Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej chyba szukac pracy za granica jesli chodzi o wakacje i takie sprawy. Ja np. jeżdżę do Niemiec zawsze. Raz pracowałem jako murarz, drugi raz jako malarz. Praca nie taka strasznie cieżka, ale wiadomo, że nie leżałem z nogami do góry. Znalazłem tą prace za posrednictwem agencji eurokontakt. Polecilem moim znajomym i mówią ze jest ok. Ja tez nie mam zadnych zastrzeżeń, wiec mozna tak sprobowac znaleźć coś. przynajmniej bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze najwazniejsze jest dobre CV i umiejetnosc sprzedania sie na rozmowie. Ale wazne tez zeby miec czas- a nie byc zdesperowanym i brac cos pierwszego lepszego. Ja na wakacjach w uibiegłym roku wyjechalam do Holadnii- znajomy poelcił mi agencje VPU, dzieki czemu bez problemu znalazłam tam prace. po powrocie mogłam szukac pracy w Polsce bez pośpiechu, a nie brać tych mniej atrakcyjnych ofert tylko dla tego że były :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam filologię romańską. Wprawdzie mam pracę, ale szukam dodatkowych możliwości zarobkowania. Zastanawiam się nad tym aby zostać tłumaczem przysięgłym. Tylko podobno procedura ubiegania się o odpowiednie pozwolenia jest długa. Czy ktoś z was już to przerabiał :) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz studia magisterskie? Aby zostać tłumaczem przysięgłym musisz mieć tytuł magistra. Potem trzeba zdać specjalny egzamin, który z tego co wiem również taki łatwy nie jest bo tłumacz przysięgły musi mieć bardzo dobre zdolności  językowe. Zerknij sobie na ten  artykuł:

http://praca.money.pl/poradniki/artykul/jak-zostac-tlumaczem-przysieglym,226,0,1904866.html

Masz tam artykuł jak się starać o ten zawód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja w pewnym momencie stwierdzilem, ze nie ma sensu szukac pracy w polsce za psie pieniadze i lepiej sprobowac szczescia za granica. Teraz jest dobra opcja z agencja pracy http://polandworkforce.com i moi znajomi juz w zeszlym sezonie wyjechali do Niemiec pracowac. Duzo lepsze zarobki i czlowieka tez traktuja lepiej. Nie to co u nas :(

 

Też kiedyś pracowłam za granica w GB, ale stwierdziłam że to nie dla mnie i wróciłam do Polski. Szukałam kilka miesięcy pracy i w koncu zaproponowali mi etat w Stefczyk Finanse! Praca jest wyamgająca, ale chcociaz mam na swoje utrzymanie i nie muszę się nikogo prosic. mamy fajną ekipę we Wrocku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.