Skocz do zawartości
caesary

Informatyka na UKSW czy UG?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Wczoraj otrzymałem wyniki rekrutacji na studia i dostałem się na informatykę na dwie uczelnie: UKSW oraz UG (profil praktyczny). Od tamtego momentu główkuję co jest lepszym wyborem i szczerze nie wiem co wybrać.

 

Warszawa jest trochę bliżej (jakieś 80 km), natomiast Gdańsk jest dość daleko od domu (chyba 300 km). Na to, aby studiować w Warszawie nalegają trochę rodzice, bo jest bliżej i jest lepsza infrastruktura, szybko dostałbym się na uczelnię itp., lecz nie wiem czy jest to zbyt optymalne pod względem finansowym (życie w Gdańsku jest, mam wrażenie, tańsze). UKSW to nie moja wymarzona uczelnia, opinie o niej są mieszane na tym kierunku, jednak stolica wydaje mi się być dobrym miejscem na rozwój, gdzie miałbym więcej perspektyw w czasie i po ukończeniu studiów.

UG natomiast jest podobno lepszą uczelnią, a Gdańsk nie jest zbyt złym miejscem na rozwój, sporo firm zakłada tam siedziby itd. Kusi mnie także perspektywa praktyk, które musiałbym odbyć, bo w Warszawie nie ma tego w planie na tym kierunku. Rankingi też przemawiają za Gdańskiem, jednak wiem, że nie powinienem im wierzyć w 100%. Atutem Trójmiasta jest również większy spokój, miejsc do zwiedzenia, no i oczywiście morze.

 

Waham się więc co powinienem wybrać, co moglibyście mi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @caesary, informatyka na UG cieszy się dobrą opinią, więc wybór z pewnością można uznać za trafiony. Natomiast nie mam pojęcia, co kierowało Tobą, by rekrutować się na UKSW? Ta uczelnia raczej nie słynie z kierunków ścisłych i technicznych. Informatyka na UG jest jednak oblegana, więc zakładam, że Twoja matura pozwoliłaby Ci dostać się także na zdecydowaną większość uczelni w całej Polsce. Nawet, jeśli pominiemy najbardziej topowe uniwerki i polibudy z Wawy, Krakowa i Wrocka.

2 godziny temu, caesary napisał:

lecz nie wiem czy jest to zbyt optymalne pod względem finansowym

Od kiedy istnieje obowiązek pracy w miejscu ukończenia studiów? Zresztą gdyby kierować się przeciętnym wynagrodzeniem, to według ostatnich doniesień trzeba by wziąć Kraków na celownik :D

2 godziny temu, caesary napisał:

Kusi mnie także perspektywa praktyk

Praktyk możesz w każdej chwili szukać na własną rękę. Nie licz jednak, że przed 3. rokiem zostanie Ci po nich coś więcej niż papierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź @Gutek

Rekrutowałem się również na Uniwersytet Warszawski i Wrocławski, na obydwu jestem jednak na rezerwie i to dość daleko, więc staram się myśleć realistycznie. UKSW było moją opcją zapasową, uczelnią, na którą wiedziałem, że na bank się dostanę, a składałem na nią, bo nie chciałem mieć niemiłej sytuacji i musieć szukać czegoś w drugim terminie. Na początku jej nie rozważałem, ale namącili mi trochę w głowie rodzice i znajomi, którzy doradzali Warszawę, nawet na tej słabszej uczelni. Ja jednak byłem bardziej zdecydowany na Gdańsk, a twoja odpowiedź upewniła mnie teraz w wyborze. 

3 godziny temu, Gutek napisał:

Od kiedy istnieje obowiązek pracy w miejscu ukończenia studiów? Zresztą gdyby kierować się przeciętnym wynagrodzeniem, to według ostatnich doniesień trzeba by wziąć Kraków na celownik :D

Obowiązku takiego co prawda nie ma, ale mam wrażenie, że pierwsza praca jest w pewnym stopniu związana z miejscem zamieszkania/studiowania, w końcu to potencjalnie pierwsza poważna praca, do której wykonywania studiowałem tyle lat, a łatwiej byłoby mi to myślę ogarnąć w znanym mi otoczeniu. Ale przyznam rację, nie muszę pracować akurat w Gdańsku, jednak wydawało mi się to bardziej naturalne biorąc pod uwagę wcześniejsze studiowanie w tym mieście.

A co do Krakowa to nawet o tym nie wiedziałem, gdybym wiedział wcześniej to kto wie, może podjąłbym troszkę inne decyzje podczas aplikowania na studia :D

3 godziny temu, Gutek napisał:

Praktyk możesz w każdej chwili szukać na własną rękę. Nie licz jednak, że przed 3. rokiem zostanie Ci po nich coś więcej niż papierek.

Czy wiesz może coś więcej o praktykach na tym kierunku na UG? I czy przez to, że przed 3. rokiem zostanie mi jedynie papierek masz na myśli, że ciężko jest coś z nich wynieść na tym etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update: zmienili mi status z listy rezerwowych na zakwalifikowany na Uniwersytecie Wrocławskim. Przepraszam, że znów zadam to samo pytanie, ale czy powinienem iść tam zamiast do Gdańska? Niby nastawiłem się już na UG i jutro zaplanowałem wyjazd, aby dostarczyć dokumenty, ale Wrocław to jeden z topowych uniwerków z informatyką. Dodatkowo ma opcję uzyskania tytułu inżyniera, a nie licencjata z tego co się orientuję. Gdyby zmieniliby mój status wczoraj, a nie dziś to byłoby o wiele prościej, a tak to znów główkuję i się zamartwiam.

 

Czy warto zmienić w mojej sytuacji wybór na Wrocław? Mam na to czasu dosłownie jeden dzień bo jutro mam jedyną okazję dostarczyć dokumenty na te uczelnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.