Skocz do zawartości
licealista520

SGH a rzeczywistość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie, bo naczytałem się w internecie legend o absurdalnie wysokich zarobkach absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Czy na prawdę pracując po kilkanaście godzin dziennie w korpo absolwenci zarabiają aż po kilkanaście złotych miesięcznie? Czy to mit i takie zarobki zaraz po studiach są niemożliwe? Mam na myśli osobę która już na studiach robiła staże, praktyki, udzielała się i zna powiedzmy 2 języki obce biegle. Jak to wyglada z zarobkami przeciętnych absolwentów w normalniejszym wymiarze pracy? Bardzo proszę o odpowiedzi, bo niezwykle mnie to ciekawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście tysięcy po studiach w korpo to jest raczej nie możliwe. Skłaniałbym się do wartości bliżej 7 tysięcy i to raczej nie po SGH, tylko raczej WNE UW i po kierunku informatyka i ekonometria

Wejdź sobie na ela.nauka.gov.pl, Chociaż z drugiej strony faktem jest, że na SGH jest mniej wymagań niż na WNE UW i tam łatwiej ze znalezieniem sobie pracy w trakcie studiów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem takie podejście. 

Nie możesz założyć, że pójdziesz na SGH i wówczas będziesz zarabiał 15-20 000 zł, bo to nijak się ma. 

To wszystko zależy od tego co robisz. SGH to Warszawa i bardzo dużo korpo, które szuka pracowników do banków i innych instytucji finansowych, tam zarobki są wysokie, ale i praca podła. 

Polecam serdecznie poczytać:

https://studia.pl/jakie-studia-wybrac-czyli-skrocony-poradnik-dla-niezdecydowanych/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 23:11, licealista520 napisał:

Czy na prawdę pracując po kilkanaście godzin dziennie w korpo absolwenci zarabiają aż po kilkanaście złotych miesięcznie?

Kilkanaście godzin dziennie to jest czas pracy powyżej pełnego etatu, a więc takie zarobki nie są tutaj niczym nadzwyczajnym. Z magisterką przyzwoitego kierunku renomowanej uczelni na start w dużym mieście nie powinno się schodzić poniżej 7 tysięcy brutto (za 8h/dzień od pon do pt) z perspektywą realnej podwyżki w niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.