studiował przykładowo bezpieczeństwo wewnętrzne w jakiejkolwiek szkole w Warszawie a szkole w Szczytnie. Wyczytałem gdzieś, że po skończeniu szkoły w Szczytnie otrzymuje się wiekszy stopień i ma większe szanse na przyjęcie i zajęcie dobrego stanowiska. Zaś po innej szkole zaczynamy od tzw. "krawężnika".

 

 

3. Czy po ukończeniu tego kierunku w jakiejkolwiek szkole warszawskiej będę miał takie same predyspozycje do pracy co po szkole w Szczytnie nie uwzględniająć pracy w Policji a np. ABW, BOR czy Straż Graniczna.

 

Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi. :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pracować w policji to idz na studia policyjna do Szczytna, ponieważ tylko po tych studiach dostaniesz i wykształcenie mgr i stopień oficerski z przydziałem do pracy w konkretnej jednostce w policji. Jeśli zrobisz bezpieczeństwo na UW to masz tylko mgr i do policji musisz dostawać się od zera bez żadnego stopnia, czyli zdać egzamin i zaczynasz w policji od zera. 

Jeśli pójdziesz do WAT lub AON to są studia wojskowe więc również poza wykształceniem dostaniesz stopień i przydział. 

 

Ważne studia takie różnią się od studiów cywilnych tym, że to jest powiązane z pełną służba, czyli z normalną pracą w policji, czy w wojsku. Wtedy pełnisz normalną służbę i jeśli chcesz pojechać na weekend do domu to musisz ubiegać się o wolne. 

 

Taka jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Teraz mi się już to bardziej rozjaśniło. Ale nie rozumiem jaka jest różnica między studiami wojskowymi a cywilnymi. To samo między cywilnymi a policyjnymi (o ile tak to można nazwać). Jeżeli ktoś z Was studiował/studiuję na WAT, AON czy w Szczytnie to chętnie bym porozmawiał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z nas nie studiuje. Jeśli idziesz na studia wojskowe na WAT czy AON to tak jakbyś był w wojsku, czyli masz normalnie służbę + studia. Nie chodzisz sobie na studia i nic nie robisz, tylko pełnisz normalną służbę, czyli tak jakbyś został przyjęty do wojska. Jeśli chodzi o Szczytno to już od kilku lat szkoła nie przyjmuje na studia policyjne, a więc oferuje tylko studia cywilne. Studia policyjne oferuje tylko dla pełniących już służbę policjantów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pracować w policji to idz na studia policyjna do Szczytna, ponieważ tylko po tych studiach dostaniesz i wykształcenie mgr i stopień oficerski z przydziałem do pracy w konkretnej jednostce w policji. Jeśli zrobisz bezpieczeństwo na UW to masz tylko mgr i do policji musisz dostawać się od zera bez żadnego stopnia, czyli zdać egzamin i zaczynasz w policji od zera. 

Jeśli pójdziesz do WAT lub AON to są studia wojskowe więc również poza wykształceniem dostaniesz stopień i przydział. 

 

Ważne studia takie różnią się od studiów cywilnych tym, że to jest powiązane z pełną służba, czyli z normalną pracą w policji, czy w wojsku. Wtedy pełnisz normalną służbę i jeśli chcesz pojechać na weekend do domu to musisz ubiegać się o wolne. 

 

Taka jest różnica

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Studia w Szczytnie dają wyłącznie wykształcenie. Żeby mieć jakikolwiek stopień to trzeba być funkcjonariuszem. Absolwent tej uczeni jeżeli przejdzie rekrutację do Policji (oraz ukończy półroczną szkołę policji, do której jest wysyłany zaraz po rekrutacji) to zaczyna od stopnia posterunkowego i najniższego stanowiska (czyli tak samo jak każdy inny). Ukończenie studiów w tej szkole (bądź szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych) jest tylko jednym z warunków jakie trzeba spełnić by dostać stopień oficerski. Warunków o ile dobrze pamiętam jest 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie pisze, ze w tej chwili do Szczytna wysyłają czynnych funkcjonariuszy. Dlatego najpierw trzeba dostać sie do policji a pózniej na studia do Szczytna

W Szczytnie są również prowadzone studia dla osób cywilnych. Nie trzeba być policjantem by tam studiować (zarówno studia I jak i II stopnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.