Skocz do zawartości
Magdalenka6

Jaki kierunek studiów wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam : ) Mianowicie:

Mam problem z doborem kierunku studiów.. Ogólnie marzę o studiach w trójmieście i tam właśnie postanowiłam studiować.

Tylko jaka uczelnia będzie dla mnie najlepsza? Politechnika? Uniwersytet? może Akademia Morska? Jaki kierunek?

Przeglądałam wszystkie kierunki i nie mam bladego pojęcia, który będzie odpowiedni dla mnie. Proszę więc was o pomoc. Co Wy byście mi polecili. Wiec tak, uczę się w liceum na profilu z rozszerzoną matematyką i geografią. Matematykę lubię i to bardzo, lecz nie jestem z niej geniuszem, powiedziałabym przeciętniak ze mnie... Lubię się zagłębiać i rozwiązywać zadania, lecz nie wszystkie są dla mnie i nie jetem zbytnio kreatywna pod względem mądrego wymyślania rozwiązań. Geografię także bardzo lubię i wydaje mi się, że jestem z niej dobra, ale czy to wystarczy? :D Co z takim połączeniem mogę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinnaś zastanowić się nad kierunkiem Technicznym, który zaowocuje w przyszłości :)

Może Politechnika, która zapewne da Ci wiele satysfakcji i zrobi wrażenie w przyszłej pracy. 

Teraz kierunki techniczne są bardzo "w modzie", ponieważ wiele dużych firm poszukuje fachowców. Plusem kierunku technicznego jest też nieco większe zarobki, tak mi się wydaje. 

 

Decyzja należy do Ciebie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kierunki z pewnością są przydatne, ale też nie dla wszystkich :)

A czy na Politechnice mogłabym wykorzystać geografię? w sensie czy znajdę tam jakiś kierunek, na którym mogłabym rozwijać się w tym kierunku? Nie mam zbytnio dużej wiedzy na temat uczelni, więc trochę jestem zdezorientowana... Politechnika kojarzy mi się w największym stopniu z matematyką i fizyką, gdzie fizyka jest dla mnie zupełnie obca, dlatego też się obawiam tam studiować. Mam też wątpliwości, czy ja jako dziewczyna poradziłabym sobie na kierunku technicznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach dziewczyny na polibudach to norma ! :)  
A  logistyka? Wydaje się być ciekawym kierunkiem i przedmioty wymagane to podajże matematyka. Przeczytaj może znajdziesz na tym kierunku coś dla siebie 

Tutaj znalazłam coś takiego, a tak się składa, że można to studiować w Gdyni :D
http://www.kierunki.net/uczelnie-studia?idf=5128&p=&n=wyzsza-szkola-administracji-i-biznesu-im-e-kwiatkowskiego-w-gdyni 

http://www.kierunki.net/logistyka
 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możliwości masz sporo, bo Trójmiasto oferuje prawie wszystkie możliwe kierunki studiów, jest i Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Akademia Morska, Akademia Sztuki, Uniwersytet Medyczny (choć już nie Twoje kierunki zainteresowań) oraz całą masę uczelni niepublicznych, które również nie wchodzą w grę. 

 

Każdą uczelnię publiczną w Trójmieście możemy polecić z czystym sumieniem, zarówno tamtejszy Uniwerek, jak i Polibuda czy Akademia Marynarki to bardzo dobre uczelnie. 

Jesteś zdecydowana na studia techniczne to poczytaj sobie o Politechnice w Gdańsku lub Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - to już studia wojskowe, a może wlaśnie takie?

http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=5088&p=&n=politechnika-gdanska - Polibuda

 

http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=5149&p=&n=akademia-marynarki-wojennej-im-bohaterow-westerplatte-w-gdyni - Akademia Marynarki Wojennej

 

Obie w pigułce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam : ) Mianowicie:

Mam problem z doborem kierunku studiów.. Ogólnie marzę o studiach w trójmieście i tam właśnie postanowiłam studiować.

Tylko jaka uczelnia będzie dla mnie najlepsza? Politechnika? Uniwersytet? może Akademia Morska? Jaki kierunek?

Przeglądałam wszystkie kierunki i nie mam bladego pojęcia, który będzie odpowiedni dla mnie. Proszę więc was o pomoc. Co Wy byście mi polecili. Wiec tak, uczę się w liceum na profilu z rozszerzoną matematyką i geografią. Matematykę lubię i to bardzo, lecz nie jestem z niej geniuszem, powiedziałabym przeciętniak ze mnie... Lubię się zagłębiać i rozwiązywać zadania, lecz nie wszystkie są dla mnie i nie jetem zbytnio kreatywna pod względem mądrego wymyślania rozwiązań. Geografię także bardzo lubię i wydaje mi się, że jestem z niej dobra, ale czy to wystarczy? :D Co z takim połączeniem mogę zrobić? 

 

Jeżeli bardzo lubisz geografię, pomyśl może o studiach na kierunku Geodezja i Kartografia, np. na Akademii Morskiej w Szczecinie. I nie przejmuj się tym, że uważasz się za przeciętniaka z matematyki... Wiem, że uczelnia organizuje kurs wyrównujący ewentualne braki z matematyki dla kandydatów na studia. (Przeczytaj sobie na stronie uczelni, czy dotyczy to też kandydatów do studiowania Geodezji i Kartografii). Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze kierunku studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.