Skocz do zawartości
Paweł Jasiński

Biorobotyka na MEiL'u na PW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Jako tegoroczny maturzysta, rozglądam się po różnych kierunkach studiów i właśnie owa biorobotyka na PW zwróciła moją uwagę, jako takie spełnienie dziecięcych marzeń, a że z fizyką i matematyką nie mam problemów, to mam kilka pytań, przede wszystkim dla studentów tego kierunku, ale też do każdego kto coś o tym wie:

1. Czy kierunek ten ostatnimi laty w ogóle rusza, a jeżeli to jak "zatłoczony" jest? znalazłem temat sprzed 4 lat na jakimś forum że brak na niego chętnych, ale nic świeżego, więc chciałbym wiedzieć jak jest teraz?

2. Czy bez nauki studia.net/informatyka na poziomie rozszerzonym mam szansę wytrzymać na tych studiach? Czy zapisanie się na jakiś dodatkowy kurs w trakcie studiów jest wymagane? A może lepiej już teraz zacząć przerabiać program rozszerzony z studia.net/informatyka?

3. Czy w Polsce są perspektywy na pracę, czy jedynie za granicą?

 

Z pytań obecnie, to tyle, może jeszcze potem coś doskoczy, ale na razie będę wdzięczny chociaż za szczątkowe odpowiedzi :) z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Jako tegoroczny maturzysta, rozglądam się po różnych kierunkach studiów i właśnie owa biorobotyka na PW zwróciła moją uwagę, jako takie spełnienie dziecięcych marzeń, a że z fizyką i matematyką nie mam problemów, to mam kilka pytań, przede wszystkim dla studentów tego kierunku, ale też do każdego kto coś o tym wie:

1. Czy kierunek ten ostatnimi laty w ogóle rusza, a jeżeli to jak "zatłoczony" jest? znalazłem temat sprzed 4 lat na jakimś forum że brak na niego chętnych, ale nic świeżego, więc chciałbym wiedzieć jak jest teraz?

2. Czy bez nauki informatyki na poziomie rozszerzonym mam szansę wytrzymać na tych studiach? Czy zapisanie się na jakiś dodatkowy kurs w trakcie studiów jest wymagane? A może lepiej już teraz zacząć przerabiać program rozszerzony z informatyki?

3. Czy w Polsce są perspektywy na pracę, czy jedynie za granicą?

 

Z pytań obecnie, to tyle, może jeszcze potem coś doskoczy, ale na razie będę wdzięczny chociaż za szczątkowe odpowiedzi :) z góry dziękuję

Nie jestem na AiRze, ale kilka rad mogę dać.

 1. Ogólnie na MEL jest teraz duże parcie i progi, a biorobotyka jest tylko specjalizacją AiRu, więc pewnie będzie uruchomiony. Przejrzyj sobie syllabusy to się więcej dowiesz http://meil.pw.edu.pl/pl/MEiL/Studia 

2. 1 rok na melu jest jednakowy dla wszystkich kierunków i ja jako kompletny laik spokojnie zaliczyłem Infe I i II. Infa 1 to po prostu nauka składni języka C, więc jeśli chcesz to możesz sam się wcześniej jakiś podstaw nauczyć, żeby nie marnować czasu w trakcie semestru, a później to już sam zobaczysz jak jest :D.

3. Nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądał rynek pracy za 5 lat :). Ale dla chcącego zawsze znajdzie się praca, chociaż może nie do końca zgodna ze specjalizacją, czy kierunkiem studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorobotyka jest specjalnością na kierunku Automatyka i Robotyka, dlatego dopiero po 1 lub 2 semestrze jest wybór specjalności. Kierunek na pewno zostanie uruchomiony, a dzięki temu z uruchomieniem specjalności nie powinno być problemu. 

 

Poradzisz sobie bez rozszerzonej studia.net/informatyka, ważna jest matematyka i od niej wiele będzie zależeć. 

 

 

 

3. Nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądał rynek pracy za 5 lat :). Ale dla chcącego zawsze znajdzie się praca, chociaż może nie do końca zgodna ze specjalizacją, czy kierunkiem studiów.

Za 5 lat, a co dopiero za 10, 15 czy 30 lat, a przecież nikt nowych studiów robić nie będzie. Na ten moment wygląda to tak, że po tym kierunku zdobędziesz wiedzę techniczną - mechaniczną i to powinno dać Ci dobry fundament do pracy w przyszłości, ale czy będziesz musiał się doszkalać tego nikt Ci nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.